Vjačeslavs Dombrovskis

Vjačeslavs Dombrovskis pastāstījis patiesību par Latviju

127
(atjaunots 13:44 08.12.2018)
Krievu skolēni itin labi pārvalda latviešu valodu, taču Latvijā ir liels skaits ekonomisko un sociālo problēmu, tāpēc politiķi meklē "ienaidnieka tēlu" atrod to krievos.

RĪGA, 8. decembris — Sputnik. Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis ("Saskaņa") nosūtījis vēstuli vietnei Politico, kurā pastāstīja, kāpēc Eiropā tik populārs ir "slikto krievu" tēls Latvijā.

Bieži vien Latvijā dzīvojošie krievvalodīgie tiek atainoti kā augstprātīga kopiena, kas nevēlas mācīties tās valsts valodu, kurā viņi dzīvo. Šim tēlam, ko čakli lolo Latvijas politiskais krējums, nav nekā kopīga ar patiesību, un tas pauž atklātu necieņu pret krievu paražām un kultūru.

Bērns
© Sputnik / Владимир Вяткин

Šī gada novembrī portālā Politico publicētais raksts "Latvija pavēl krievvalodīgajiem mācīties latviešu valodu" minēto tēlu uzturēja: tā autors apgalvo, ka liela daļa krievvalodīgo skolēnu vāji pārvalda latviešu valodu, un jaunais izglītības likums atspoguļots no pozitīva viedokļa. Patiesība ir mazliet sarežģītāka.

Apgalvojums, ka krievu skolēni vāji pārvalda latviešu valodu, nav pamatots. Mazākumtautību skolās sekmīgi attīstīta bilingvālās izglītības sistēma, gandrīz visi skolēni runā latviski, un valodas zināšanu līmenis jauniešu vidū tikai pieaug.

Apņēmīgie centieni iznīcināt krievu valodu, neskatoties uz faktiem, kuri apliecina bilingvālās izglītības panākumus, neņemot vērā krievvalodīgo skolēnu vecāku viedokli, ir kļūdaini.

Apgalvojumiem par "sliktajiem krieviem" ir alternatīvs skaidrojums. Latvija jau sen cieš nopietnu ekonomisko un sociālo problēmu rezultātā, it īpaši pēc ekonomiskās krīzes 2008. gadā. Iekšzemes kopprodukta pieaugums pēdējo 10 gadu laikā ir gandrīz apstājies, valsts zaudējusi vairāk nekā 10% iedzīvotāju. Vidējā pensija valstī sasniedz 331 eiro mēnesī.

Nav nekāds pārsteigums, ka politiķi Latvijā izmanto tādus izteikumus kā "viņi ir pret mums", lai novērstu vēlētāju uzmanību no savām neveiksmēm. Par nelaimi, krievvalodīgās mazākumtautības pārstāvji ir kļuvuši par vieglu upuri, it īpaši pēc 2014. gada.

Kāpēc Eiropai par to būtu jāuztraucas? Pirmkārt, tāpēc, ka ES valstu politika, kas vērsta uz mazākumtautības atsvešināšanu un norobežošanu, - tā ir kauna lieta Eiropas vērtībām. Otrkārt, tāpēc, ka Krievija pievērš uzmanību krievvalodīgo liktenim Eiropā un uzskatīs, ka politika, kas vērsta pret krievvalodīgās mazākumtautības interesēm, ir dubultu standartu apliecinājums attiecībās ar Krieviju. Tādējādi tikai stiprināsies neuzticība Maskavas un Eiropas starpā.

127
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
Pēc temata
Lavrovs apliecina Krievijas atbalstu tautiešiem
Nevis izspiešana, bet asimilācija: kā dzīvo Lietuvas krievvalodīgie
Glābiet mūsu ausis: krievu valoda vēl joprojām nomoka latviešus
Krievu valodā mācieties Krievijā, bet par lāpu gājienu – konfekte: skolas ikdiena Latgalē
II Vislatvijas vecāku sapulce Rīgā

Prokuratūra atceļ VDD lēmumu: atsākts kriminālprocess pret Lindermanu

6
(atjaunots 09:07 13.07.2020)
Publicists un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans pastāstīja, ka saņēmis "interesantu vēstuli" no Latvijas Ģenerālprokuratūras.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Publicists un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans savā lapā Facebook pastāstīja, ka Latvijas Ģenerālprokuratūra informējusi par kriminālprocesa atsākšanu sakarā ar viņa uzrunu Vislatvijas vecāku sapulcē 2018. gada martā.

"Saņēmu interesantu vēstuli no Latvijas Ģenerālprokuratūras. Kriminālprocess pret mani sakarā ar "vecāku lietu" atsākts no jauna. Īsumā atgādināšu, kā viss noritēja.

2018. gada pavasarī Rīgā notika Vislatvijas vecāku sapulce. Tūkstotis cilvēku, sapulcējušies viesnīcas konferenču zālē, apsprieda, kā mums aizstāvēt izglītību krievu valodā. Pret astoņiem dalībniekiem, kuri uzstājās sapulcē, arī pret mani, Valsts drošības dienests ierosināja krimināllietu.

Man inkriminēja trīs pantus: darbība pret valsti, nacionālā naida kurināšana un masu nekārtību organizēšana. Nopietni panti, sods ilgs. Aizturēšana notika "masku šova" stilā": četri muskuļaini puiši ar ellīgiem bļāvieniem nogāza mani uz ietves, pēc tam iesvieda manu ķermeni mikroautobusā. Divas nedēļas atpūtos Rīgas centrālcietumā. Pēc tam drošības līdzekli mīkstināja pret policijas kontroli un parakstu par neizbraukšanu no valsts.

Izmeklēšana ilga divus gadus. Galu galā lietu slēdza nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Rakstu iesniegumu ar prasību izmaksāt naudas kompensāciju kā nevainīgi cietušais.

Un tagad jaunums: prokuratūra atceļ VDD lēmumu par lietas slēgšanu. Man piešķirts personas statuss, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess. Dziesma laba, sāc no jauna. Atraduši, kā visu mūžu paturēt cilvēku izmeklēšanā."

Atgādināsim, ka pēc Vislatvijas vecāku sapulces specdienestu redzeslokā nokļuva Latvijas krievvalodīgie politiķi un aktīvisti, arī Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka, partijas valdes loceklis Iļja Kozirevs, kā arī publicists Vladimirs Lindermans un Aleksandrs Gapoņenko.

Pasākums, tā organizatori un dalībnieki ļoti nepatika Latvijas varasiestādēm, kas tobrīd intensīvi cīnījās pret krievu skolām, un Drošības policija (tagad – Valsts drošības dienests) zibenīgi saskatīja politiķu un tiesībsargu runās aicinājumus uz "sabiedrības šķelšānu" un visādu "starpnacionālā naida kurināšanu".

Šī iemesla dēļ pret krievvalodīgajiem tiesībsargiem un politiskajiem darbiniekiem tika ierosinātas vairākas krimināllietas.

Nākamo divu gadu laikā T.Ždanoka ne vienu reizi vien tika nopratināta, Kozirevs, Lindermans un Gapoņenko pat pasēdēja izmeklēšanas izolatorā. Pie tam Kozirevs tika aizturēts tikai pāris dienas, bet Lindermanu turēja ilgāk, savukārt Gapoņenko pat "sēdēja" Centrālcietumā gandrīz piecus mēnešus.

Tomēr 2.aprīlī VDD pārtrauca krimināllietas, kas bija ierosinātas Vislatvijas vecāku sapulces lietā. VDD bija spiests konstatēt, ka, pēc eksperta domām, nav konstatēti paziņojumi, kas norādītu uz kriminālnoziegumu.

Lindermans informēja, ka plāno pieprasīt kompensāciju.

6
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests, Latvija
Pēc temata
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
"Vecāku lietas" mācība: laiks atmest politkorektuma važas
Kāpēc Latvijas VDD nav izdevies iesēdināt Ždanoku, Gapoņenko, Kozirevu un Lindermanu
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

21
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

21
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Pentagons

Pentagona vadītājs atskaitījās par Krievijas sekmīgu "savaldīšanu"

0
(atjaunots 09:18 13.07.2020)
Marks Espers atskaitījās par Pentagona sekmīgo darbu, kopš viņš ieņem aizsardzības ministra posteni.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Pentagona vadītājs Marks Espers atskaitījies par sekmīgu Krievijas "savaldīšanu" gada laikā, kopš viņš ieņēmis šo amatu, vēsta RIA Novosti.

Pentagona ēka, Vašingtona. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Агарышев

"Aizvadītajā gadā (aizsardzības – red.) ministrija (...) apturējusi agresīvās darbības, ko veic atstumtās valstis, tādas kā Ziemeļkoreja un Irāna, kā arī tuvie konkurenti – Krievija un Ķīna," viņš paziņoja video ierakstā, ko publicēja resors.

Lai ilustrētu gūtos panākumus, viņš minēja kontrteroristisko operāciju organizāciju vai atbalstu, kuru rezultātā "no cīņas lauka aizvākti desmitiem svarīgu teroristu", kā arī kuģošanas un tirdzniecības brīvības saglabāšanu strīdīgos ūdeņos – Persijas līcī un Dienvidķīnas jūrā.

Marks Espers ieņēma aizsardzības ministra posteni pērnā gada 23. jūlijā. Iepriekš viņš ieņēma ASV armijas ministra posteni.

0
Tagi:
Krievija, Pentagons, ASV
Pēc temata
Donalds Tramps nomainījis Pentagona vadītāju
ASV nodeva zvērestu jaunais Pentagona vadītājs: kas par viņu ir zināms
Pentagons uzskata, ka zaudējis militāro pārākumu pār Krieviju
Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē