Māris Kučinskis

Kučinskis: premjerministru no malas vienkārši noēdīs

43
(atjaunots 18:07 21.12.2018)
Jaunajā Saeimā pārāk daudz partiju un cilvēku bez politiskas pieredzes un valstiskā redzējuma, uzskata Māris Kučinskis.

RĪGA, 21. decembris – Sputnik. Jebkurš premjerministra amata kandidāts no malas vienkārši tiks noēsts, paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) intervijā avīzei Neatkarīgā Rīta Avīze.

Vakar Kariņš atteicās veidot valdību ar Aldi Gobzemu (KPV LV) iekšlietu ministra amatā. Atbildes kārtā KPV LV atteicās atsaukt Gobzema kandidatūru un pieprasīja Kariņam paskaidrojumus.

Turklāt prezidents Raimonds Vējonis iepriekš tajā pašā dienā teica, ka ir gatavs izvirzīt Kariņu premjerministra amatam, taču gadījumā, ja viņš cietīs neveiksmi valdības veidošanā, prezidents izmantos iespēju atrast kandidātu "ārpusē".

Kučinskis, kura partiju neiekļāva iespējamās koalīcijas sastāvā, pauda šaubas, ka Saeimā ievēlētās partijas principā ir spējīgas vienoties.

"Uztaisīt valdību no šīs Saeimas sastāva droši vien ir iespējams. (...) Un tomēr - ļoti šaubos par pozitīvu rezultātu," pateica viņš.

Iemesli tam, viņaprāt, ir vairāki. Pirmkārt, jaunajā Saeimā ir ļoti daudz cilvēku bez politiskas pieredzes un valstiskā redzējuma. Otrkārt, sadarbībai traucē partiju solījumi un meli. Savukārt, treškārt, četrām-piecām partijām būs grūti sastrādāties.

"Jau trim partijām bija grūti sastrādāties, kur nu vēl piecām. Būs daudz vairāk kompromisu, bet ar tiem var nonākt tik tālu, ka nav pat vērts kaut ko sākt darīt - mērķis kļūst bezjēdzīgs," pateica premjerministrs.

Analizējot Kariņa mēģinājumu izveidot valdību bez ZZS, Kučinskis norādīja, ka jaunajā valdībā "viens otrs no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) par katru cenu gribēja iekšlietu ministra amatu".

"Bet Vienotība labi saprot, kāpēc viņš nevarētu būt ministrs," pateica viņš.

Pēc viņa sacītā, JKP cenšas pastāstīt aizraujošus stāstus, demonstrējot "milzīgo ļaunumu", ko radījuši "vecie politiķi".

"Man gan ir pamatotas aizdomas, ka ne tikai vēlētāji, bet arī cilvēki, kuri atrodas šajā partijā, tiek pamatīgi mānīti no tās pašas Jutas Strīķes un Jura Juraša," paziņoja premjerministrs.

Pēc Kučinska domām, nedrīkst atkārtoties situācija, kad par valdības vadītāju kļūst persona, kurai "tikai vajadzēs būt priekšplānā".

"Savulaik tāpat stutēja arī Laimdotu Straujumu ("Vienotība"), sak (viņai), vadīsim mēs, tev tikai vajadzēs būt priekšplānā. Straujuma savulaik atzinās, ka varas centrs ir Solvita Āboltiņa, bet viņa pati tikai sēž premjera krēslā... Bet tā jau nevar vadīt Ministru Kabinetu," pārliecināts politiķis.

"Bet šodien es jau redzu strupceļu, un jebkurš premjera kandidāts, kas nāks no malas, tiks vienkārši noēsts. Tā, piemēram, Reinis Bērziņš, Altum valdes priekšsēdētājs, ļoti gudrs cilvēks, bet viņam taču neviens neļaus strādāt," pateica Kučinskis.

43
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Partijas ir gatavas atbalstīt Kariņu premjerministra amatā
Apnicis gaidīt: Latvijas iedzīvotāji vēlas ārkārtas Saeimas vēlēšanas
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

5
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

5
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

5
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē