Gobzems

"Mēs esam nedaudz idiotu tauta": sociālie tīkli par Gobzemu premjera amatā

89
(atjaunots 08:58 27.11.2018)
Sociālo tīklu lietotāji diezgan asi reaģēja uz Latvijas aktuālāko politisko ziņu par to, ka prezidents uzticējis valdības veidošanu premjera kandidātam no KPV LV partijas Aldim Gobzemam.

RĪGA, 27. novembris – Sputnik. Vakara kļuva zināms, ka prezidents Raimonds Vējonis nolēma uzticēt valdības veidošanu premjera kandidātam no KPV LV partijas Aldim Gobzemam. Jaunā kandidāta pretrunīgais tēls, kurš kļuva slavens ar savu dalību skaļos tiesas procesos un saviem populistiskajiem paziņojumiem, sacēla kliedzienu vilni sociālajos tīklos.

Piemēram, baikeru biedrība "Dieva Suņi" Twitter lapā diezgan asi komentēja Raimonda Vējoņa lēmumu.

​"Gobzems veidos valdību. Mēs neesam nedaudz idiotu tauta?" dzēlīgi uzrakstīja savā lapā DievaSuņi.

Šo sarkastisko toni atbalstīja pazīstama latviešu publiciste un nacionālpatriote Elita Veidemane.

​"1) kāpēc nedaudz?; 2) es neietilpstu šajā tautā," uzrakstīja Elita Veidemane.

​"Vēlētājam ir jānes atbildība par saviem lēmumiem! Vismaz tik tālu, lai Gobzems to valdību nesastāda, vai sastāda ar "Saskaņas" atbalstu! Citādi šī vēlētāju bezatbildība turpināsies mūžīgi," norādīja lietotājs ar segvārdu GaumīgsJoks.

No tautas "atkrustījās" arī citi sociālo tīklu lietotāji.

​"Par Gobzemu balsoja Tauta. Es ne – es neesmu Tauta..." atbalstīja vispārējo noskaņu lietotāja Dii.

​"Šis bija tas plāns B?" pārjautāja Kristaps.

Atgādināja sociālo tīklu lietotāji advokātam Aldim Gobzemam arī viņa slaveno tautas uzrunas video, kurā viņš aicina izvērtēt valsts prezidenta veselību. Tas notika pēc kārtējā Raimonda Vējoņa misēkļa Dziesmu svētkos.

Toreiz partijas KPV LV pārstāvji izteica minējumu, ka prezidents ir nopietni saslimis un vairs nevar izpildīt savus pienākumus. Partija aicināja prezidentu izdarīt atbildīgu izvēli un atkāpties no amata, citādi draudēja uzsākt prezidenta impīčmenta procesu atbilstoši Satversmes 51. pantam.

​"Aldis Gobzems tiešraidē – par valsts prezidentu," publicēja Twitter to pašu uzrunu Toms Lūsis.

Joki par jauno premjera amata kandidātu bira kā no pārpilnības raga.

​"Sirēnas, Gobzems, Bertoluči...un nav vēl pat 12," norādīja kāda Princese Zeltīte.

​"Labi, tagad skaidrs. ja tu dzirdi trauksmes sirēnas, ir steigšus jāevakuējas no valsts, jo pēc pusstundas pie varas nāks Gobzems," apspēlēja vakar Rīgā skanējušo trauksmes sirēnu tematu angry by default.

Ziņa par Aldi Gobzemu turpināja pulcēt sev apkārt jaunus jokus, jo izrādījās, ka jaunā kandidāta pārbaude pirms pielaišanas valsts noslēpumam vēl nav pabeigta.

​""Premjers" Gobzems bez pielaides valsts noslēpumam... tiešām, nafig viņam tā pielaide? Viņš tāpat visu zina," norādīja Elita Veidemane.

​"Papildīsfilma "Noslēpums" Konteksts: Teorētiski var sanākt tā, ka Gobzems sastāda valdību, gūst Saeimas atbalstu un kļūst par premjeru, bet SAB (Satversmes Aizsardzības birojs – red.) vēl nav beidzis vērtēšanu par pielaidi valsts noslēpumam. Attelā: Valdības sēde," publicēja Twitter vietnē karikatūras attēlu lietotājs Kurbads.

Atgādināsim, ka iepriekš valdības veidošanu prezidents uzticēja Jānim Bordānam (Jaunā konservatīvā partija), taču koalīcijas veidošanas pārrunas viņa vadībā izgāzās.

Gadījumā, ja partijas līdz pirmdienai nespēs vienoties par premjerministra kandidātu, kuru atbalstīs Saeimas vairākums, otra iespēja viņiem netiks dota, paziņoja pagājušajā nedēļā Raimonds Vējonis. Tāpat prezidents paziņoja, ka viņam ir plāns "B", taču viņš nepaziņoja, kāds tieši tas ir, norādot tikai to, ka tas nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

89
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Gobzems, Bordāns un Pabriks: Latvijas prezidents izraudzīsies tikai vienu
Gailis: par Latvijas premjerministru varētu kļūt arī bezpartejisks cilvēks
Ulmanis: prezidentam jāpadomā par ceturto premjera amata kandidātu
Politiķi nicina tautu, tauta - politiķus, ārsti - slimniekus: Urbanovičs par Latviju
Jānis Dombrava

Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi

7
(atjaunots 08:19 25.10.2020)
Latvijas valdība pieņēma lēmumu pastiprināt ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību, taču Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava uzskata, ka ar to ir par maz, lai apturētu vīrusu.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Piektdien, 23. oktobrī, Latvijas valdība ārkārtas sēdē atzina par neefektīviem līdzšinējos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus.

Beigās tika pieņemts lēmums pastiprināt pasākumus. Jau no sestdienas, 24. oktobra, aizsargmaskas ir jāvalkā visās sabiedriskās vietās (ieskaitot kultūras iestādes un zāles, kur cilvēki sēž fiksētās vietās), tostarp pašvaldības un valsts iestādēs, kur tiek sniegti pakalpojumi. Izņēmumu sastādīja tikai baseini, pirtis un akvaparki – tur maksas nevar valkāt fiziski. Joprojām bez maskām atļauts staigāt bērniem līdz 13 gadiem.

Tiek samazināts atļautais dalībnieku skaits privātos pasākumos (dzimšanas dienas, ballītes un citi): no 26. oktobra atļauts pulcēties kompānijās līdz 10 cilvēkiem. Ja pasākums tiek rīkots svaigā gaisā, dalībnieku skaits nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Sabiedriskās vietās atļauts atrasties ne vairāk kā 300 apmeklētājiem vienlaikus.

Pie daļējām tālmācībām pāriet augstākā izglītība. Lekcijas – Internetā, taču praktiskās nodarbības studentiem atļauts apmeklēt klātienē.

Tāpat valdība ierobežoja maksimālo cilvēku skaitu baznīcās (50% no kopējā atļautā skaita) ar trīs kvadrātmetru piešķiršanu katram apmeklētājam. Sejas masku lietošanas prasība turpmāk būs jāievēro arī šeit.

Visi šie pasākumi izskatās visnotaļ nopietni. Taču Saeimas deputātam no Nacionālās apvienības Jānim Dombravam šķiet, ka tie nespēs apturēt vīrusu.

Savā Twitter mikroblogā viņš uzrakstīja, ka valdības ieviestie ierobežojumi neapturēs vīrusa izplatību. Pēc deputāta domām, situācija ar Covid-19 Latvijā jau ir aizgājusi pārāk tālu, lai valsts spētu atļauties paturēt atvērtas skolas, bārus un, visbeidzot, robežas.

​Vēl vienā savā tvītā, kurš tika publicēts pirms valdības ārkārtas sēdes, Dombrava uzsvēra, ka atbildīgā ministrija nav iemācījusies novērst Covid-19 izplatības riskus klātienes izglītības  apstākļos, pakalpojumu un tūrisma jomā.

"Skumji, bet, lai apturētu vīrusa izplatību valdībai jau šodien vajadzētu pieņemt ļoti stingrus ierobežojumus," atzīmēja viņš.

​Tāpat ir vērts norādīt, ka sēdes gaitā Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš atzina, ka nelolo ilūzijas attiecībā uz to, ka Latvija spēs uzveikt koronavīrusu līdz decembrim. Ar šo vīrusu nāksies dzīvot vēl daudzus mēnešus.

Taču galvenais, kā uzsvēra Kariņš, ir saglabāt piekļuvi medicīnas pakalpojumiem, un valdība centīsies sameklēt līdzekļus testēšanas paplašināšanai un slimnīcu kapacitātes celšanai.

7
Tagi:
Dombrava, koronavīruss
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
Četras jaunas nāves un 259 inficētie: Latvijā plosās Covid-19
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Rīgas panorāma

Atdeva Latvijai miljonus eiro nodokļos un izputēja: Rīgā tiek slēgta viesnīca Metropole

24
(atjaunots 18:11 24.10.2020)
Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole tiek slēgta uz nenoteiktu laiku: aptuveni 50% darbinieku Semarah Hotels grupā, kurā ietilpst viesnīca, zaudējuši darbu.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole no pirmdienas, 26. oktobra, uz nenoteiktu laiku apturēs darbu, vēsta Rus.tvnet.lv.

1871. gadā darbu uzsākusī viesnīca, kura atrodas Vecrīgā, nespēja pārdzīvot tūrisma nozares krahu Latvijā.

Semarah Hotels grupas, kurā ietilpst Metropole, nodaļas vadītāja Jeļena Girucka pastāstīja, ka vasaras mēnešos viesnīcas numuri bija aizņemti par 26% no maksimālā skaita, savukārt septembrī rādītājs noslīdēja vēl zemāk – līdz 18%. Viesu skaits katastrofāli samazinājās, salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā, – par 83%.

Turklāt, pēc Giruckas sacītā, Semarah Hotels grupā darbu zaudējuši aptuveni 50% darbinieku.

Pēc viesnīcas direktores Alises Ratkevičas sacītā, ir robeža, aiz kuras finanšu izdzīvošana vairs nav iespējama. Un, spriežot pēc visa, Metropole ir sasniegusi šo robežu.

Turklāt 2019. gadā vien viesnīca samaksāja Latvijai vairāk nekā 2,5 miljonus eiro nodokļos. Un kamēr tūrisma nozare, kura cieta Covid-19 dēļ, neatjaunosies, viesnīcu industrija nespēs turēties virs ūdens bez valsts atbalsta.

Izputēšanas vilnis

Iepriekš Igaunijas prāmju kompānijas Tallink Grupp sakaru direktore Katri Linka paziņoja, ka kompānija atkal ir spiesta uz laiku apturēt savas viesnīcas Tallink Hotel Riga darbību jauno braucienu ierobežojumu un mazā viesu skaita dēļ.

Zināms, ka Tallink Hotel Riga jau bija apturējusi savu darbu no 18. marta līdz 1. jūnijam valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīma dēļ. Šoreiz viesnīca būs slēgta uz ilgāku laiku.

Tikpat lielu troksni izraisīja stāsts ar bijušās Latvijas iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces viesnīcas Hotel Roma slēgšanu.

Mūrniece uzsvēra, ka septiņos sava biznesa pastāvēšanas gados viņa samaksāja valstij 3,5 miljonus eiro nodokļos, savukārt pretī nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvijas saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

Turklāt eksperti pieļauj, ka Rīgas viesnīcas vispār varētu nepārdzīvot gaidāmo ziemu. Daļa tūrisma sektora uzņēmumu un viesnīcu jau ir aizvērušies ciet, savukārt tie, kas ir palikuši, cerēja noturēties vismaz līdz nākamajam pavasarim, kad nozarē parasti sākas kustība. Taču atbildīgās ministrijas ir devušas noprast, ka ir jāpārkvalificējas, jo tieša naudas atbalsta vairs nebūs.

24
Tagi:
darbs, nodokļi
Pēc temata
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
BelAES

BelAES saņēma atļauju pirmā energobloka palaišanai

0
(atjaunots 08:56 25.10.2020)
Baltkrievijas "Gosatomnadzor" izsniedza atļauju Baltkrievijas AES izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Baltkrievijas AES izsniegta atļauja izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz republikas "Gosatomnadzor".

"Baltkrievijas Republikas Ārkārtas situāciju ministrijas kolēģija pieņēmusi pozitīvu lēmumu par izmaiņu veikšanu valsts uzņēmuma "Belorusskaja AES" licencē par tiesībām īstenot darbību atomenerģijas un jonizējošā starojuma avotu izmantošanas jomā, kas ļauj ķerties klāt pakāpeniskas energobloka Nr.1 enerģētiskās palaišanas programmas izpildei," atzīmēts paziņojumā iestādes mājaslapā.

Tur tiek skaidrots, ka "šis lēmums bāzējas uz "Gosatomnadzor" slēdziena, kura atbilstoši spēkā esošai likumdošanai izskatīja dokumentu ekspertīzes rezultātus, kuri pamato drošību, un veica Baltkrievijas AES gatavības izpildīt pieteikto darbību pārbaudi".

0
Tagi:
Baltkrievija, BelAES
Pēc temata
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu
Lietuvas prezidents aicinājis nepieļaut "nevienlīdzīgu konkurenci" ES enerģijas tirgū