Ieslodzītais. Foto no arhīva

Latvijas Drošības policija aizturējusi žurnālistu Juriju Aleksejevu

90
(atjaunots 13:14 25.11.2018)
Latvijas Drošības policija aizturējusi portālā IMHOclub.lv galveno redaktoru Juriju Aleksejevu, iespējams, kopā ar viņu ir aizturēts arī viņa kolēģis – žurnālists Dmitrijs Sumarokovs, raksta aktīvists Vladimirs Lindermans savā Facebook lapā.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Tiesībsargs Vladimirs Lindermans savā Facebook lapā paudis pieņēmumu, ka Latvijas Drošības policija aizturējusi ne vien portālā IMHOclub.lv galveno redaktoru Juriju Aleksejevu, bet arī viņa kolēģi – žurnālistu Dmitriju Sumarokovu, kurš publicējis materiālus šajā vietnē.

Saskaņā ar Lindermana rīcībā esošo informāciju, Latvijas Drošības policija aizturēja žurnālistu Aleksejevu piektdien, 23. novembrī. Iepriekš pie Aleksejeva tika rīkota kratīšana, pēc kuras žurnālistu izsauca uz nopratināšanu.

"Nevaru par 100% apgalvot, taču pastāv liela varbūtība, ka kopā ar Aleksejevu aizturēts arī Dmitrijs Sumarokovs. Ja tā ir, tad aizturēšanas un lietas uzsākšanas iemesls ir publikācijas portālā imhoclub.lv. Tiešs trieciens vārda brīvībai," - raksta Lindermans.

Lindermans rakstīja, ka Aleksejevam inkriminē Latvijas Krimināllikuma 80. pantu – rīcība, kuras mērķis ir gāzt valsts varu, un 81. pantu – aicinājums piespiedu varas gāšanai un Latvijas Republikas valsts kārtības piespiedu izmainīšanai.

Vārda nebrīvība

Kriminālprocess pret Juriju Aleksejevu sākts 2017. gada 29. novembrī sakarā ar komentāriem – Latvijas varasiestādes tos uzskata par nacionālistiskiem. Latvijas Drošības policija vairākkārt pārmeklējusi Jurija Aleksejeva dzīvesvietu. Kratīšanas laikā viņa dzīvoklī tika atrastas pistoles patronas. Tāpat DP apgalvo, ka izņemtajos informācijas nesējos atrasti bērnu pornogrāfiju saturoši materiāli. Jūnijā DP veica jaunas kratīšanas, kuru gaitā tika izņemta visa žurnālistam piederošā datortehnika

Viņš uzsvēra, ka tā ir provokācija, bet apsūdzības ir izdomātas un izvirzītas, lai sabojātu viņam dzīvi un neļautu nodarboties ar žurnālistiku. Aleksejevs piebilda, ka statusa "aizdomās turamais" viņam piešķirts statuss "apsūdzētais". Iepriekš viņš vairākkārt norādīja, ka nav rakstījis naidīgos komentārus, par ko viņu apsūdz, bet patronas noslēptas viņa mājās kratīšanas laikā. Patlaban žurnālistam aizliegts pamest valsti.

Jurijs Aleksejevs ir pazīstams žurnālists, vairāku izdevumu vadītājs. Patlaban viņš ir portāla IMHOclub redaktors. No 2005. līdz 2009. gadam Aleksejevs bija Rīgas domes deputāts no PCTVL. Viņš ir arī viens no "Nepilsoņu kongresa" iniciatoriem.

90
Temats:
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)
Pēc temata
Drošības policijā dien "trijnieku karaļi"
Jurijs Aleksejevs: mani bloķējuši Latvijas specdienesti
Jurijs Aleksejevs: kādiem nolūkiem man būtu vajadzīgas Makarova patronas?
Prokuratūra izvirzījusi apsūdzības IMHOclub redaktoram Jurijam Aleksejevam
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

10
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

10
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

16
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

16
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās