Latvijas bijušais prezidents Guntis Ulmanis

Latvijas eksprezidentam lidostas Rīga darbinieks taujā, vai politiķis runā latviski

46
(atjaunots 12:11 23.11.2018)
Lidostas Rīga darbinieks nav pazinis valsts bijušo prezidentu un pavaicājis, vai viņš runājot latviski.

RĪGA, 23. novembris — Sputnik. Neilgi pirms Latvijas simtgades svētkiem neveiklā situācijā lidostā Rīga nokļuvis bijušais valsts prezidents, - viņam uzdots jautājums, vai viņš runājot latviski, vēsta brivbridis.lv, atsaucoties uz žurnālu Kas jauns.

Guntis Ulmanis, kurš vadīja valsti laika periodā no 1993. līdz 1999.gadam, drošības pārbaudes laikā lidostā izdzirda jautājumu – gados jauns darbinieks pavaicāja, vai viņš runājot latviski. G.Ulmanis mazliet samulsis un lūdzis atkārtot jautājumu. Lidostas darbinieks pārjautājis skaļāk: "Vai jūs runājat latviski?"

Starptautiskā lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov

Kad eksprezidents atbildējis apstiprinoši, jaunais cilvēks palīdzējis sakārtot pārbaudei nepieciešamās lietas un lūdzis novilkt žaketi. Acīmredzot, lidostas darbinieks vienkārši nav pazinis bijušo valsts prezidentu. Pats Ulmanis nolēmis nenorādīt darbiniekam, kas viņš ir, un turpinājis pārbaudi.

Tomēr G.Ulmani atpazina žurnāliste, kura tobrīd atradās lidostā. Viņa pavaicāja, kāds ir eksprezidenta viedoklis par minēto situāciju. Preses klātbūtne Ulmani pārsteidza, taču viņš atbildēja, ka sākotnēji lidostas darbinieka jautājums viņu samulsinājis, taču pēc tam viņš sapratis, ka līdzīgu jautājumu uzdod visiem ceļiniekiem.

G.Ulmanis paskaidroja, ka dodas uz Baltkrieviju, kur Latvijas vēstniecībā tiek organizēta Latvijas 100. gadskārtai veltīta pieņemšana.

Iepriekš Sputnik Latvija pastāstīja, ka Guntis Ulmanis savas vizītes laikā Minskā ticies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

46
Pēc temata
Lidosta "Rīga" ieņēmusi otro vietu Eiropā pēc izaugsmes tempa

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

8
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

8
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi
Muris

Miris Rīgas kaķis Muris

11
(atjaunots 17:37 26.05.2020)
Kopš 2011.gada runči Kuzja un Muris piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pavēstījis skumjus jaunumus – miris kaķis Muris, kurš vēl nesen mita Rīgas domes ēkā.

"Muris. 2011-2020. R.I.P. Tu biji ļoti labs kaķis..." Ušakovs uzrakstīja savā lapā Facebook.

Politiķis nepastāstīja, kas noticis ar kaķi. Klusu cieš arī kaķu oficiālā lapa Facebook. Pēdējo reizi Mura fotogrāfija tajā parādījusies 22. maijā.

Kaķi Kuzja un Muris apmetās rātsnamā 2011.gadā, kad Ušakovs tos pieņēma no dzīvnieku patversmes un izmitināja savā kabinetā. Šajos gados kaķi piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu – Muzeju naktī pie rātsnama stājās rindā visi, kas vēlējās ar viņiem aprunāties.

Niks Ušakovs, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

Politiķiem, kuri vēlējās ieņemt mēra krēslu, žurnālisti nemainīgi uzdeva jautājumu, kāds liktenis gaida Kuzju un Muri. Tomēr galu galā kaķi bija spiesti pamest mēra kabinetu – jaunajam pilsētas galvam Oļegam Burovam bija alerģija pret kaķiem.

Kuzja un Muris vispirms pārvācās uz vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kurai ar viņiem izveidojās ļoti sirsnīgas attiecības. Tomēr pēc kārtējām pārmaiņām dome viņiem vēlreiz nācās mainīt dzīves vietu – februārī viņi ievācās Ušakova ofisā Rīgā.

11
Tagi:
Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Muris staigā pa galdu: Rīgas kaķi iejutušies Annas Vladovas kabinetā
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
"Rūpēsimies ne tikai par kaķiem": Rīgas vēlēšanām parādījies pirmais kopīgais saraksts