Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvija pret: Rinkēvičs atklāja, kāpēc netiks izveidota Eiropas vienotā armija

48
(atjaunots 15:07 17.12.2018)
Eiropas Savienības valstu aizsardzības ministri mēģināja ieskaidrot ASV, ka, pateicoties vienotajai Eiropas armijai, NATO saņems vairāk naudas, taču palika nesaprasti un nolēma pretoties šai idejai.

RĪGA, 17. decembris — Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atklāja, kā cietusi sakāvi Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecere veidot no ASV neatkarīgu Eiropas armiju, vēsta Mixnews.lv.

Politiķis atklāja, ka ES valstu aizsardzības ministru sapulcē vismaz divas trešdaļas tās dalībnieku iebilduši pret vienotās armijas izveides ideju.

Rinkēvičs paskaidroja, ka ministri atteikušies no Eiropas vienotās armijas izveides, jo nesaprata, kā to iespējams formēt un kā tiktu pieņemti lēmumi par tās izmantošanu. Turklāt šī iecere samulsinājusi partnerus ASV.

Latvijas ārlietu ministrs atzina, ka politiķi centušies paskaidrot ASV, ka, pateicoties Eiropas svētku apvienošanai, NATO saņems lielāku finansējumu, taču atzīmēja, ka amerikāņi nav sapratuši, kā tas varētu notikt.

Rinkēvičs piebilda, ka ES vienotās armijas izveides plāns pret ASV un transatlantiskajiem sakariem rada bažas arī Latvijā. Diplomāts uzsvēra, ka Latvija pozitīvi vērtē aizsardzības nozares finansējuma palielināšanu un interesējas par koordinācijas mehānismu izveidi, tomēr nav gatava atbalstīt Makrona ieceri.

Jāpiebilst, ka iepriekš ES vienotās armijas ideju atbalstīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

Savukārt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pret to iebilda. Viņš atzīmēja, ka nesaskata nepieciešamību radīt ES dublējošas komandstruktūras, bet Eiropas aizsardzību nav iespējams iztēloties bez ASV.

Baltija izvēlas ASV pusi

Iepriekš eksperts Aleksandrs Hroļenko intervijā Sputnik Latvija atzīmēja, ka Vašingtona nevar pozitīvi reaģēt uz atsevišķas Eiropas armijas izveidi, jo "ne jau tāpēc tika nodibināta NATO, lai kāds pārtvertu iniciatīvu un vilktu uz savu pusi segu, tostarp – arī finansiālo".

Pēc eksperta domām, ASV pieļaus tādas armijas izveidi tikai vienā gadījumā – ja jaunā armija faktiski tikai nostiprinās NATO.

Tāpat Hroļenko prognozēja, ka Baltijas valstis šajā jautājumā nostāsies ASV, nevis Eiropas pusē.

48
Pēc temata
Tramps uzskata par aizvainojošu Makrona ieteikumu veidot vienotu Eiropas armiju
Politologs: ASV un Francija neliks saviem kareivjiem mirt par Latviju
Donalds Tramps kritizējis Eiropas armijas ideju un atgādinājis par ASV nopelniem
"Īsta katastrofa": mediji vērtē Eiropas kopīgās armijas izveidi
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

5
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos
Valsts ieņēmumu dienests

VID saņēmis vairāk nekā divus tūkstošus pieteikumu kompensāciju izmaksām

6
(atjaunots 15:27 05.12.2020)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests saņēmis 2400 pieteikumu kompensāciju izmaksām krīzes periodā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja, ka no 1. decembra dienests saņēmis 2400 pieteikumus valsts atbalstam krīzes periodā, kas sākusies Covid-19 pandēmijas rezultātā, vēsta Rus.lsm.lv.

Jaunzeme uzsvēra, ka pirmais pieteikums saņemts astoņas minūtes pēc pusnakts 1. decembrī.

VID ģenerāldirektore atzīmēja: pagaidām nav zināms, kāds atbalsta pieteikumu skaits saņemts no pašnodarbinātajiem, kāds – no uzņēmumiem. Taču, pēc viņas vārdiem, uzņēmumiem, kas saņēmuši valsts atbalstu ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, izdevies atsākt darbību, maksāt nodokļus, un līdz augustam tie atgriezušies pie 2019. gada rādītājiem.

Jaunzeme pievērsa uzmanību tam, ka ar valsts atbalstu no krīzes izķepurojušies dzīvotspējīgie uzņēmumi, bet firmām, kas nav strādājušas visu šo laiku, ierēdne ieteica meklēt citus ceļus.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts var sasniegt aptuveni 49 miljonus eiro, kas tiks ņemti no neparedzētiem gadījumiem atvēlēto līdzekļu budžeta programmas.

Reirs uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā valsts kasē atradīsies pietiekami līdzekļi, ko novirzīt atbalsta programmām.

Atzīmēts, ka tiek modelēti dažādi scenāriju, izskatīts atbalsts uzņēmumiem ar līdzekļiem, ko nevajadzēs atmaksāt, kā arī komunālo pakalpojumu izdevumu segšana ziemā.

6
Tagi:
ekonomiskā krīze, pandēmija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
"Šī vara ir sajukusi prātā!": juristi šokējusi saruna ar VID ierēdni
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju