Tabletes. Foto no arhīva

"Aptiekas iedzīvojas uz invalīdu rēķina": konstatēta noziedzīga sazvērestība

142
(atjaunots 11:33 13.11.2018)
Latvijas iedzīvotāja konstatējusi, ka medicīniskā preparāta "Torosemīda" cena Latvijā ir četrkārt lielāka nekā kaimiņos – Lietuvā.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Patlaban veselības aprūpes jautājums Latvijā ir ļoti aktuāls. Izrādījies, ka katastrofālā situācija Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienestā nebūt nav vienīgā valstī.

Latvijas iedzīvotāja Diāna K. aprēķinājusi, ka medicīniskā preparāta "Torosemīda" cena Latvijā ir četrkārt lielāka nekā Lietuvā.

Скриншот со страницы в Facebook пользователя Дианы К.
Facebook lietotājas Diānas K. lapas ekrānuzņēmums

"Lūdzu Latvijas Veselības ministriju paskaidrot: kāpēc jūs apzogat Latvijas slimos pilsoņus?

Šīs tabletes ir spēcīds diurētiķis, Torasemide Hexal N30 50 mg, to lieto sirds mazspējas gadījumā, lai izvairītos no tūskas un DZĪVOTU. Tas ir receptūras preparāts un netiek kompensēts.

Slimnieki, kuru skaits sniedzas tūkstošos, pērk Torosemīdu par pilnu cenu (Rīgas aptiekā 32 eiro, piemēram, pietiek mēnesim). Pēc reportāžas par zālēm tādas pašas tabletes nopirkām Lietuvā, Eiropas Savienības kaimiņvalstī ar līdzīgiem nodokļiem un likumiem.

Скриншот со страницы в Facebook пользователя Дианы К.
Facebook lietotājas Diānas K. lapas ekrānuzņēmums

Jautājums: kāpēc parastā aptiekā Lietuvā tas maksā aptuveni 8 eiro, bet pie mums – 32? Šī cena ietver preparāta cenu, aptiekas peļņu un PVN. Redziet, Lietuvas aptieka zaudējumus necieš, bet 24 eiro starpība mēnesī tiek nozagta vienam cilvēkam? Bet viņi to dzer gadiem. Un tas nebūt nav vienīgais preparāts. Čeku pievienoju. Paciņa tāda pati, deva tāda pati, ražotājs – tas pats.

Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija! Veselības ministrija ar Čakšu priekšgalā, kura pati strādājusi farmaceitiskā kompānijā, kur strādā viņas vīri un kūmi, ir iegrimusi korupcijā, saņemot labākās zāļu cenas pasaulē.

Var likt jebkurus uzcenojumus biznesā, taču vai tie nav cinisma kalngali – iedzīvoties uz savas valsts slimo un trūcīgo pilsoņu rēķina?

Patrioti! Pensionārs un invalīds ar sirds slimību gada laikā atdevis gandrīz 300 liekus eiro (var uzskatīt par vienu pensiju), lai jūs iedzīvotos un pildītu kabatas. Tas atgādina noziedzīgu sazvērestību ar farmaceitiskajām kompānijām. Pieprasām izmeklēšanu un skaidrojumu!" – uzrakstīja Diāna K. Facebook.

142
Pēc temata
No oktobra tiks samazinātas cenas 84 kompensējamiem medikamentiem
Nosaukti produkti, kuru cenas Latvijā varētu pieaugt līdz gada beigām
Nodokļi žņaudz biznesu: Vecrīgā tiek slēgts nozīmīgs amatnieku veikals
Decembrī varētu tikt apturēta reģionālo autobusu kursēšana
Bērns ar čemodānu, foto no arhīva

Sociologs: Latvijas iedzīvotāju skaits joprojām strauji sarūk

1
(atjaunots 17:18 15.07.2020)
Sociologs Jānis Hermanis uzskata, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās saistīta ne tikai ar dabiskiem iemesliem, bet arī lielo migrācijas procentu.

RĪGA, 15. jūlijs — Sputnik. Iedzīvotāju skaits Latvijā joprojām strauji sarūk, un tam par iemeslu ir ne tikai dabiskie procesi, bet arī migrācija, uzskata sociologs Jānis Hermanis. Savus datus viņš publicējis Twitter.

Vienlaikus iedzīvotāju skaits Lietuvā un Igaunijā sāk stabilizēties, uzsvēra Hermanis.

2020. gada sākumā Latvijā dzīvoja gandrīz 1,908 milj. cilvēku – par 12 300 cilvēkiem, jeb 0,6% mazāk nekā 2019. gadā.

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) īpaši uzsver, ka mirušo skaits Latvijā gada laikā bijis zemākais pēdējo 47 gadu laikā – 27,7 tūkstoši cilvēku, par 1101 mazāk nekā 2018. gadā. Tik zema mirstība (absolūtos skaitļos) pēdējo reizi fiksēta valstī 1972. gadā. Pie tam Latvijā dzimuši 18,8 tūkstoši bērnu – par 528 mazāk nekā gadu iepriekš, vēsta Mixnews.lv.

Tātad 2019. gadā dabiskā sarukuma rezultātā iedzīvotāju skaits samazinājies par 8,9 tūkstošiem (2018. gadā – par 9,5 tūkstošiem). Migrācijas rezultātā valsts zaudējusi 3,4 tūkstošus cilvēku (gadu iepriekš – 4,9 tūkstoši). Tik mazs aizbraukušo skaits arī ir rekordzems rādītājs kopš 1989. gada.

CSP norāda, ka emigrācija bija galvenais iedzīvotāju skaita sarukuma iemesls periodā no 2008. līdz 2016. gadam, taču pēdējo triju gadu laikā galvenais iemesls ir iedzīvotāju skaita dabiskais sarukums. Samazinājušies arī iedzīvotāju skaita sarukuma tempu: 2017. gadā valsts iedzīvotāju skaits samazinājās par 0,8%, 2018. gadā – par 0,7% pērn – par 0,6%.

Iepriekš Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) eksperti pētījumā "Pensions at a Glance 2019" prognozēja, ka iedzīvotāju skaits Latvijā 20-64 gadu vecuma grupā līdz 2060. gadam samazināsies aptuveni par 40%.

Latvijas likumdošana paredz, ka par darbspējīgiem tiek uzskatīti iedzīvotāji vecumā no 15 gadiem līdz pensijas vecumam, kas 2025. gadā valstī sasniegs 65 gadus.

EDSO prognozē, ka visās organizācijas valstīs iedzīvotāju skaits 20-64 gadu vecuma grupā saruks par 10%. Latvijā un Lietuvā šie procesi ritēs ātrāk. Latvija ieņem trešo vietu starp EDSO valstīm darbspējīgo iedzīvotāju skaita samazināšanās ziņā. Senioru daļas pieaugums apdraud pensiju sistēmas funkcionēšanu.

1
Tagi:
statistika, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Latvijai draud eirofondu līdzekļu apšņāpšana: deputāts prognozē jaunu emigrācijas vilni
Latvijā nedzīvo aptuveni pusmiljons tās valstspiederīgo
Latvija kļūs tukša: Krištopāns prognozē nebijušu emigrantu pieplūdumu pēc Covid-19 krīzes
Aizbraucis katrs piektais: kā Latvija zaudējusi cilvēkus kopš iestāšanās ES
Kārļa Ulmaņa gatve, foto no arhīva

Jūrmalas dome vēlas ieviest caurlaižu režīmu kūrortpilsētā uz visu gadu

5
(atjaunots 16:37 15.07.2020)
Jūrmalas dome uzskata, ka transportlīdzekļu tranzīts caur pilsētas centru negatīvi ietekmē kūrortpilsētas attīstību, tāpēc plūsma jānovirza uz Rīgas-Ventspils šoseju.

RĪGA, 15. jūlijs — Sputnik. Vakar, 14. jūlijā, Jūrmalas dome transporta komitejas un pilsētas saimniecības komitejas ārkārtas sēdē lēma par caurlaižu režīma ieviešanu uz visu gadu, vēsta Lsm.lv, tomēr domnieki vēlas iepazīties ar statistiku, cik daudzi autovadītāji izmanto Jūrmalu tranzītbraucienam.

Pagaidām caurlaižu režīms darbojas tikai vasaras periodā.

Iepriekš Jūrmala grozīja caurlaižu režīmu pirms trim gadiem, kad tika nolemts, ka par maksu 2 eiro apmērā atļauts ierasties pilsētā neierobežotu skaitu reižu dienas laikā.

Šāda režīma mērķis ir ierobežot tranzītu caur kūrortpilsētu – tā dēļ pilsēta centrā vērojama intensīva autotransporta satiksme. Pilsētas varasiestādes uzskata, ka autotransporta plūsmu būtu iespējams novirzīt uz šoseju Rīga-Ventspils (A10), pa ko var nokļūt līdz citiem Jūrmalas rajoniem, neiebraucot centrā.

Nākotnē Jūrmalas dome plāno piedāvāt gada caurlaidi par 180 eiro (49 centi dienā) un dienas caurlaidi par 2 eiro, kas ir spēkā arī pašlaik.

Ierēdņi uzskata, ka uz šī rēķina pilsētas budžets varētu papildināties par 380 tūkstošiem eiro šogad un 770 tūkstošiem eiro nākamgad.

Iebraukšanas maksa Jūrmalā bija noteikta 1996. gadā, tomēr no 2013. gada tā ir spēkā tikai vasaras periodā. Caurlaide uz nedēļu transportlīdzeklim ar pilno masu līdz 3,5 tonnām maksās 10 eiro, uz 30 dienām – 31 eiro, uz 90 dienām – 55 eiro, visam periodam – 107 eiro. Transportlīdzeklim ar pilno masu virs 3,5 tonnām ilgtermiņa caurlaide maksās 12, 43, 110 un 213 eiro atbilstoši.

Bez maksas pilsētā var iebraukt iedzīvotāji ar Jūrmalā deklarētu dzīves vietu vai nekustamo īpašumu, kā arī juridiskās personas, kuru juridiskā adrese ir Jūrmalā.

No maksas atbrīvoti transportlīdzekļi, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus-invalīdus un invalīdus ar pārvietošanās grūtībām.

Bezmaksas caurlaidi iespējams noformēt arī transportlīdzeklim, kura īpašnieks ir Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieks. Šim nolūkam personām ar likvidatora statusu, jāiesniedz pieteikums pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, uzrādot apliecību.

5
Tagi:
Latvija, Jūrmala
Pēc temata
Jūrmalā tiek plānota vērienīga prospektu pārbūve: bez koku izciršanas neiztikt
Jūrmala varētu atjaunot iebraukšanas maksu visa gada garumā
Lūk, kāpēc Latvijā nav iedzīvotāju! Ne Rīga, ne Jūrmala nav "seksīgo vietu" sarakstā
Jūrmala aizmirsusi "treknos gadus" un krievu bagātniekus: kas šodien pērk mājokli kūrortā