Elīna Maligina

"Man nav nekādu jūtu pret Latviju, un man nav kauns": Maligina atraitne par dzimteni

151
(atjaunots 08:10 06.12.2018)
Uzņēmēja, miljonāra Valīrija Maligina atraitne Elīna par savām mājām sauc Krieviju, savukārt Latvijā tikai maksā nodokļus, pati nezina kāpēc.

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Aktrise un māksliniece Elīna Maligina – 2017. gadā mirušā Olainfarm īpašnieka Valērija Maligina atraitne – intervijā žurnālam Leva pastāstīja par savu attieksmi pret Latviju, vēsta TVnet.lv.

Maligina paziņoja, ka uzskata sevi par pasaules pilsoni: viņas video priekšnesumi, īsmetrāžas filmas un ainas atzītas visur, taču Latvijā par tām nerunā. Kā atzinās Maligina, Latvija – tā ir vienkārši vieta, kur viņa piedzimusi, un nekādas patriotiskas jūtas pret šo valsti viņa neizjūt.

"Man nav kauns par to – man nav nekādu patriotisku jūtu pret Latviju. es nepiederu šai valstij. Man Latvija nav vajadzīga. Mani darbi ir pietiekamā mērā novērtēti pasaulē," pateica māksliniece.

Maligina paskaidroja, ka viņas nepatika pret Latviju nāk no 90. gadiem. Un neskatoties uz to, ka šie laiki palikuši pagātnē, tie atstājuši nepatīkamas pēdas viņas dvēselē.

"Varbūt tagad arī nešauj, taču no trepēm cilvēki joprojām krīt, vienkārši tāpēc, ka paslīd. Man liekas, ar to ir gana, lai nogalinātu visu patriotismu," uzsvēra Maligina.

Viņa atzīmēja, ka Latvijā tikai maksājot nodokļus un vienīgi tāpēc, ka šajā valstī dzīvo viņas mamma. Savukārt pati Olainfarm īpašnieka atraitne kopā ar meitu Hannu dzīvo Krievijā, kur mācās režisūru. Krieviju Maligina sauc par savām mājām.

Jāatzīmē, ka Maligina jau ne pirmo reizi kritizē Latviju. iepriekš viņa publicēja savā Facebook lapā publikāciju, kurā rosināja, pēc viņas domām, valstij aktuālus tematus: nodokļi, pensionāri, emigranti, veselība, Putins.

"Valdošo ausis ir aizlipušas ciet, un acīs miglainums. Bēda par vēl dzīvajiem," rakstīja Maligina par Latviju.

Miljonāra atraitne

Maligins nomira savā mājā Jūrmalā 2017. gada 9. decembrī 52 gadu vecumā. Valsts policijā, atskaitoties par uzņēmēja nāves izmeklēšanas rezultātiem, paziņoja, ka viņš miris dabīgā nāvē.

Maligins atstājis lielāko farmaceitisko koncernu Baltijā, kurā, izņemot pašu zāļu ražotni, ietilpst tīkls "Latvijas Aptieka", Tonus Elast, Silvanols, Kivvi un citi.

2018. gada janvāra vidū nolasītajā Maligina testamentā tika minētas trīs viņa meitas, taču netika minēta viņa trešā sieva – Elīna. Tas kalpoja par pušu konflikta iemeslu. Elīna apstrīdēja testamentu tiesā, nosaucot to par viltojumu.

Maligina paziņoja, ka pēc vīra nāves viņu faktiski izmeta uz ielas bez mantām. Valērija Maligina vecākā meita neļāva viņai dzīvot ģimenes mājā. Un, pēc uzņēmēja atraitnes sacītā, papildus sāpēm sakarā ar tuva cilvēka zaudēšanu viņai nācies pārdzīvot arī piespiedu dzīvesvietas maiņu.

Tagad uz jautājumu, kur viņa dzīvo, Maligina atbildēja, ka viņai "palīdzēja tuvi cilvēki".

Neskatoties uz to, ja 2018. gada maija beigās, pēc sarežģītām un ilgstošām pārrunām, vienošanās Maligina mantinieku starpā tika panākta.

Elīna toreiz paziņoja, ka vienošanos uzskata par kompromisu, kurā iekļautas nepilngadīgās Valērija meitas Annas, vecāko meitu Irīnas un Nikas un viņas pašas intereses. Tāpat Elīna uzsvēra, ka izdevies vienoties par galveno – Olainfarma arī turpmāk būs viens no Latvijas farmaceitiskā biznesa flagmaņiem, un mēs darīsim visu iespējamo tā attīstībai un paplašināšanai.

151
Pēc temata
Miljonāra Maligina atraitne par dzīvi Latvijā: "Par vēl dzīvajiem skumji."
Maligina atraitne: kāpēc Belēvičs un Savickis iegulda naudu Uzbekistānā, nevis Latvijā
Olainfarm reiderisms: Maligina meita lūdz uzsākt kriminālprocesu
Simt bagātākie cilvēki Latvijā: banku krīze sarakstu mainījusi
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

4
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

4
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

5
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
5
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus