Auditorijā

Latvijas iedzīvotāji var iesniegt dokumentus studijām Krievijas augstskolās

102
(atjaunots 08:16 22.11.2018)
Darbu sācis konkurss, kurā piedalās 456 augstskolas. Vēlāk tiks publicēts vietu skaits, uz ko var pretendēt Latvijas iedzīvotāji.

RĪGA, 22. novembris — Sputnik. Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kā ar Krievijas pilsoņi ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā var iesniegt dokumentus konkursam, kas dāvā bezmaksas studiju iespējas Krievijas izglītības iestādēs 2019./20. gadā. Pieteikumu pieņemšana ir sākusies, savā lapā Facebook informēja Krievijas vēstniecība Latvijā.

Programmā, ko īsteno Krievijas Izglītības ministrija, iestāde sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs "Rossotrudņičestvo" un Krievijas vēstniecība Latvijā, piedalās 456 Krievijas augstskolas, starp kurām ir arī ārvalstu abiturientu vidū populārā Sanktpēterburgas Valsts universitāte, Krievijas Tautu draudzības universitāte, Ekonomikas augstskola u.c.

Kā notiek konkurss

Konkurss studijām vidējās, augstākās un papildu profesionālās izglītības iestādēs notiek divos posmos.

Vispirms abiturientu atlasi veic Krievijas vēstniecības Latvijā komisija, bet otrajā posmā apstiprināto kandidātu dokumenti tiek nosūtīti Krievijas Izglītības ministrijai, no kurienes nonāk augstskolās. Lēmumu par kandidāta uzņemšanu pieņem augstskolas.

Lai piedalītos konkursā, līdz 2019. gada 3. februārim jāpiereģistrējas sistēmā Russia Study. Pretendenti lūgti aizpildīt anketu un augšupielādēt pases kopiju ar personas datiem, izglītības dokumenta kopiju vai pēdējās atestācijas rezultātus, kā arī informāciju par zinātniskajiem sasniegumiem, sabiedrisko darbību, speciālistu rekomendācijas, vēlams – krievu valodā. Nepieciešamo dokumentu saraksts publicēts vēstniecības vietnē.

Atlases kritēriji

Izvēloties kandidātus bezmaksas studijām Krievijā, komisija ņems vērā vidējās sekmes, atzīmes profila priekšmetos atbilstoši specialitātei, uz ko pretendē abiturients, kā arī godalgotas vietas olimpiādēs profila priekšmetos.

Tāpat tiks ņemta vērā pretendenta sabiedriskā darbība, kandidāta sociāli neaizsargātais stāvoklis. Savukārt pretendentiem radošajās specialitātēs – mākslas darbinieku ieteikuma vēstules un citi kvalifikāciju apliecinoši dokumenti.

Studenti
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Komisijas sēde notiks februāra vidū, nedēļas laikā tiks publicēts studijām ieteikto kandidātu saraksts.

Tiem, kuri pārvarējuši pirmo atlases posmu, līdz 2019. gada 10. martam jāiesniedz papildu dokumenti. Russia Study lapā iespējams augšupielādēt parakstītu iesniegumu, notariāli apstiprinātu pases un uzturēšanās atļaujas Latvijā (ja tāda saņemta) tulkojumu krievu valodā, izglītības dokumentu un tā notariāli apstiprinātu tulkojumu krievu valodā, dokumentus, kas apliecina tautieša statusu, medicīniskās izziņas u.c. Dokumentu saraksts tāpat publicēts vēstniecības vietnē.

Konkursa otrajā posmā abiturientu dokumenti tiek izsūtīti uz norādītajām augstskolām, to izskatīšanas statusu iespējams kontrolēt vietnē russia-edu.ru.

Papildu informāciju par atlasi sniedz Krievijas vēstniecība Latvijā, ģenerālkonsulāti Daugavpilī un Liepājā, Latvijas Krievu biedrība, Kanta vārdā nosauktās Baltijas Federālās universitātes un Pleskavas valsts universitātes pārstāvniecības. Informācija par kontaktpersonām tāpat publicēta vēstniecības vietnē.

102
Pēc temata
Mācīties ir daudz vieglāk: francūzis pastāstījis par savu dienestu armijā Krimā
Atviegloti ārvalstu studentu uzturēšanās noteikumi Krievijas Federācijā
Izglītības reforma: bērnu vecāki pārdomā alternatīvas latviešu skolām
Bezmaksas studijas Krievijā 15 tūkstošiem ārzemnieku
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

10
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

10
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"