Auditorijā

Latvijas iedzīvotāji var iesniegt dokumentus studijām Krievijas augstskolās

97
(atjaunots 08:16 22.11.2018)
Darbu sācis konkurss, kurā piedalās 456 augstskolas. Vēlāk tiks publicēts vietu skaits, uz ko var pretendēt Latvijas iedzīvotāji.

RĪGA, 22. novembris — Sputnik. Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kā ar Krievijas pilsoņi ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā var iesniegt dokumentus konkursam, kas dāvā bezmaksas studiju iespējas Krievijas izglītības iestādēs 2019./20. gadā. Pieteikumu pieņemšana ir sākusies, savā lapā Facebook informēja Krievijas vēstniecība Latvijā.

Programmā, ko īsteno Krievijas Izglītības ministrija, iestāde sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs "Rossotrudņičestvo" un Krievijas vēstniecība Latvijā, piedalās 456 Krievijas augstskolas, starp kurām ir arī ārvalstu abiturientu vidū populārā Sanktpēterburgas Valsts universitāte, Krievijas Tautu draudzības universitāte, Ekonomikas augstskola u.c.

Kā notiek konkurss

Konkurss studijām vidējās, augstākās un papildu profesionālās izglītības iestādēs notiek divos posmos.

Vispirms abiturientu atlasi veic Krievijas vēstniecības Latvijā komisija, bet otrajā posmā apstiprināto kandidātu dokumenti tiek nosūtīti Krievijas Izglītības ministrijai, no kurienes nonāk augstskolās. Lēmumu par kandidāta uzņemšanu pieņem augstskolas.

Lai piedalītos konkursā, līdz 2019. gada 3. februārim jāpiereģistrējas sistēmā Russia Study. Pretendenti lūgti aizpildīt anketu un augšupielādēt pases kopiju ar personas datiem, izglītības dokumenta kopiju vai pēdējās atestācijas rezultātus, kā arī informāciju par zinātniskajiem sasniegumiem, sabiedrisko darbību, speciālistu rekomendācijas, vēlams – krievu valodā. Nepieciešamo dokumentu saraksts publicēts vēstniecības vietnē.

Atlases kritēriji

Izvēloties kandidātus bezmaksas studijām Krievijā, komisija ņems vērā vidējās sekmes, atzīmes profila priekšmetos atbilstoši specialitātei, uz ko pretendē abiturients, kā arī godalgotas vietas olimpiādēs profila priekšmetos.

Tāpat tiks ņemta vērā pretendenta sabiedriskā darbība, kandidāta sociāli neaizsargātais stāvoklis. Savukārt pretendentiem radošajās specialitātēs – mākslas darbinieku ieteikuma vēstules un citi kvalifikāciju apliecinoši dokumenti.

Studenti
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Komisijas sēde notiks februāra vidū, nedēļas laikā tiks publicēts studijām ieteikto kandidātu saraksts.

Tiem, kuri pārvarējuši pirmo atlases posmu, līdz 2019. gada 10. martam jāiesniedz papildu dokumenti. Russia Study lapā iespējams augšupielādēt parakstītu iesniegumu, notariāli apstiprinātu pases un uzturēšanās atļaujas Latvijā (ja tāda saņemta) tulkojumu krievu valodā, izglītības dokumentu un tā notariāli apstiprinātu tulkojumu krievu valodā, dokumentus, kas apliecina tautieša statusu, medicīniskās izziņas u.c. Dokumentu saraksts tāpat publicēts vēstniecības vietnē.

Konkursa otrajā posmā abiturientu dokumenti tiek izsūtīti uz norādītajām augstskolām, to izskatīšanas statusu iespējams kontrolēt vietnē russia-edu.ru.

Papildu informāciju par atlasi sniedz Krievijas vēstniecība Latvijā, ģenerālkonsulāti Daugavpilī un Liepājā, Latvijas Krievu biedrība, Kanta vārdā nosauktās Baltijas Federālās universitātes un Pleskavas valsts universitātes pārstāvniecības. Informācija par kontaktpersonām tāpat publicēta vēstniecības vietnē.

97
Pēc temata
Mācīties ir daudz vieglāk: francūzis pastāstījis par savu dienestu armijā Krimā
Atviegloti ārvalstu studentu uzturēšanās noteikumi Krievijas Federācijā
Izglītības reforma: bērnu vecāki pārdomā alternatīvas latviešu skolām
Bezmaksas studijas Krievijā 15 tūkstošiem ārzemnieku
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

0
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

5
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

5
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus