Jaunā Gada sagaidīšana

Pasaka par stikla kalnu: kādēļ Kariņš dzer par Gobzema veselību

46
(atjaunots 12:24 21.12.2018)
Pašā sākumā prezidents vēlējās, lai par valdības vadītāju kļūtu neitrāls kandidāts, uzskata Saeimas deputāts Ivars Zariņš.

RĪGA, 21. decembris – Sputnik. Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadīto koalīcijas veidošanas pārrunu faktisko izgāšanos komentēja Saeimas deputāts Ivars Zariņš ("Saskaņa") radio Baltkom raidījumā "Tiešā runa".

Vakar Kariņš atteicās veidot valdību ar Aldi Gobzemu (KPV LV) iekšlietu ministra amatā. Atbildes kārtā KPV LV atteicās atsaukt Gobzema kandidatūru un pieprasīja Kariņam paskaidrojumus.

Turklāt prezidents Raimonds Vējonis iepriekš tajā pašā dienā teica, ka ir gatavs izvirzīt Kariņu premjerministra amatam, taču gadījumā, ja viņš cietīs neveiksmi valdības veidošanā, prezidents izmantos iespēju atrast kandidātu "ārpusē".

Pēc Zariņa domām, visvairāk no pārrunu izgāšanās iegūs Kariņš.

"Viena lieta ir izveidot, bet cita – vadīt valdību no partijām ar tādām ideoloģiskām domstarpībām, kā tagad. Ja "Jaunajai Vienotībai" nāktos vadīt šādu valdību, tad nekas nebūtu iznācis. Vispār, es domāju, ka Kariņš iedzer šampanieti par Gobzemu, kurš faktiski sniedz viņam iespēju izvairīties no valdības vadīšanas un palikt Eiroparlamentā ar labu algu," pateica Zariņš.

Pēc viņa sacītā, viss valdības veidošanas process atgādina drāmu ar trillera elementiem.

"Katru reizi tiek izvēlēts politiskais spēks, kurš sola pārmaiņas, un pēc tam to pakāpeniski aplauž veci, pieredzējuši politiķi. Pirmais solis – sniegt viņiem iespēju kaut ko radīt, un pēc tam aplauzt. Nonācis līdz tam, ka neviens vairs nevēlas pieņemt piedāvājumu uzņemties premjera atbildību. Domāju, neitrāls politiķis valdības vadībā bija sākotnējais prezidenta scenārijs. Jo tas, kas notiek šobrīd – tā ir pasaka par stikla kalnu, kad trīs dēliem jāuzrāpjas stikla kalna virsotnē. No sākuma vara jātnieks, pēc tam sudraba jātnieks, un tikai ar trešo mēģinājumu izdodas sasniegt mērķi," pateica Zariņš.

Taču, pēc deputāta sacītā, Kariņam vēl ir reālas iespējas izveidot valdību.

"Partija, kura ieguvusi divas reizes mazāk mandātu, norāda tev vietu, skaidrs, ka tas ir pazemojoši. Šobrīd notiek partiju izvērtēšana, tās parāda, ka ar tām ir jārēķinās. KPV LV politiskajās intrigās ir guvusi panākumus, labi aug un mācās rādīt zobus, viņi ir iemācījušies runāt pretī. Kaimiņa partija paceļ savu cenu, kas šajā situācijā ir saprotami," norādīja Zariņš.

Tāpat viņš uzskata, ka valdības veidošanas vilcināšanā ir vainīgi partiju uzstādījumi par tā dēvētajām "sarkanajām līnijām".

"Protams, tikai sarkano līniju dēļ, un tās viņiem ir nepieciešamas, lai radītu varas monopolu. Jo no spēles pēc iespējas ir jāizslēdz politiskie konkurenti, un tas tiek darīts ar "sarkano līniju" palīdzību," norādīja Zariņš.

46
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Euobserver: Krišjāņa Kariņa klusā ietekme
Krišjānis Kariņš: jaunās elektrības subsīdijas ir "tautas slaukšana"
Kandidāts Kariņš: ir jātic, ka mēs varam Latvijā dzīvot labāk
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

5
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

5
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

5
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē