Lielbritānijas un ES karogi Bigbena fonā

"Nevaram atslābt, ja nu kaut kas noiet greizi": Latvija izstrādājusi Brexit pozīciju

26
(atjaunots 11:26 25.11.2018)
Latvija izstrādājusi savu pozīciju par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības: atbalstīja gan Brexit vienošanos, gan deklarācijas projektu par turpmāko attiecību attīstību.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Svētdien, 35. novembrī, premjerministrs Māris Kučinskis Eiroparlamenta ārkārtas sēdē Briselē paziņoja Latvijas Brexit pozīciju, vēsta Grani.lv.

Latvijas pozīciju sakarā ar Lielbritānijas izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības izstrādāja Ārlietu ministrija. Ceturtdien, 23. novembrī, to atbalstīja Ministru Kabinets, savukārt 24. novembrī Saeimas Eiropas lietu komisija to apstiprināja.

Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs paskaidroja, ka ministri atbalstījuši Brexit vienošanos un deklarācijas projektu par turpmāko Lielbritānijas un ES attiecību attīstību, kur tiek aprakstīts darbu plāns pārejas periodam. Rinkēvičs norādīja, ka abi dokumenti – tas ir maksimālais kompromiss abu pušu starpā, kurš vien ir iespējams.

"Abos dokumentos ir sasniegts maksimālais, kas šajā situācijā ir iespējams. Dokumentos ir ievērotas visas mūsu intereses, tostarp jautājums par valsts piederīgo statusu, ekonomiskajām attiecībām utt. Savukārt, runājot par nākotnes attiecībām, mūsu pamata intereses ir, lai ES un Lielbritānija būtu maksimāli ciešas partneres gan politiskajā, gan ekonomikas, gan aizsardzības jomās," - uzsvēra ĀM vadītājs.

Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka līdz brīdim, kad vienošanos atbalstīs visas 28 ES valstis un Eiropas Padome, savukārt Lielbritānijas parlaments un Eiroparlaments to ratificēs, jābūt gataviem pie visdažādākajiem iespējamiem programmas traucējumiem. Piemēram, Lielbritānijā var rasties dažādi iekšpolitiski konflikti.

"Nevaram atslābt un jāgatavo plāns "B" gadījumam, ja kaut kas noiet greizi," - brīdināja Rinkēvičs.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā pakāpeniski sāk izvērtēt finanšu izdevumus, kuri būs nepieciešami, lai samazinātu Brexit negatīvo ietekmi. Kā apgalvoja Rinkēvičs, ir skaidrs, ka sākumā bilance būs negatīva, un ir jāsāk tam gatavoties.

Lielbritānijai jāpamet Eiropas Savienība 2019. gada martā. ES valstu vadītāji plāno noskaidrot nākotnes pušu attiecības jau 2018. gadā.

Galvenie jautājumi skar tirdzniecību, iedzīvotāju pārvietošanos, robežas organizēšanu starp Īriju, kura paliek Eiropas Savienībā, un Ziemeļīriju – Lielbritānijas apgabalu, kurš izrādīsies ārpus ES.

26
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Tusks uzskata, ka ES jāgatavojas sliktākajam Brexit scenārijam
Lielbritānijā neizslēdz jauna Brexit referenduma rīkošanu
Latvijas Ārlietu ministrija: Brexit var kaitēt airBaltic darbam
Lielbritānijas valdība apstiprinājusi vienošanos par Brexit noteikumiem

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

4
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

4
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam