Apšaudes sekas Doņeckas apgabalā

Latvijas iedzīvotājs tiks atkārtoti tiesāts par mēģinājumu doties uz Donbasu

37
(atjaunots 07:45 13.11.2018)
Latvijas nepilsonis Artjoms Skripņiks tika aizturēts 2017. gada nogalē Latvijā. Viņš turēts aizdomās par mēģinājumiem nelikumīgi iesaistīties bruņotajā konfliktā Donbasā.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Rīgas tiesu apgabala prokuratūra 8, novembrī nodevusi Vidzemes priekšpilsētas tiesā krimināllietas materiālus pret Daugavpils iedzīvotāju Artjomu Skripņiku, kurš apsūdzēts par mēginājumu pretlikumīgi piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos, vēsta LSM. Viņam inkriminēts arī mēģinājums iesaistīties bruņotā organizācijā.

Prokuratūrā, neminot aizdomās turamā vārdu, paziņoja, ka apsūdzētais nolūkā nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā piedalīties militārajās operācijās Ukrainas austrumos, meklējis internetā kontaktus un sarakstījies ar vairākām personām. Lai pievienotos konfliktam Ukrainas austrumos, 2017. gada septembrī apsūdzētais šķērsoja Latvijas un Krievijas robežu. Pēc robežas šķērsošanas viņu aizturēja Krievijas robežsargi. Pēc apsūdzības versijas, apsūdzētais izdarījis noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikumā. 2017. gada novembrī viņš tika aizturēts jau Latvijā.

Neilgi pirms šiem notikumiem, - 2017. gada 4. augustā tiesa apsūdzēto attaisnoja par piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos laikā no 2014. gada jūlija līdz 2015. gada aprīlim. Attaisnojošais spriedums ir pārsūdzēts, un lietas izskatīšana apelācijas instances tiesā nav pabeigta.

Atgādināsim, ka Skripņiks bija pirmais Latvijas iedzīvotājs, kurš apsūdzēts saskaņā ar Krimināllikuma 77.1 pantu – par nelikumīgu dalību bruņotā konfliktā ārvalstīs. Viņš tika aizturēts 2015. gada 25. janvārī. Nopratināšanā Skripņiks paskaidroja, ka 2014. gada vasarā viņam piedāvāta iespēja doties uz Ukrainas austrumiem. Par karadarbību viņam solīti aptuveni 340 eiro dienā. Karadarbībās Doņeckā un Luganskā viņš piedalījies kopš 2014. gada jūlija.

Tāpat Skripņis atzina, ka, būdams snaiperis, nošāvis vairāk nekā 100 cilvēkus. Pēc ievainojuma ārstējies un turpinājis dalību konfliktā līdz 2015. gada aprīļa beigām.

Vēlāk, tiesā, viņš paziņoja, ka Ukrainā nodarbojies ar humanitāro darbību – izdalījis humāno palīdzību vietējiem iedzīvotājiem, kas vākta Maskavā, bet nopratināšanā sevi apmelojis, jo atradies Drošības policijas psiholoģiskā spiediena ietekmē.

Situacija Luganskā. Foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Prokuratūra pieperasīja Skripņikam brīvības atņemšanu uz 15 gadiem, taču pirmās instances tiesa viņu attaisnoja, jo visi izmeklēšanā apkopotie pierādījumi par Skripņika dalību konfliktā Donbasā attiekušies uz 2014. gadu, kad likums, kas to aizliedz, Latvijā vēl nav stājies spēkā.

2014. gada aprīlī Ukrainas valdība sāka militāru operāciju pret pašpasludinātajām Luganskas un Doņeckas tautas republikām, kas deklarēja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. ANO dati liecina, ka konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Jautājums par situācijas noregulēšanu Donbasā tiek apspriests, tostarp arī Minskā, kontaktu grupas apspriedēs, kura kopš 2014. gada pieņēmusi jau trīs dokumentus, kuri reglamentē pasākumus konflikta deeskalācijai. Taču arī pēc pamiera vienošanās konflikta pušu starpā turpinās apšaudes.

Latvija palīdz Ukrainai, pieņemot ārstēšanai konfliktā cietušos kareivjus. Kopumā patlaban rehabilitāciju saņēmuši 27 karavīri no Ukrainas.

37
Pēc temata
Luganskas TR paziņoja par Latvijas algotņu ierašanos Ščastjē
It kā būtu pārcēlies laikā: latvietis cīnās Doņeckas zemessargu pusē
Latvietis karo Ukrainas pusē un aicina "nogalināt krievus"
Specdienestu paspārnē: DP seko Latvijas iedzīvotājiem, kuri karo Ukrainas pusē
Toyota C- HR

Latvijas iedzīvotāji iecienījuši Toyota marku: 2020. gada pārdotākie automobiļi

1
(atjaunots 11:37 12.07.2020)
Pirmās divas vietas pārdošanas līderu sarakstā 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijā ieņem Toyota markas automobiļi, aiz tiem ar vērā ņemamu starpību seko Peugeot.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Auto asociācijā pastāstīja, kādas automobiļu markas 2020. gadā Latvijā ir vispārdotākās, vēsta Bb.lv.

Un Toyota popularitāte Latvijā nav apstrīdama. Šī marka ir pirmajās divās vietās pārdošanas līderu sarakstā.

Pirmajā vietā ir Toyota RAV4. 2020. gada pirmajos sešos mēnešos tika pārdotai 374 jauni šīs markas automobiļi. Otrajā vietā ir Toyota Corolla – pārdotas 300 jaunas mašīnas.

Trešajā vietā ierindojās Peugeot 308 marka. Latvijā 2020. gada pirmajā pusgadā bija pārdoti 242 šādi automobiļi.

Vēl Top 10 iekļuva Volkswagen Tiguan ar 221 pārdotu jaunu automobili, Škoda Octavia – 220 automobiļi, Volkswagen Golf – 207 mašīnas un Volkswagen Passat – arī 207 automobiļi, Kia Sportage – 200 mašīnas, Peugeot 5008 – 185 jauni automobiļi, kā arī Škoda Kodiaq – 182 mašīnas.

Tiesa, tiek atzīmēts, ka 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijas iedzīvotāju kāre pēc jaunu auto iegādes ir ievērojami mazinājusies. Tajā pašā periodā 2019. gadā Latvijas iedzīvotāji nopirka par 30,4% vairāk mašīnu.

Taču jau 2019. gadā eksperti konstatēja, ka Latvijas autoparks noveco.

Toreiz Latvijas Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš ziņoja, ka vidējais Latvijas autoparka vecums sastāda 13,8 gadus. Turklāt, kā norādīja Rūtiņš, šis rādītājs gadu no gada stabili pasliktinās.

1
Tagi:
auto, Latvija
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis
Kā Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā
Kārtējais automobilis Rīgā ielūzis bruģī
Rundāles pils

Militārpersonas pārbauda Rundāles pils teritoriju

9
(atjaunots 09:52 12.07.2020)
Gatavošanās Dārza svētkiem Rundāles pils teritorijā tika pārtraukta atmīnēšanas darbu dēļ, kurus veic Zemessardze un profesionālā dienesta karavīri.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Zemessargi Rundāles pils teritorijā notiek mācības situācijā, kas ir pietuvināta kaujas situācijai, vēsta Rus.lsm.lv.

Gatavošanās Dārza svētkiem, kurus iecerēts rīkot 2021. gadā, tika pārtraukta 23 zemessargu un profesionālā dienesta karavīru darbu dēļ.

Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse paskaidroja, ka gatavošanās laikā svētku norisei tika atklāti lādiņi. Turklāt jau šī gada pavasarī tika ziņots, ka uz austrumiem no pils jau tika atklāti divi lādiņi.

Beigās atbrauca sapieri un sāka milimetru aiz milimetra pārbaudīt pils teritoriju ar mīnu meklētājiem.

Muzejam tas nozīmē piespiedu pārtraukumu aktuālajos darbos, bet karavīriem – īstas mācības.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandieris Dainis Kravals uzsvēra, ka šajā apkārtnē, kur notika kaujas gan Pirmajā, gan Otrajā pasaules karā, katrs mīnu meklētāja signāls var nozīmēt, ka zem zemes guļ īsts kaujas lādiņš.

Kravals pastāstīja, ka karavīri pārbauda augsnes virsslāni – līdz 25 centimetriem. Dziļāka pārbaude ir jau citu speciālistu pārziņā, jo tā jau būs augsnes sanācija.

Pagaidām izdevies atrast vairāk nekā 20 metāla priekšmetu. Taču par laimi tie ir tikai būvgruži.

9
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Karavīri nav atraduši Igaunijā nokritušo raķeti
Zeme ir pārpilna ar lādiņiem: aizsardzības ministrs publicējis aicinājumu cilvēkiem