Krievu skolu aizstāvju gājiens 2018. gada 15. septembrī

Ždanoka: Latvijā jācīnās par to, lai vara sadzirdētu ANO rekomendācijas

34
Latvija ignorē starptautisko tiesībsargājošo struktūru un pat ANO rekomendācijas. Latvijas Krievu savienība plāno organizēt divas akcijas ar mērķi pievērst tam sabiedrības uzmanību.

RĪGA, 16. novembris — Sputnik. Latvijas Krievu savienība turpinās cīņu pret krievvalodīgo diskrimināciju un visām nacionālisma formām. Kārtējās akcijas notiks 22. novembrī Rīgā, Bastejkalnā un 27. novembrī Briselē, kur notiks Eiropas krievu forums, pastāstīja partijas līdere Tatjana Ždanoka intervijā "Novostnoi front".

Latvijā jācīnās par to, lai valdība sadzirdētu starptautisko struktūru, tostarp arī ANO rekomendācijas, uzsvēra Tatjana Ždanoka – viņa atgādināja ANO Rasu diskriminācijas likvidācijas komitejas ziņojumu, kas nāca klajā augusta beigās.

Politiķe atzīmēja, ka patlaban Latvijas Krievu savienība nevar izmantot Saeimas tribīnes, lai jautājums par krievvalodīgo izglītību un mazākumtautību diskrimināciju netiktu dzēsts no dienas kārtības, jo partija nav iekļuvusi parlamentā. Tomēr politiskais spēks izmantos citas metodes.

"Ir arī citas cīņas formas. Patlaban, pirmkārt, tās ir tiešās iedarbības akcijas, ielu akcijas. Mēs gatavojamies organizēt šādu akciju 22. novembrī. Tā notiks Rīgā, Bastejkalnā. Bet 27. novembrī mūsu pārstāvju grupa būs Briselē, Eiropas krievu forumā," – pastāstīja Ždanoka.

Aktīvisti iecerējuši piesaistīt Briseles uzmanību faktam, ka Latvija nepilda ANO rekomendācijas.

Atgādināsim, ka ANO Rasu diskriminācijas likvidācijas komitejas ziņojuma autori uzsvēra – galvenais bažu iemesls ir skolu reforma Latvijā, kas ierobežo krievu valodas lietojumu. Pēc komitejas domām, tā "radīs nevajadzīgus ierobežojumus piekļuvei izglītībai mazākumtautību valodās".

Pretenzijas izteiktas arī pret valodas prasībām darba tirgū, jo tās "var novest pie tiešas vai netiešas minoritāšu diskriminācijas, iekārtojoties darbā publiskās un privātās iestādēs".

Komiteja saņēmusi informāciju par to, ka valodas prasības ierobežojušas mazākumtautību dalību sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, kā arī piekļuvi pamata pakalpojumiem.

Eksperti iesaka Latvijai veikt nepieciešamos pasākumus, lai valodas politika un likumdošana nenovestu pie tiešas vai netiešas diskriminācijas.

"Komiteja iesaka valstij pārliecināties par to, ka nav radīti nevajadzīgi ierobežojumi piekļuvei izglītībai mazākumtautību valodās. Pārskatīt Izglītības likuma grozījumu nepieciešamību, kuri papildus ierobežo mācību nodarbību skaitu mazākumtautību valodās valsts un privātajās skolās," – teikts slēdzienā.

34
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (134)
Pēc temata
Ždanoka vāks parakstus visu ES mazākumtautību aizsardzībai
Paiders: "krievu jautājums" Latvijā jau ir atrisināts, pateicoties Ždanokai
Ždanoka: daudzi Latvijā patiešām izturas pret krieviem ar naidu
Ždanoka: situācija ir kritiska, jāsāk cīnīties
Saeimas eka

Pie Saeimas notiks piketi pret novadu reformas attālināto izskatīšanu

3
(atjaunots 09:51 26.05.2020)
Reformas attālināta izskatīšana un pikets ar sociālās distances ievērošanu – pandēmija joprojām ietekmē Latvijas politiku.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Šodien Saeima sāks attālinātā režīmā izskatīt galīgajā lasījumā likumprojektu par administratīvi teritoriālo reformu, vēsta Mixnews.lv.

Pie tam plānots izmanto "e-Saeimas" sistēmu, ko opozīcijas deputāti iepriekš novērtēja visai negatīvi.

Patlaban Saeimas sēdes notiek daļēji attālinātā režīmā – deputātu frakcijas izvietojas dažādās Saeimas ēkās un zālēs. Tādā režīmā darbs nav pietiekami efektīvs: balsu skaitīšana aizņem ilgu laiku, gadās dažādas tehniskas kļūmes. Pēc būtības, platforma "e-Saeima" pieļauj pilnvērtīgu parlamenta darbu virtuālajā vidē.

Tomēr radusies virkne jautājumu gan sistēmas iepirkuma, gan tās ekspluatācijas aspektā. Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (KPV LV) bija neizpratnē par to, kāpēc e-Saeimas izstrāde uzticēta uzņēmumam bez atbilstošās pieredzes, turklāt neatkarīgie deputāti pauda šaubas par elektroniskās balsošanas drošību.

Tagad Saeimai nāksies ar elektroniskās platformas starpniecību lemt par likumprojektu, ko daļa opozīcijas novērtēja ļoti negatīvi. Tāpēc Latvijas Zaļās partijas pārstāvji šodien no pl.14:00 līdz 15:00 organizēs divus piketus pie Saeimas ēkas, lai paustu neapmierinātību par likuma izskatīšanas laiku un metodi.

Rīgas dome iesniegti pieteikumi viena piketa un vienas sapulces rīkošanai šajā laikā ar dalībnieku skaitu līdz 50 cilvēkiem. Organizatori sola protesta akciju laikā ievērot divu metru distanci un citus ierobežojumus.

Vienos vārtos, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

LZP pārstāve Līga Bulmeistere atklāja, ka partija kategoriski iebilst pret attālināta formāta un "nepārbaudītas elektroniskās sistēmas" izmantošanu tik svarīģā jautājumā.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars nosauca par amorālu likumprojekta izskatīšanu ārkārtējās situācijas režīmā, jo reformas pretiniekiem nav iespēju paust savu neapmierinātību. Politiķis uzskata: ja nebūtu ierobežojumu, kuri ļauj pulcēties līdz 25 cilvēkiem, pie Saeimas sapulcētos vismaz 2500 cilvēki.

Jāpiebilst, ka pirms ĀS režīma ieviešanas visā Latvijā notika "traktoru protesti" pret reformu. Pēc tam valdība daļēji piekāpās.

3
Tagi:
Latvijas Zaļā partija, saeima, Rīga, Latvija
Pēc temata
"Vai mēs gribam haosā valsti iedzīt": opozīcija nedod mieru nedz Pūcem, nedz viņa reformai
Diskusijas ir liekas: kāpēc Pūce nevēlas atlikt novadu reformu
Mierīgie iedzīvotāji un buldozeri: kā zemnieki protestēja pret novadu reformu
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

6
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

6
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu