Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis

Valsts policija zina, kurš nogalinājis Mārtiņu Bunkus

220
(atjaunots 14:00 04.12.2018)
Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis noliedz policijai adresētos pārmetumus par Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanas lēnīgumu.

RĪGA, 4. decembris – Sputnik. Mārtiņa Bunkus slepkavības lietas izmeklēšana tuvojas noslēgumam, paziņoja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes".

Pēc viņa sacītā, savākts pietiekami daudz faktu un pierādījumu, lai pateiktu, kurš un kā pastrādājis šo noziegumu.

Viņš noliedz policijai adresētos pārmetumus par izmeklēšanas lēnīgumu un apgalvo, ka katru dienu un stundu Bunkus lietā tiek veikti pasākumi, kuri jau ir noveduši pie rezultātiem.

Maksātnespējas administrators Martiņš Bunkus tika nošauts 30. maija rītā netālu no Brāļu kapiem Rīgā. Apšaude notika no autofurgona Volkswagen, kurš vēlāk tika atrasts sadedzināts netālu no notikuma vietas. Tiek uzskatīts, ka bija divi algoti slepkavas. IeM gandrīz uzreiz paziņoja, ka slepkavība, visticamāk, bijusi pasūtīta.

Valsts policiju vairākkārt apsūdzēja lēnīguma – slepkavība pastrādāta vairāk nekā pirms pusgada, savukārt aizdomās turamie joprojām nav atrasti. Atbildot uz šiem pārmetumiem, Ķuzis pirms mēneša pastāstīja par izmeklēšanas gaitu. Pēc viņa sacītā, tika nopratināti vairāk nekā 100 liecinieku, papildus tika nopratināti vairāk nekā 200 cilvēku saistībā ar visām izmeklēšanas versijām. Veiktas vairākas kratīšanas, notikuma vietu izmeklēšanas (ar kinologu un ekspertu pieaicināšanu), sastādīta izmeklēšanas gaitā iegūto priekšmetu un dokumentu analīze.

Tāpat izmeklētājiem izdevies saņemt apmēram 36 terabaitus videoierakstu, tostarp ierakstus no vairāk nekā 50 videonovērošanas kamerām, kuras tiek rūpīgi pārbaudītas un analizētas. Izmeklēšanas ietvaros norīkotas 16 ekspertīzes, tiek noskaidroti ar noziegumu saistīti fakti un iespējamās vainīgās personas. Izmeklētāji pieprasījuši informāciju no septiņu valstu tiesībsargājošajām iestādēm.

220
Temats:
Mārtiņa Bunkus slepkavība (14)
Pēc temata
"Bunkus lietā" atklājas arvien jaunākas detaļas
TV3: ar Bunkus slepkavību varētu būt saistīti azerbaidžāņu uzņēmēji
Bunkus biroja darbinieki sākuši cīnīties par viņa īpašumu
Nogalinātā Bunkus brālis aicina varasiestādes atcerēties Latvijai doto solījumu
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

5
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

5
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

13
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
13
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus