Labdarības namiņš Laima

Vieta, kur dzīvo bērnu sapņi: arī šogad durvis vaļā ver labdarības namiņš "Laima"

60
(atjaunots 11:30 27.11.2018)
Par labestīgu Ziemassvētku tradīciju kļuvis iepriecināt bērnus no maznodrošinātām ģimenēm un izpildīt viņu lielākās vēlēšanās – arī šogad durvis vaļā vēris labdarības namiņš "Laima".

RĪGA, 27. novembris – Sputnik. jau septīto gadu pēc kārtas mēnesi pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada Vecrīgā atvērts labdarības namiņš "Laima".

Katrs apmeklētājs var iejusties burvja lomā un palīdzēt izpildīt bērnu sapņus no Latvijas maznodrošinātajām ģimenēm.

Saskaņā ar tradīciju, 26. novembrī "Laimas" namiņu apmeklēja Latvijas prezidenta sieva Iveta Vējone. Šogad prezidenta ģimene piepildīs piecu bērnu ģimenes sapni no Ogres novada.

Председатель правления Confectionery & Snacks Latvija Томс Дидрихсонс и супруга президента Латвии Ивета Вейоне
Orkla Confectionery & Snacks Latvija
Confectionery & Snacks Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons un Latvijas prezidenta sieva Iveta Vējone

"Laimas" labdarības namiņš ir vieta, kurā virmo mīlestība, labestība un sirsnība. Šeit dzīvo bērnu sapnīši. Daudzu gadu laikā kopš mums ir šis namiņš sabiedrības sirds siltumu un atbalstu ir saņēmuši vairāk nekā pieci tūkstoši bērnu. Esmu pārliecināta, ka arī šogad mēs kopā varam piepildīt vēl daudzu bērniņu sapņus," pateica Iveta Vējone.

Projekta pastāvēšanas laikā "Laimas" namiņš palīdzēja īstenot vairāk nekā 5300 bērnu sapņus no maznodrošinātām ģimenēm. Šogad piepildīsies vēl 1500 bērnu lielākās vēlēšanās.

Jebkurš Latvijas iedzīvotājs vai viesis līdz 23. decembrim var izvēlēties vienu kartīti un sagatavot dāvanu, izpildot bērnu lielākās dāvanu vēlēšanās, par kuriem sapņots jau sen, jo šajos svētkos ģimenes pašas nevar tās atļauties. Tiek izvēlēta kartīte, reģistrēta sistēmā, un pēc tam projekta sponsors piecu dienu laikā tiek aicināts sagatavot dāvanu un nogādāt to "Laimas" namiņā, no kura tā dosies pie kartiņas autora.

Открытки в благотворительном домике Laima
Orkla Confectionery & Snacks Latvija
artiņas labdarības namiņā "Laima"

Labdarības namiņš "Laima" gaidīs visus gribētājus katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00.

Bērnu kartiņās norādīto vēlēšanos ir daudz, un tās ir visdažādākās, sākot no tādām pirmās nepieciešamības lietām kā apģērbs, apavi, redzes korekcijas brilles, un beidzot ar dāvanām, kuras palīdzēs bērnam attīstīt viņa dotības un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, piemēram, velosipēdi, muzikālie instrumenti, spēles, kā arī daudzas citas mīļas vēlēšanās.

Jau otro gadu pēc kārtas labdarības namiņu "Laima" iespējams apmeklēt virtuāli – mājaslapā www.laimasnamins.lv, taču sarūpētā dāvana vienalga būs jāatnes pašam "Laimas" namiņam.

60
Pēc temata
Investīcijas Ādažos: septembrī sāksies jaunās Laimas fabrikas būvdarbi
Tīmeklī izsmieta "Latvijas nacionālā kafija" no Hondurasas
Laimas šokolādes tāfelītes vairs netiks ražotas Latvijā
Laimas konditorejas fabrikā Ādažos strādniekus aizvietos roboti
Lidosta Rīga

Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem

4
(atjaunots 18:27 22.09.2020)
Sākumā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments aicināja ES valstis paaugstināt pieļaujamo saslimstības rādītāju, lai noteiktu epidemioloģiskā nozīmē "bīstamas" valstis; kāpēc Latvija neatbalsta nedz šo, nedz citus ierosinājumus ceļojumu atvieglošanai ES robežās.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvija neatbalsta Eiropas Savienības vadošo iestāžu piedāvājumu paaugstināt saslimstības ar jauno koronavīrusu kritēriju robežas, nepārsniedzot kuras pēc iebraukšanas no citas valsts nav jāievēro pašizolācija. Pēc veselības aprūpes nozares pārstāvju domām, šāds solis radītu lielus draudus Latvijai, vēsta TV3

Iepriekš vairāk nekā 5000 tūrisma, pasažieru pārvadājumu un citu nozaru uzņēmumi, kuri ir cietušu zaudējumus koronavīrusa pandēmijas dēļ, vērsās pie Eiropas Komisijas vadītājas Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu atcelt pašizolācijas prasību pēc ierašanās no citām valstīm, aizstājot to ar vienotu Covid-19 testēšanas protokolu. Septembra sākumā Eiropas Komisija, un pagājušajā nedēļā arī Eiropas Parlaments aicināja ES dalībvalstis pacelt kumulatīvo saslimstības ar jauno koronavīrusu rādītāju no 16 uz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Latvija uz šo aicinājumu negrasās atbildēt. Valsts Veselības ministrijas pozīcija paliek nemainīga: ja paaugstina slieksni tik strauji, ievesto gadījumu skaits pieaugs. Slimību profilakses un kontroles centram nāksies vairāk strādāt, lai atklātu visas kontaktpersonas, savukārt stacionēto cilvēku skaita kāpums radīs papildu slodzi veselības aprūpei. Bagātajās valstīs medicīna spēj tikt galā ar šādu izaicinājumu, taču Latvijas slimnīcās var sākties krīze.

Latvijas Veselības ministrijas pozīciju atbalsta arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Mums paaugstinājums uz 25 vai pat augstāku skaitli – tas ir milzīgs lēciens uz augšu, un Latvijas situācijā tā nu nebūtu adekvāta rīcība. Galvenais infekcijas avots ir ieceļotāji. Ja mēs šo skaitli paaugstinām, tas nozīmē, ka mums vairs nav šādas uzmanības pret valstīm, kas šobrīd skaitās ļoti bīstamas," paskaidroja Briģis.

Cits Eiropas Parlamenta ierosinājums – skatīt saslimstību nevis valstīs kopumā, bet gan atsevišķos reģionos – arī netika atbalstīts Latvijas Veselības ministrijā. Ja to apstiprinātu, parādītos iespēja ceļot uz dažām Vācijas federālajām zemēm un, piemēram, uz Spānijas un Grieķijas salām, kur saslimstība ir zemāka. Taču Latvijas Veselības ministrijā norāda, ka šeit parādās datu kvalitātes un objektīvu vērtējumu jautājums, jo atdalīt cilvēku plūsmu no viena reģiona uz citu nebūs viegli.

4
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Covid-19 sasniedzis arī Rīgas "Dinamo"
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Stryker

Trokšņa granātas un militārās tehnikas kolonnas: Rīga pārtop mācību poligonā

8
(atjaunots 18:24 22.09.2020)
Latvijas galvaspilsētā šonedēļ notiks vērienīgas militārās policijas mācības, iedzīvotājus aicina neuztraukties.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Līdz 27. septembrim Rīgā norisināsies manevri mācību "Namejs 2020" ietvaros, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kareivji apgūs objektu apsargāšanas tehniku, kā arī darbu ar aizturētajiem, raksta ВВ.lv.

Tiek ziņots, ka mācības notiks Šķirotavā, Krustpils un Asotes ielu apkaimē, kā arī Mežaparkā, Ķīšezera un Ezermalas ielas apkaimē.

Latvijas Aizsardzības ministrijā brīdina, ka mācības notiks dienas un nakts stundās, uzdevumu apgūšanas laikā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas simulatori, kuri nerada draudus, taču var radīt daudz trokšņu. Mācību rīkotāji iepriekš atvainojas tuvējo māju iedzīvotājiem par iespējamajām neērtībām un palūdza neuztraukties, mācības ir rūpīgi izplānotas.

Tāpat militārās tehnikas virzības uz mācību norises vietu dēļ dažviet var tikt ierobežota civilā autotransporta kustība. NBS lūdz autovadītājus neradīt šķēršļus kolonnu virzībai.

Atgādināsim, ka mācības "Namejs 2020" norisinās visā Latvijā kopš 15. augusta līdz 4. oktobrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš nosauca šīs mācības par vēl nebijušām. Pēc NBS komandiera sacītā, tā būs "ļoti liela aktivitāte".

Attiecībā uz NATO kareivju dalību gaidāmajās mācībās, Kalniņš skaidroja, ka militārie manevri Latvijā neiztiek bez ārzemju partneriem, taču vairums karavīru, kuri piedalīsies galvaspilsētas mācībās, tomēr būs no Zemessardzes.

8
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki
Pēc temata
Karavīri lūdz iedzīvotājus neaiztikt nepazīstamus priekšmetus: Latgalē sākušās mācības
Igaunija plāno iegādāties militārās iekārtas un mīnas "Krievijas savaldīšanai"
Pārvietoti "Abrams": ko amerikāņi sadomājuši pie Baltkrievijas robežām
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju