Taksometru pietura lidostā Rīga

Krāpšanās ar čekiem un negaidītas atlaides: taksometru haoss turpinās

316
(atjaunots 11:34 14.11.2018)
Satiksmes ministrija gatavo grozījumus, kuri paredz: taksometra vadītājam un pasažierim būs jāvienojas par brauciena cenu, pirms automašīna izkustēsies no vietas.

RĪGA, 14. novembris — Sputnik. Ilgs laiks pagājis, kopš brīža, kad Satiksmes ministrija ierosināja noteikt cenu "griestus" taksiometru vadītājiem, kuri apkalpo Rīgas lidostu. Tomēr problēmu līdz šim nav izdevies atrisināt, vēsta Skaties.lv.

Satraukuma iemesls ir vienkāršs – taksometru vadītāji bieži vien par braucieniem uz lidostu vai no tās,  jo sevišķi no ārzemniekiem, pieprasa tādas summas, ka mati ceļas stāvus.

"Man bija nepieciešams lidostā "Rīga" sagaidīt kolēģi. Tas bija ap deviņiem vakarā. No lidostas mums bija jātiek uz Mazo Lubānas ielu. Parasti brauciens šādā maršrutā izmaksā aptuveni 18-20 eiro, bet šajā reizē man pieprasīja maksāt 53 eiro, kas, manuprāt, ir neadekvāta cena," – stāsta Tens Fejs, skolotājs no Ķīnas.

Citu reizi Sandrai, Tena Feja kolēģei izrakstīts čeks par 37 eiro, turklāt čekā nebija minēts ne datums, ne autovadītāja uzvārds un automašīnas atšifrējums.

Abos gadījumos klienti pauduši neapmierinātību un – par lielu pārsteigumu – saņēmuši atlaides: 53 eiro vietā nācies samaksāt 50 eiro, bet 37 eiro vietā – 30.

Ar pirmā čeka izdevēju sazināties nav izdevies, toties "Baltic taxi" atsūtīja rakstisku atbildi: atvainojās klientam un paskaidroja, ka notikušais ir pretrunā ar zīmola vērtībām un vadītājs rupji pārkāpis noteikumus.

Kompānija aicināja klientus sazināties ar saviem pārstāvjiem, lai nākamreiz, kad klients vēlēsies doties uz lidostu vai no tās, viņi varētu piedāvāt taksometra pakalpojumu bez maksas – kompensāciju par pārpratumu.

Radās aizdomas, ka čeki, iespējams, kopēti (tas patiešām ir nopietns pārkāpums), tāpēc žurnālisti vērsušies Satiksmes ministrijā, kas pieteicis karu negodīgajiem taksometru vadītājiem – resors saņēmis jau vairākas sūdzības par tādu krāpšanos.

Punktu šajā jautājumā ierēdņi cer pielikt ar jauno noteikumu palīdzību.

"Tajos ir paredzēts pienākums taksometrā izvietot papildu informāciju taksometra salonā un pienākums informēt pasažieri par braukšanas maksā piemēroto tarifu. Tas nozīmē, ka taksometra vadītājam jāpasaka jebšu jāparāda par kādām naudiņām klients varēs nokļūt no punkta A un punktu Z," – paskaidroja ministrijas pārstāve Iveta Kancēna.

Taksometra vadītājam un pasažierim būs jāvienojas par cenu, pirms automašīna izkustēsies no vietas. Ministrija apsolīja iesniegt grozījumus valdībā mēneša laikā.

Iespējams, tie palīdzēs pārtraukt vismaz daļu pārkāpumu un samazināt sūdzību skaitu, ko saņem Patērētāju tiesību aizsardzības centrs – šogad saņemtas deviņas sūdzības un sniegtas aptuveni trīsdesmit konsultācijas par minētajiem jautājumiem.

316
Pēc temata
Taksistu patvaļības Rīgā turpinās: 10 eiro par iekāpšanu
Rīgā varētu noteikt fiksētu maksu par taksometru no lidostas
Padomi britu tūristiem Latvijā: sargieties no aukstuma un taksistiem
Taksometru vadītāji iebilst pret tarifu regulēšanu ar valdības lēmumu

Pāreja uz vasaras laiku Latvijā ir neizbēgama: ES pagaidām nevar panākt vienotu redzējumu

4
(atjaunots 11:08 08.03.2021)
Kamēr Eiropas Savienībā nebūs vienota redzējuma par pulksteņa grozīšanu, Latvija arī turpmāk notiks pulksteņa laika maiņa, atzina Ekonomikas ministrijā.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviju atkal gaida pulksteņa grozīšana. Laika maiņa notiks 28. martā pulksten 3 naktī. Pulksteņa radītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu, ziņo Rus.tvnet.lv.

Latvijas Ekonomikas ministrijā paskaidroja, ka stundu grozīšanas atcelšana pagaidām nav gaidāma, jo Eiropas Savienībā nevar nonākt pie vienprātības par šo jautājumu. Tātad 2021. gadā Latvijas iedzīvotāji dzīvos vasaras laikā līdz 31. oktobrim.

2020. gadā Latvijā notika pulksteņa laika maiņa 25. oktobrī.

Atgādinām, 2018. gadā Eiropā tika rosināts jautājums par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku. Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības valstīs aptauju. Tā konstatēja, ka vairums ES iedzīvotāju uzskata, ka ir pienācis laiks palikt pie viena laika un pārstāt griezt pulksteņa rādītājus.

2019. gada septembrī Eiropas Komisija nodeva jautājumu par obligāto pāreju uz vasaras laiku ES valstu pārziņā. Sekojot šim piedāvājumam, bija plānots, ka pēdējo reizi pulksteņu rādītāji tiks pagriezti 2021. gadā, taču izmaiņas tā arī netika saskaņotas kaimiņvalstu starpā.

Eiropas Savienības valstīs turpinās diskusijas par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku un atpakaļ.

4
Tagi:
Latvija, Eiropas Savienība, Eiropa
Facebook

Publikāciju Latvijas premjera atbalstam Facebook novērtēja, ka "kara kurināšanu"

5
(atjaunots 11:03 08.03.2021)
Kuriozs gadījums notika sociālajā tīklā Facebook mākslīgā intelekta tulkošanas algoritma dēļ.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviešu dzejniece Māra Zālīte 6. marta vakarā savā Facebook lapā publicēja ierakstu, kurā izklāstīja savas domas par Latvijas premjerministru Krišjāni Kariņu. Pēc pāris stundām publikācija no portāla pazudusi. Šobrīd tā atrodama tikai ekrānšāviņos, vienu no kuriem publicējis Kariņa partijas biedrs, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

​Dzēstajā publikācijā Zālīte slavē Kariņa darbu, uzskatot, ka tas ir "pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt". Dzejniece uzsver, ka viņš ir laipns un uzticas cilvēkiem, kas arī esot viņa posts. Ierakstā ir arī aicinājums atbalstīt Kariņu, lai to "atbalstu jūtot, viņš ir pašpārliecināts". Tieši šī aicinājuma dēļ publikāciju dzēsa.

Noskaidrojās, ka interneta algoritms, tulkojot "Kariņš" no latviešu valodas angļu valodā, iztulkoja viņa uzvārdu kā "War" ("karš"). Twitter lietotāji paskaidroja, ka interneta algoritmi slikti saprot mazās valodas, tāpēc varētu rasties šāda situācija.

Vēlāk Zālīte publicēja vēl vienu ierakstu, kurā smējās par situāciju.

"Tā ir anekdote! Ieliku nupat savā storijā Google translate ekrānšāviņu. Tulkojums! Esmu noturēta par "kara kurinātāju". Kariņš! Apskatieties un pasmejieties kopā ar mani!" viņa uzrakstīja savā Facebook.

Lai gan ieraksts ar publisku atzīšanos mīlestībā pret Kariņu jau pazudis no Facebook, to sociālajā tīklā turpina izplatīt citi lietotāji ekrānšavīņu veidā.

5
Tagi:
Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Politiķu vakcinācija saliedējusi cilvēkus – pret politiķiem
Tas ir mūsu kodolierocis: kāpēc Baltijas valstis draud ES
Latvija nemainīs politiku attiecībās ar krieviem: ko premjers saskatījis ES rezolūcijā
Apetīte aug Covid laikā. Latvijas valdības tēriņi pandēmijas laikā modina šaubas