Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

Krievijas ogles varētu uzlabot Rīgas ostas kravu apgrozījuma gada rādītājus

37
(atjaunots 13:33 12.11.2018)
Krievijas ogles joprojām ir Rīgas ostas kravu apgrozījuma pamatne, savukārt naftas produkti sāk aiziet.

RĪGA, 12. novembris – Sputnik. Rīgas ostas pārkrautā kravu apgrozījuma rādītāji, saskaņā ar desmit darba mēnešu rādītājiem šogad, pieauguši par 6,5%, salīdzinot ar analoģisko periodu pērn. Lielāko daļu pārkraušanas struktūrā sastāda ogles, vēsta ostas mājaslapa.

Kopumā no janvāra līdz oktobrim Rīgas ostā pārstrādāti 29,918 miljoni tonnu kravu. visvairāk desmit mēnešu laikā pārkrauts beramo kravu – 19,305 miljoni tonnu (pieaugums, salīdzinot ar pērno gadu – 10,5%). Vislielāko īpatsvaru pārkrauto kravu struktūrā joprojām veido ogles – 38,5% (2017. gadā – 35%, 2016. gadā – 35,9%). Desmit mēnešu laikā ostā pārkrauti 11,,509 miljoni tonnu ogļu (+14,6%). Minerālmēslojumu – 1,981 miljons tonnu, kas ir par 10,9% mazāk, nekā 2017. gada janvārī – oktobrī.

Pārkrauto ģenerālkravu skaits – 7,134 miljoni tonnu (+23,6%), tostarp, konteinerkravas – 3,845 miljoni tonnu (+7,1%) un kokmateriāli – 2,274 miljoni tonnu (+71,5%).

Apstrādāto lejamo kravu skaits – 3,478 miljoni tonnu (-28,5%), no tām naftas produkti – 3,445 miljoni tonnu (-28,1%).

Ogļu tranzīts no Krievijas ir viens no galvenajiem Latvijas lielākās Rīgas ostas darbības virzieniem – apmēram 40% no visa kravu apgrozījuma sastāda tieši ogles. Šogad pārkraušanu izdevies palielināt, tostarp, pateicoties remontdarbiem Krievijas Eiropas daļas lielākajā specializētajā ogļu pārkraušanas terminālā ("Rosterminalugoļ",  Ustjluga), tur šobrīd strādā tikai viens vagonu izgāzējs. Otrā vagonu izgāzēja nomaiņas darbus plānots pabeigt līdz 2018. gada beigām.

Ostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks ir pārliecināts, ka tuvāko piecu gadu laikā šī situācija nemainīsies. Taču, kā izskatīsies Rīgas ostas kravu apgrozījuma struktūra pēc 5 gadiem, viņš neuzdrošinās prognozēt – Krievijā aktīvi attīsta savu ogļu pārkraušanas infrastruktūru.

Iepriekš AS "Morskoj torgovij port Ustjluga" (MTP Ustjluga), divu Ustlugas ostas terminālu – daudzfunkcionālā pārkraušanas kompleksa "Jug-2" (MPK "Jug-2") un automobiļu un dzelzceļa prāmju kompleksa – operators paziņoja, ka maina kravu struktūru: tika nolemts koncentrēties uz beramo un ģenerālkravu pārkraušanas, pakāpeniski izvedot no savas nomenklatūras "Ro-Ro" kravas. Kompānijā paskaidroja, ka ogļu eksporta apjomi pieaug, savukārt ar ostas jaudām nepietiek, ogļu termināli strādā savu iespēju augstākajā robežā.

Turklāt Krievijas sākusi būvēt Kolas līča rietumkrastā ogļu pārkraušanas kompleksu "Lavna". Projekts ietver Lavnas upes ietekā dzelzceļa atzara celtniecību, kurš savienos Vihodnojas ciematu ar Lavnu, paša ogļu termināla celtniecību līča krastā, kā arī jūras kravu kuģu iekraušanas piestātnes, kuru kravnesība ir līdz 150 tūkstošiem tonnu.

Ostu infrastruktūras attīstīšana Murmanskā, saskaņā ar ekspertu vērtējumiem, ļaus palielināt ogļu eksporta apjomus, novirzīt kravu plūsmu no Baltijas ostām un paaugstināt ogļu tranzītu no Kazahstānas, kuras iespējas ir ierobežo specializēto jaudu deficīts.

37
Pēc temata
Eksperti: bez Krievijas Baltija var pārdot Ķīnai tikai ķilavas un suvenīrus
Latvija palīdzēja Baltijai uzlabot kravu pārkraušanas statistiku
Latvijas tranzīta beigu sākums: pārvadātājus šausmina jaunais tarifs
Matiss: ja uzklausītu Rinkēviču, Latvijai būtu jāsamaksā KF 270 miljoni
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu