Ministru kabineta ēka

Gobzems uzpērk Bordānu, "Attīstībai/Par!" pāriet opozīcijā

40
(atjaunots 12:50 05.12.2018)
Jau šo piektdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kuras ietvaros deputātiem būs jālemj, vai ir jāpauž uzticība Alda Gobzema valdībai.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Medijiem kļuvis zināms provizoriskais valdības sastāvs, ko izveidojis premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV), raksta Mixnews.lv.

Sev KPV LV vēlas atstāt, izņemot premjerministra krēslu, finanšu ministra (Roberts Spručs) un iekšlietu ministra (Ralfs Nemiro) portfeli.

Visvairāk ministriju portfeļu tika piedāvāts Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kurai atbildes kārtā nāksies atteikties no "sarkanās līnijas" attiecībā uz sadarbību ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). JKP tiek piedāvāti četri portfeļi: satiksmes ministrs – Tālis Linkaits, veselības ministrs – Juris Jurašs, izglītības ministre – Dagmāra Beitnere-Le Galla, tieslietu ministrs – Jānis Bordāns vai Juta Strīķe.

Nacionālajai apvienībai Gobzems piedāvā trīs portfeļus: vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Raivis Dzintars vai Rihards Kols, labklājības ministrs – Imants Parādnieks, kultūras ministrs – esošā ministre Dace Melbārde.

ZZS, pēc Gobzema versijas, var paturēt divus ministra amatus, ko šobrīd ieņem partijas pārstāvji: par zemkopības ministru nepopulārā Jāņa Dūklava vietā varētu kļūt Edgars Tavars vai Armands Krauze, savukārt aizsardzības ministrs varētu palikt Raimonds Bergmanis.

"Jaunajai Vienotībai" arī piedāvāti divi portfeļi: par ekonomikas ministru varētu kļūt esošais labklājības ministrs Jānis Reirs, savukārt ĀM vadībā paliks Edgars Rinkēvičs.

Tāpat KPV LV vēlas, lai tiktu mainīta Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadība – Mārtiņa Bondara vietā no "Attīstībai/Par!" tās vadībā jānostājas KPV LV pārstāvim Atim Zakatistovam.

Pēc Gobzema sacītā, jau šo piektdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kuras ietvaros deputātiem būs jāizlemj, vai viņa izveidotajām Ministru Kabinetam jāpauž uzticība.

Jāatzīmē, ka valdības sastāvu Gobzems paziņoja praktiski uzreiz pēc tam, kad bija paziņojis par pārrunu izbeigšanu ar apvienību "Attīstībai/Par!". Apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts neuzskata to pat nejaušu sakritību – pēc viņa sacītā, piedāvātais ministru portfeļu sadalījums, acīmredzot, tika sagatavots iepriekš, rēķinoties ar "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no pārrunām.

Tādējādi apvienība faktiski pārgājusi opozīcijā pret Gobzema veidoto valdību.

Uz jautājumu, vai "Attīstībai/Par!" ir gatava nobalsot par Gobzema valdības apstiprināšanu Saeimā, apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce atbildēja, ka šāda lūguma saņemšanas gadījumā apvienība to izskatīs. Pavļuts piedāvāja no sākuma sagaidīt apvienības locekļu aptaujas rezultātus.

Turklāt, kā norādīja Pavļuts, "Attīstībai/Par!" ir pārliecināta, ka ir spējīga piedāvāt racionālu, kompetentu reformatoru komandu, un Artim Pabrikam ir lielākā pieredze, viņš ir profesionāls un labākais kandidāts premjera amatam no visiem iepriekš nosauktajiem.

40
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Nav piekļuves? Nav valdības Latvijā! Gobzems lūgs kolēģus pagaidīt
Aizietu uz operu: Šlesers nožēlo, ka Putinu neielūdza uz Latvijas simtgades svinībām
Pabriks: Gobzemam netiks dota pielaide, Latvija tuvojas haosam
Ašeradens: Gobzems vēlas ievilkt valdībā "Saskaņu"
Latvijas NBS

Elitāra virsnieku skola: Latvijā izdomājuši risinājumu kadru trūkumam armijā

10
(atjaunots 17:43 01.06.2020)
Otrdien valdības sēdē tiks prezentēts vidējās izglītības mācību iestādes izveidošanas projekts, kur tiks gatavoti kareivji "ar labām eksakto priekšmetu zināšanām".

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Nacionālo bruņoto spēku skaits joprojām atpaliek no plānotā: 2019. gadā pamatsastāvu bija paredzēts novest līdz 6581 kareivim, taču faktiski ceturtajā ceturksnī pietrūka 7%, jeb 487 kareivji, raksta avīze "Segodņa". Tātad trūkst viena pilnvērtīga bataljona.

Aizsardzības ministrija radusi izeju – rīt valdības sēdē tiks prezentēts vidējās izglītības mācību iestādes izveidošanas projekts, kur tiks gatavoti kareivji "ar labām eksakto priekšmetu zināšanām", kuri spēs apgūt bruņojumā esošās sistēmas: kāpurķēžu CRVT platformas, M109 haubices, pretgaisa raķetes RBS-70, prettanku SPIKE, radarus. Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola kļūs arī par bāzisko iestādi, lai iestātos Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kur, starp citu, kadeti saņem 900 eiro stipendiju pēc nodokļu samaksas.

Celšanās pusseptiņos no rīta

"Bruņoto spēku jaunās virsniecības paaudzes audzināšanai", kurai ir jāizceļas ar "līderību, kritisko domāšanu un argumentācijas iemaņām", ir jāsākas pusaudžu vecumā. Turklāt specializētājā skolā varēs likt uzsvaru uz sportu. Konceptuālajā paziņojumā Ministru kabinetam militārās iestādes vadītājs un vicepremjers Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") konstatēja, ka piecu gadu laikā tiem, kas iestājas Nacionālajās aizsardzības akadēmijā, ir samazinājies fiziskās sagatavotības līmenis: 30% nolika sporta eksāmenu ar vērtējumu "apmierinoši" vai "vāji "; profesionālā militārā dienesta pretendentu vidū tādi vispār bija 64%. Tiek atzīmēts, ka NBS pamatsastāva vidū pastāv profesionālās slimības paaugstinātas slodzes dēļ – cieš apakšstilba un pēdas locītavas, ceļgali, mugura.

Tādēļ diena Kalpaka skolas dienesta viesnīcā sāksies plkst. 6:30 (brīvdienās – plkst. 7:30) ar "vieglu fizisku aktivitāti", un pēc tam nodarbības turpināsies – ar pārtraukumu ēdienreizēm – līdz plkst. 20:00, pēc kā sekos brīvais laiks un plkst. 22:30 būs jāiet gulēt. Audzēkņi ikdienas režīmā nēsās militāro formastērpu, savukārt brīvdienas tiks aizpildītas ar sporta sacensībām un lekcijām.

"Motivētie un patriotiski noskaņotie Latvijas Republikas pilsoņi" mācīsies militārajā skolā no 10. līdz 12. klasei, padziļināti apgūstot tehniskos priekšmetus, angļu valodu, sportu, savukārt papildu gadā būs 960 stundu praktiskās kaujas gatavības kurss. Tā programmā būs aptuveni 30 disciplīnas, tai skaitā komandas psiholoģija, NATO struktūra, topogrāfija un orientēšanās…

Interesanti, ka ierindas mācība aizņem tikai 12 stundas, tikmēr šaušanas mācība – 38, bet militārā vadība – 110.

Kurzemes lāča stūrī

Iestāde būs visnotaļ elitāra: paredzēts uzņemt līdz 50 audzēkņiem gadā, ne vairāk par 25 klasē, tātad aptuveni 200 kadeti kopsummā. Pabeidzot Aizsardzības ministrijas finansēto skolu, absolventi iegūs kvalifikāciju "Jaunākā līmeņa militārais vadītājs". Iestājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā viņiem tiks ieskaitīts "jaunā cīnītāja kurss". Savukārt armijā viņi uzreiz varēs iegūt kaprāļa uzplečus, uzsākot profesionālo karjeru. Vai arī kļūt par Zemessardzes leitnantu, pabeidzot civilo augstskolu.

Aizsardzības ministrija plāno piesaistīt darbam skolā 2021. gadā 60 profesionālus kareivjus un civilos speciālistus, pēcāk palielinot to skaitu līdz 76. Par dislokācijas vietu kļūs Rudbārži – muiža starp Liepāju un Saldu, kur 1919. gada ziemā pulkveža Kalpaka bataljons gatavojās kaujām "un sākās faktiskā Latvijas atbrīvošana no boļševikiem". Līdz neseniem laikiem šajā vietā atradās pamatskola, tās ēku arī pārveidos militārajā iestādē.

2021. gada budžets sastādīs 2 487 640 eiro, savukārt 2023. gadā – 8 094 240 eiro. Kopumā četru gadu laikā skolai plānots iztērēt 20,5 miljonus eiro. Lai stimulētu pedagogu darbu, noteiks 50% algas pielikumu.

10
Tagi:
skola, NBS
Pēc temata
Deviņi no desmit vietējiem iedzīvotājiem ir pret poligona paplašināšanu Daugavpils novadā
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Valentīns Jeremejevs

Jeremejevs: Latvijā nav un nebija nepieciešamības ieviest ārkārtējā stāvokļa režīmu

47
(atjaunots 17:18 01.06.2020)
Ārkārtējās situācijas režīma ieviešana Latvijā ir nepamatota, valdībai nekavējoties tas ir jāatceļ, paziņoja "Tautas varas frontes" līderis Valentīns Jeremejevs.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sestdien policija aizturēja pie Brīvības pieminekļa Rīgā piketā izgājušos "Tautas varas frontes" (TVF) piekritējus, tai skaitā kustības līderi Valentīnu Jeremejevu. Pēc protestētāju sacītā, viņi uzstājās pret "noziegumiem pret demokrātiju un tautu". Par formālu piketētāju aizturēšanas iemeslu kļuva kopš 13. marta Latvijā ieviestā ārkārtējās situācijas režīma pārkāpšana.

Varasiestādes nejēdzīgi pagarināja ārkārtējās situācijas režīmu, paziņoja Sputnik Latvija pats Jeremejevs. Piemēra kārtā viņš minēja Baltkrieviju, kur, pēc viņa teiktā, ekonomiku, veselības aprūpi un izglītību netraumēja ierobežojošie pasākumi.

"Notikumu attīstība parādīja, ka nekādas ārkārtējās situācijas nepieciešamības Latvijā nebija. Valdībai bija jāatceļ ārkārtējās situācijas režīms, taču tā pagarināja to, vadoties pēc saviem politiskajiem mērķiem," uzsvēra Jeremejevs.

Pēc TVF līdera sacītā, viņš ne pirmo reizi paziņo par ārkārtējās situācijas režīma atcelšanas nepieciešamību.

"Jau 1. maijā mani un vēl divus protestētājus arestēja pie Brīvības pieminekļa, atņēma Latvijas karogu. Uzskatu to par politisko pasūtījumu. Mūsu kustība neapmierina esošo varu dēļ tā, ka atņem tai elektorātu. Varas intereses ir tikai savu ietekmes jomu saglabāšanā, nekādi soļi situācijas normalizācijai valstī netiek sperti," sacīja Jeremejevs.

"Es uzstājos par ārkārtējās situācijas režīma atcelšanu, lai valstī tiktu atrisināti parasti cilvēku jautājumi. Tādēļ arī pieņēmu lēmumu iziet pie Brīvības pieminekļa," paskaidroja "Tautas varas frontes" līderis.

Latvijas valdība paziņoja, ka no 13. marta ievieš ārkārtējās situācijas režīmu, lai pretotos koronavīrusa izplatībai. Tika pieņemta virkne ekonomiska un sociāla rakstura ierobežojumu, kā rezultātā vairākas nozares, tai skaitā starptautiskie pasažieru pārvadājumi, tūrisms, sabiedriskā ēdināšana un viesnīcu bizness. Pašlaik ārkārtējās situācijas režīms ir spēkā līdz 9. jūnijam.

Saskaņā ar aktuālākajiem Veselības ministrijas datiem, Latvijā ir atklāti 1066 Covid-19 gadījumi, no kuriem 24 beidzās ar nāvi, bet 745 jau ir izveseļojušies. Kopumā pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 6,2 miljoni inficēto, vairāk nekā 374 tūkstoši cilvēku ir miruši, gandrīz 2,9 miljoni ir izveseļojušies.

Еремеев: в Латвии нет и не было необходимости вводить режим ЧС
47
Tagi:
ārkārtējā situācija, Valentīns Jeremejevs
Pēc temata
Divpadsmit dienas bez ēdiena: Aināra Kadiša cīņa pret sistēmu
Tukši solījumi "tautai": Latvijā nav naudas, nav darba, nav patiesības
Pie Brīvības pieminekļa notika protests pret ārkārtējās situācijas režīmu
Pret tautai naidīgu sistēmu: Latvijas "dzeltenās vestes" dosies pie Ministru kabineta