Ministru kabineta ēka

Gobzems uzpērk Bordānu, "Attīstībai/Par!" pāriet opozīcijā

41
(atjaunots 12:50 05.12.2018)
Jau šo piektdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kuras ietvaros deputātiem būs jālemj, vai ir jāpauž uzticība Alda Gobzema valdībai.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Medijiem kļuvis zināms provizoriskais valdības sastāvs, ko izveidojis premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV), raksta Mixnews.lv.

Sev KPV LV vēlas atstāt, izņemot premjerministra krēslu, finanšu ministra (Roberts Spručs) un iekšlietu ministra (Ralfs Nemiro) portfeli.

Visvairāk ministriju portfeļu tika piedāvāts Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kurai atbildes kārtā nāksies atteikties no "sarkanās līnijas" attiecībā uz sadarbību ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). JKP tiek piedāvāti četri portfeļi: satiksmes ministrs – Tālis Linkaits, veselības ministrs – Juris Jurašs, izglītības ministre – Dagmāra Beitnere-Le Galla, tieslietu ministrs – Jānis Bordāns vai Juta Strīķe.

Nacionālajai apvienībai Gobzems piedāvā trīs portfeļus: vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Raivis Dzintars vai Rihards Kols, labklājības ministrs – Imants Parādnieks, kultūras ministrs – esošā ministre Dace Melbārde.

ZZS, pēc Gobzema versijas, var paturēt divus ministra amatus, ko šobrīd ieņem partijas pārstāvji: par zemkopības ministru nepopulārā Jāņa Dūklava vietā varētu kļūt Edgars Tavars vai Armands Krauze, savukārt aizsardzības ministrs varētu palikt Raimonds Bergmanis.

"Jaunajai Vienotībai" arī piedāvāti divi portfeļi: par ekonomikas ministru varētu kļūt esošais labklājības ministrs Jānis Reirs, savukārt ĀM vadībā paliks Edgars Rinkēvičs.

Tāpat KPV LV vēlas, lai tiktu mainīta Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadība – Mārtiņa Bondara vietā no "Attīstībai/Par!" tās vadībā jānostājas KPV LV pārstāvim Atim Zakatistovam.

Pēc Gobzema sacītā, jau šo piektdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kuras ietvaros deputātiem būs jāizlemj, vai viņa izveidotajām Ministru Kabinetam jāpauž uzticība.

Jāatzīmē, ka valdības sastāvu Gobzems paziņoja praktiski uzreiz pēc tam, kad bija paziņojis par pārrunu izbeigšanu ar apvienību "Attīstībai/Par!". Apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts neuzskata to pat nejaušu sakritību – pēc viņa sacītā, piedāvātais ministru portfeļu sadalījums, acīmredzot, tika sagatavots iepriekš, rēķinoties ar "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no pārrunām.

Tādējādi apvienība faktiski pārgājusi opozīcijā pret Gobzema veidoto valdību.

Uz jautājumu, vai "Attīstībai/Par!" ir gatava nobalsot par Gobzema valdības apstiprināšanu Saeimā, apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce atbildēja, ka šāda lūguma saņemšanas gadījumā apvienība to izskatīs. Pavļuts piedāvāja no sākuma sagaidīt apvienības locekļu aptaujas rezultātus.

Turklāt, kā norādīja Pavļuts, "Attīstībai/Par!" ir pārliecināta, ka ir spējīga piedāvāt racionālu, kompetentu reformatoru komandu, un Artim Pabrikam ir lielākā pieredze, viņš ir profesionāls un labākais kandidāts premjera amatam no visiem iepriekš nosauktajiem.

41
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Nav piekļuves? Nav valdības Latvijā! Gobzems lūgs kolēģus pagaidīt
Aizietu uz operu: Šlesers nožēlo, ka Putinu neielūdza uz Latvijas simtgades svinībām
Pabriks: Gobzemam netiks dota pielaide, Latvija tuvojas haosam
Ašeradens: Gobzems vēlas ievilkt valdībā "Saskaņu"
Nils Ušakovs Eiropas Parlamentā, foto no arhīva

Runājiet latviski, mīliet krievu valodu: Ušakovs aicina krievus strādāt politikā

33
(atjaunots 13:47 28.11.2020)
EP deputāts Nils Ušakovs publikācijā Facebook asi kritizēja valdību, kas pūlas padzīt krievvalodīgos no politikas un atgādināja, ka var mīlēt krievu valodu, pie tam runājot latviski. Viņš piebilda, ka ir pareizi vēlēties, lai bērni mācītos dzimtajā valodā.

RĪGA, 28. novembris — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook nāca klajā ar graujošu publikāciju "Par Eiropas un Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju nākotni". Tās noslēgumā viņš aicināja Latvijā dzīvojošos krievvalodīgos nepalikt malā no politiskajiem procesiem valstī un visā Eiropā.

Publikācijas mērķis – piesaistīt krievvalodīgo uzmanību Konferencei par Eiropas nākotni, tomēr paralēli politiķis skāra gan latviešu valodu, gan "nacionālo valdību" un pat viņu algas.

Ušakovs sāka ar rezultātiem, ko uzrādīja sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS aptauja, veikta pēc interneta žurnāla "Spektr" pasūtījuma ar Nīderlandes un Zviedrijas vēstniecību Latvijā atbalstu. Atgādināsim, ka aptauja notika šī gada jūlijā un augustā visā Latvijā. Pētnieki aptaujāja 1100 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus (pilsoņus un nepilsoņus), kam krievu dzimto vai ģimenes saziņas valodu.

Ušakovs publicēja monitoringa rezultātus: 65% krievvalodīgo uzskata sevi par eiropiešiem; 73% norāda, ka pieturas pie Eiropas vērtībām, 50% runā latviski labi vai ļoti labi, vēl 29% - vidējā līmenī, 84% norāda, ka par galveno uzskata piederību krievu kultūras telpai, 88% uzskata par būtisku izglītību krievu valodā.

Ņemot vērā šos datus, Rīgas bijušais mērs secināja, ka ir dabiski un pareizi uzskatīt sevi par eiropieti, tāpat kā saistīt sevi ar Latviju, labi pārvaldīt latviešu valodu un pie tam mīlēt dzimto krievu valodu. Pēc viņa domām, pareizi ir arī vēlēt bērniem iespēju saņemt izglītību dzimtajā valodā.

Pēc šī slēdziena Ušakovs sāka uzbrukumu nacionālistiskajiem latviešu politiķiem un nosauca viņus par "parodiju Borata stilā".

"Nacionālie latviešu politiķi gadiem ilgi mēģina dēmonizēt Latvijas krievvalodīgos iedzīvotājus, lai izspiestu viņus no politiskajiem un sabiedriskajiem procesiem. Tomēr paskatieties uz tiem, kuri pašlaik stāv pie varas stūres. Tie ir cilvēki, kuri pandēmijas laikā paceļ algas tikai sev. Tā jau ir politikas parodija Borata stilā. Protams, viņi baidās no jebkādas konkurences, vienalga, vai to sastāda citādi domājoši latvieši vai krievvalodīgie," konstatēja Ušakovs.

Šajā kontekstā politiķis atgādināja, ka Latvijā jau ilgi nav organizētas aptaujas, kas palīdzētu noskaidrot, cik daudzi vēl tic iespējām mainīt valsts attīstības kursu. Viņaprāt, tamlīdzīgas aptaujas rezultāti diezin vai būtu apmierinoši.

"Tomēr kursu mainīt var, piedaloties gan vēlēšanās mājās, gan procesos Eiropas līmenī, - Ušakovs ierunājās par galveno. – Par vienu no galvenajiem notikumiem ES politiskajā dzīvē tuvākajā laikā kļūs Konference par Eiropas nākotni. To organizēs Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija. Tā ilgs vismaz divus gadus. Visā Eiropā ritēs tikšanās un diskusijas. Eksperti, sabiedriskie darbinieki, ES pilsoņi piedāvās savu vīziju par mūsu kontinenta nākotni. Konferencei jāliek pamati nākamajām pārmaiņām un reformām ES."

Ušakovs apsolīja parūpēties par to, lai daļa pasākumu Eiropas nākotnei veltītās konferences ietvaros tiktu organizēta krievu valodā.

"To es nodrošināšu kā Eiropas Parlamenta deputāts no sociālistiem un demokrātiem sadarbībā ar kolēģiem no "Saskaņas"," viņš apliecināja un aicināja savā komandā visus, kas vēlētos piedalīties pasākumu sagatavošanā un organizācijā. Visus interesentus Ušakovs lūdz rakstīt uz e-pastu nils.usakovs@europarl.europa.eu.

33
Tagi:
krievu valoda, Nils Ušakovs, Eiropas Parlaments
Pēc temata
Ušakovs atbildējis uz Iesalnieka izteikumiem par to, ka viņš esot svešs Latvijai
IQ līmeni var noteikt pēc paziņojumiem: Ušakovs izsmēja Latvijas kultūras ministru
Nils Ušakovs pastāstīja, kāpēc nav gājis "bungot" pret krievu skolu likvidāciju
Rīgā informē par aizliegumu pulcēties krievu valodā! Latviete sašutumā, Ušakovs iejaucās
Covid-19 ekspress testēšana, foto no arhīva

Latvijā reģistrēti 753 jauni Covid-19 gadījumi, trīs pacienti miruši

17
(atjaunots 16:17 28.11.2020)
Kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēts 16561 koronavīrusa infekcijas gadījums, miruši 193 pacienti ar apstiprinātu diagnozi.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā valstī reģistrēti 753 jauni Covid-19 gadījumi, miruši 3 pacienti ar apstiprinātu diagnozi, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Diennakts laikā laboratorijas veikušas 7645 testus, no tiem 9,8% analīžu devuši apstiprinošu rezultātu.

Divi viņsaulē aizgājušie pacienti piederēja pie 80-85 gadu vecuma grupas, vēl viens – pie 85-90 gadu vecuma grupas.

Ziņots,  ka kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēts 16561 koronavīrusa infekcijas gadījums, miruši 193 pacienti ar apstiprinātu diagnozi.


17
Tagi:
SPKC, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Kāpēc veselības ministre sūdzas par Babra zivju rūpnīcu? Runa nav par šprotēm
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās
Protesta akcija pret 2021. gada budžeta, foto no arhīva

Politoloģe par nodokļu reformu Latvijā: nav nekā atbaidošāka

0
(atjaunots 23:19 28.11.2020)
Nodokļu sloga pieaugums mazajiem uzņēmējiem vienlaikus ar mediķu atalgojuma pieaugumu no 2021. gada rada iespaidu, ka valdība liek sadurties abām šīm iedzīvotāju kategorijām un skatās, kas no tā iznāks.

RĪGA, 29. novembris - Sputnik. Apstiprinātā mikrouzņēmumu nodokļu reforma nav savlaicīga un izskatās ļauni no ētiskā viedokļa, ir pārliecināta politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Saeimas bijusī spīkere Ilga Kreituse. Savu viedokli viņa pauda Latvijas radio 4 pārraidē "Atklāts jautājums", vēsta Lsm.lv.

"Nepatīkamākais ir tas, ka valsts iet pie tā, ka mums it kā vajag ņemt no vieniem, lai dotu ārstiem. Nav nekā atbaidošāka politikā, nekā tāda rīcība – likt sadurties pierēm iedzīvotāju grupām un skatīties, kas iznāks. Nedomāju, ka ārsti būtu streikojuši, lai viņiem maksātu lielāku naudu, atņemot to mazajiem uzņēmējiem. Domāju, mūsu sabiedrība vēl nav nonākusi līdz tādam līmenim. Taču tā tas pašlaik izskatās: tiem atņemsim, bet jums iedosim, un jums būs labi," pārmaiņas komentēja Kreituse.

Viņa piezīmēja, ka valdība līdz galam nav izpratusi, kā funkcionē mazais bizness.

"Man ir sajūta, ka daudzi politikā vispār nesaprot, ar ko nodarbojas mūsu mazie uzņēmēji. Viņi parasti neražo datorus, tā pārsvarā ir apkalpošanas zona. Kas šodien notiek apkalpošanas jomā? Nu, aizejiet līdz Doma laukumam, paskatieties, kur jūs varēsiet iedzert kafiju.

Un atkal rodas jautājums: vai laiks ir izvēlēts pareizi? Cilvēki pat nav saņēmuši dīkstāves pabalstus, bet tu domā, kā viņiem palielināt nodokļus. (..) Ja tu man šodien saki, ka tev jāatdod puse, lai pēc tam – pēc 30 gadiem – būtu pensija... No vienas puses, tas ir pareizi. Taču ne šajā situācijā. Kā var raizēties par to, kas man būs pēc 30 gadiem, ja es nezinu, kas būs pēc trim dienām?" par valdošās koalīcijas lēmumu brīnījās politoloģe.

0
Tagi:
Latvija, nodokļu reforma
Pēc temata
Mikrouzņēmumiem nav izredžu: Saeima atbalstījusi nodokļu celšanu
Latvijā komunisti ir pie varas? Sadusmotie iedzīvotāji nolamāja kārtējo nodokļu reformu
No 2021. gada Latvijā samazināsies sociālās iemaksas: jauni noteikumi
"Pašreiz tas ir brāķis. Teiksim godīgi": kas ir neapmierināts ar nodokļu reformas projektu