Dziedātāja Laima Vaikule

Vaikule: Jūrmala zaudējusi to, kas bija padomju laikā, bet jaunajam vajadzīga nauda

154
(atjaunots 12:09 23.12.2018)
Dziedātāja Laima Vaikule pastāstīja par Jūrmalas priekšrocībām un atklāja, jo viņa vēlētos mainīt šajā pilsētā.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Dziedātāja Laima Vaikule intervijā radio Baltkom pastāstīja par Jūrmalu, kur viņa dzīvo jau 20 gadus.

Viņa atklāja, ka par dzīvi Jūrmalā var pateikties saviem suņiem. Agrāk viņa mitusi Stabu ielā Rīgā un tur nebija ērti izvest pastaigā suņus.

"Dzīvojot Jūrmalā, es saprotu, ka šeit visi viens otru pazīst, gluži kā ciemā. Tu ej un ar visiem sasveicinies. Patīkama sajūta, kad visapkārt visi ir savējie," – apliecināja dziedātāja.

Vaikule pauda pārliecību, ka pats jaukākais Jūrmalā ir gaiss. Māksliniece atzīmēja, ka gaiss ir labs visur Latvijā, taču Jūrmalā tas ir svaigākais, jo tur ir priedes.

Starp iemīļotākajām vietām Jūrmalā dziedātāja minēja jūras krastu un restorānu 36.Line. Galvenais pēc viņas domām, tomēr ir cilvēki, nevis vietas. Un tieši cilvēku dēļ viņa tur jūtas kā mājās.

Laima Vaikule atzina, ka Jūrmalai vēl nepieciešamas pārmaiņas, taču viņa saprot, kādus izdevumus prasa pilsētas attīstība.

"Vajadzīga nauda, lai kaut ko mainītu. Var attīstīt kūrorta virzienu. Baseini, viesnīcas, ārstniecības centri. Mēs esam zaudējuši to, kas bija padomju laikā, un vēl neesam paspējuši radīt tikdaudz jauna. Viss jaunais tagad ir privātais, taču ne visiem "privātajiem" pietiek naudas," – viņa uzsvēra.

Vaikule apliecināja, ka kritizēt kaut ko ir daudz grūtāk nekā darīt kaut ko īstu. Pec viņas domām, par tādu darbu var uzskatīt festivālu Rendez Vous. Tas radīts, lai parādītu Jūrmalu visai pasaulei.

Dziedātāja paziņoja, ka festivālu apmeklē viesi pat no Amerikas, un tas liecina, ka viss būs kārtībā.

Iepriekš vēstīts, ka Vaikule pārdod savu eleganto savrupmāju Jūrmalā. Pircēja vārds netika izpausts, taču dziedātājas pavadonis un producents Andrejs Latkovskis stāstīja, ka nevarot teikt nevienu sliktu vārdu par šo cilvēku.

Latkovskis atzīmēja, ka mājas pārdošana ir ikdienišķa lieta un nebūt nenozīmē, ka Vaikule gatavojas pamest Latviju.

154
Pēc temata
Miljonāra Maligina atraitne par dzīvi Latvijā: "Par vēl dzīvajiem skumji."
Dzīvojam badā, pārdodam gleznas: kā balerīnas Latvijā zaudējušas atbalstu
Andris Liepa: Krievijai naidīgais noskaņojums Baltijas valstīs – tikai vēsmas
"Man nav nekādu jūtu pret Latviju, un man nav kauns": Maligina atraitne par dzimteni
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru