Ieslodzītais. Foto no arhīva

Ukraina pieprasa Latvijā arestētā baņķiera Reiņa Tumova izdošanu

69
(atjaunots 09:09 16.11.2018)
Izmeklēšana liecina, ka bijušais CityCommerce Bank prezidents Reinis Tumovs piesavinājies gandrīz 10 miljonus eiro.

RĪGA, 16. novembris - Sputnik. Latvijā aizturēts un arestēts viens no Ukrainas bankas "CityCommerce Bank" īpašniekiem Reinis Tumovs, vēsta Ukrainas Nacionālā policija. 

Latvijas Republikas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas CityCommerce Bank bijušo prezidentu un līdzīpašnieku Reini Tumovu pēc Ukrainas pieprasījuma. Finansists iekļauts starptautiskā meklēšanā aizdomās par bankas aktīvu piesavināšanos par summu gandrīz 300 miljonu grivnu (vairāk nekā 9,5 miljoni eiro) apmērā.  

Izmeklēšanas gaitā noskaidrojies, ka 2013.-2014. gg. bankas amatpersonas kreditējušas fiktīvus uzņēmumus, bet līdzekļus legalizējušas ar pakļauto komercstruktūru starpniecību. Piemēram, fiktīviem uzņēmumiem piešķirti kredīti pret īpašuma ķīlu, kura vērtība bija mākslīgi paaugstināta desmitiem reižu. Ukrainas Nacionālās policijas Ekonomikas aizsardzības departamenta operatīvie darbinieki un Galvenās izmeklēšanas pārvaldes izmeklētāji savākuši pierādījumus, kuri liecina par CityCommerce Bank vadītāju saikni ar bankas aktīvu izvešanu un piesavināšanos.

Reinis Tumovs tiek turēts aizdomās par noziegumiem saskaņā ar pantiem "īpašuma piesavināšanās, izšķērdēšana vai iegūšana, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli", "noziedzīgā ceļā iegūtu ienākumu legalizācija", "fiktīvs uzņēmums". 2017. gadā Tumovs tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, viņa īpašumi Ukrainā ir arestēti.

Šī gada oktobrī Latvijas tiesībsargājošās iestādes aizturēja R.Tumovu. Kā drošības līdzeklis izraudzīta aizturēšana uz vienu gadu. Nacionālās policijas Ekonomikas aizsardzības departamenta operatīvie darbinieki un Galvenās izmeklēšanas pārvaldes izmeklētāji gatavo materiālus Latvijā aizturētā baņķiera ekstradīcijai uz Ukrainu.

CityCommerce Bank tika atzīta par maksātnespējīgu 2014. gadā, bet gadu vēlāk tika pieņemts lēmums par kredītiestādes likvidāciju. Mediji informē, ka CityCommerce Bank agrākais nosaukums ir paju akciju sabiedrība "Konversbank", un trīs tās galvenie menedžeri, kuru vidū bija arī R.Tumovs tika turēti aizdomās par vismaz 55 miljonu eiro piesavināšanos.

Cita versija liecina, ka šos līdzekļus nolaupījis Vladimirs Antonovs – Konversbankas (kā arī Lietuvas bankas Snoras un Latvijas Krājbankas) bijušais īpašnieks pirms organizācijas pārdošanas menedžeru grupai, kuru vidū bija R.Tumovs. Līdzekļu trūkumu korespondētājkontos jaunie īpašnieki it kā esot konstatējuši jau pēc darījuma noslēgšanas.

69
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

0
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

0
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Nauda, foto no arhīva

Bezdarbniekiem Latvijā izmaksājuši jau aptuveni 130 tūkstošus eiro

4
(atjaunots 13:01 31.05.2020)
Latvijā jau vairāk nekā 900 cilvēku saņem no valsts krīzes bezdarba pabalstus 180 eiro apmērā mēnesī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijā 903 cilvēki jau saņēmuši bezdarba pabalstus. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, kopējā izmaksātās naudas summa sastāda 129 251 eiro, vēsta Bb.lv.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Pabalsti 180 apmērā mēnesī ārkārtējās situācijas laikā, kas tika ieviesta Latvijā ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību, pienākas cilvēkiem, kuriem iepriekš piešķirtā bezdarba pabalsta termiņš beidzies 12. martā vai vēlāk, un viņi nav atraduši darbu.

Kopumā šo pabalstu izmaksāšanai no valsts budžeta tika piešķirti 30,25 miljoni eiro. Cilvēkiem, kuri zaudēja darbu laikā no 2020. gada 12. marta, programma būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. Nauda tiek izmaksāta četru mēnešu garumā.

Iepriekš minimālā pabalsta summa sastādīja 130 eiro. Taču 24. aprīlī Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredzēja izmaksas palielinājumu līdz 180 eiro.

Tāpat grozījumos tika norādīts, ka darbinieki, kuri aizgāja no darba paši, sāks saņemt pabalstu dienā, kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņems iesniegumu šī pabalsta piešķiršanai.

Iepriekš tiem, kas no darba aizgājuši paši, pabalstu nācās gaidīt divus mēnešus pēc tam, kad viņiem piešķīra bezdarbnieka statusu.

Opozīcijas deputāti maija beigās veica mēģinājumu izvirzīt Saeimā priekšlikumu par pabalsta piešķiršanu visiem, kas pēc tā vērsās krīzes laikā, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija.

Taču ar balsu vairākumu šī iniciatīva tika noraidīta.

4
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, bet 43% dīkstāves pabalstu nesasniedz pat 180 eiro
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti