Vilciens Kijeva – Rīga

Vilciens Kijeva Rīga atved uz Latviju par 100 cilvēkiem vairāk, nekā aizved

74
(atjaunots 10:27 03.11.2018)
Baltijas valstu un Ukrainas dzelzceļu kompānijas novembrī izvērtēs eksperimenta rezultātus ar vilciena Kijeva – Rīga palaišanu.

RĪGA, 3. novembris – Sputnik. Vilciens Kijeva – Rīga, kurš tika palaists pirms mēneša, katrā savā reisā atved uz Latvijas galvaspilsētu 160-190 pasažierus, savukārt atpakaļceļā aizved ap 80. neskatoties uz to, ka sastāvs brauc cauri arī Minskai un Viļņai, lielākā pasažieru daļa brauc tieši no Kijevas uz Rīgu un atpakaļ, vēsta bb.lv.

Neliela pasažieru plūsma

Jaunais maršruts atklāts sadarbībā starp Ukrainas, Baltkrievijas, Latvijas un Lietuvas dzelzceļu uzņēmumiem un līdz gada beigām saglabās pilotprojekta statusu – pagaidām saraksts sastādīts tikai līdz 7. decembrim.

Latvijas teritorijā tā operators ir LDz Cargo. Šobrīd Lietuvas lokomotīve velk vilcienu līdz Jelgavai, tur pieslēdzas Latvijas lokomotīve, ved sastāvu līdz Rīgai, pēc pāris stundām aizved atpakaļ uz Jelgavu, kur atkal piekabina Lietuvas lokomotīvi.

Apkopojot pirmā darbības mēneša rezultātus šajā maršrutā, LDz Cargo atzina: pasažieru plūsma pagaidām nav tik liela, cik gribētos. Vilciens, kurā ir 320 vietas, Latvijas virzienā aizpildās par 50-60%, savukārt atpakaļceļā – tikai par 25%. Lielākā daļa pasažieru (80-90%) brauc tieši no Kijevas līdz Rīgai un atpakaļ. Starpstacijās izkāpj un iekāpj vien nenozīmīga daļa pasažieru.

Salīdzinoši nelielo pasažieru plūsmu LDz Cargo skaidro ar to, ka vilciens pagaidām veicis vien četrus reisus, jo izbrauc tikai reizi nedēļā, un tam vēl ir nepieciešama aktīva reklāma, jo cilvēku baumu efekts nav nostrādājis.

Vilcienā joprojām nav bezvadu Interneta, un šo jautājumu Latvijas dzelzceļnieki grasās uzstādīt saviem ukraiņu kolēģiem. Tāpat sastāvā nav arī vagona-restorāna – par ēdināšanu atbild tieši Ukrainas puse, tās stjuarti cenšas pārdot pasažieriem tēju un sausās uzkodas.

… taču cerība ir

Taču Latvijas dzelzceļa uzņēmums uzskata, ka šim maršrutam ir perspektīvas. Kaut arī vilciena biļetes ir dārgākas, nekā autobusa, tas tomēr ir komfortablāks.

"Kaut arī vilciena biļete ir dārgāka, taču, veicot šādu braucienu ar autobusu, sēžot daudzas stundas autobusā vienā pozā, izkāpjot uz robežas jebkurā laikā, cilvēki pēc tam vairākas dienas atkopjas pēc tik nogurdinoša ceļojuma. Vilcienā šādu neērtību nav. Tādēļ daudzi uztver biļetes cenas starpību tieši kā maksu par "pretsāpju smēri". Lai varētu atbraukt ar labu pašsajūtu," norādīja LDz Cargo rīkotājdirektora vietnieks Eduards Čerņavskis.

Rezultātu izvērtēšana

Jautājumu par maršruta Kijeva – Rīga Ukrainas, Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas dzelzceļu kompāniju pārstāvji plāno apspriest novembra pirmajā dekādē. Sanāksmes beigās tiks pieņemt lēmums: vai ir jāmaina saraksts, kustības biežums, tāpat tiks sniegt ekspluatācijas ekonomisko rādītāju vērtējums.

Tāpat puses apspriedīs jautājumu par maršruta pagarināšanas iespēju līdz Tallinai.

Sakarā ar Kijevas vilciena parādīšanos, kurš brauc cauri Minskai, rodas arī jautājums par vilciena Rīga – Daugavpils – Minska turpmāko likteni. Šobrīd šis sastāvs samazinājies līdz trim vagoniem un brauc katru otro dienu.

Izdevums vēsta, ka šajā jautājumā daudz būs atkarīgs no Baltkrievijas puses. Jo dzelzceļi "nepārmet vilcienus" viens otram, bet gan sadarbojas. Un ja "Belorusskaja čigunka" nolems, ka vilciens caur Daugavpili ir nepieciešams ērtai Baltkrievijas iedzīvotāju saiknei ar radiniekiem un atpūtas vietām Latvijā, tad tas turpinās kursēt.

74
Pēc temata
Eiropas valstīs ieradušies tūkstošiem cilvēku ar viltotu Bulgārijas pilsonību
Viesstrādnieki no Ukrainas – dārgs, taču rentabls prieks
airBaltic uzsāks lidojumus uz Ļvovu
Rīgas panorāma

Atdeva Latvijai miljonus eiro nodokļos un izputēja: Rīgā tiek slēgta viesnīca Metropole

22
(atjaunots 18:11 24.10.2020)
Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole tiek slēgta uz nenoteiktu laiku: aptuveni 50% darbinieku Semarah Hotels grupā, kurā ietilpst viesnīca, zaudējuši darbu.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole no pirmdienas, 26. oktobra, uz nenoteiktu laiku apturēs darbu, vēsta Rus.tvnet.lv.

1871. gadā darbu uzsākusī viesnīca, kura atrodas Vecrīgā, nespēja pārdzīvot tūrisma nozares krahu Latvijā.

Semarah Hotels grupas, kurā ietilpst Metropole, nodaļas vadītāja Jeļena Girucka pastāstīja, ka vasaras mēnešos viesnīcas numuri bija aizņemti par 26% no maksimālā skaita, savukārt septembrī rādītājs noslīdēja vēl zemāk – līdz 18%. Viesu skaits katastrofāli samazinājās, salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā, – par 83%.

Turklāt, pēc Giruckas sacītā, Semarah Hotels grupā darbu zaudējuši aptuveni 50% darbinieku.

Pēc viesnīcas direktores Alises Ratkevičas sacītā, ir robeža, aiz kuras finanšu izdzīvošana vairs nav iespējama. Un, spriežot pēc visa, Metropole ir sasniegusi šo robežu.

Turklāt 2019. gadā vien viesnīca samaksāja Latvijai vairāk nekā 2,5 miljonus eiro nodokļos. Un kamēr tūrisma nozare, kura cieta Covid-19 dēļ, neatjaunosies, viesnīcu industrija nespēs turēties virs ūdens bez valsts atbalsta.

Izputēšanas vilnis

Iepriekš Igaunijas prāmju kompānijas Tallink Grupp sakaru direktore Katri Linka paziņoja, ka kompānija atkal ir spiesta uz laiku apturēt savas viesnīcas Tallink Hotel Riga darbību jauno braucienu ierobežojumu un mazā viesu skaita dēļ.

Zināms, ka Tallink Hotel Riga jau bija apturējusi savu darbu no 18. marta līdz 1. jūnijam valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīma dēļ. Šoreiz viesnīca būs slēgta uz ilgāku laiku.

Tikpat lielu troksni izraisīja stāsts ar bijušās Latvijas iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces viesnīcas Hotel Roma slēgšanu.

Mūrniece uzsvēra, ka septiņos sava biznesa pastāvēšanas gados viņa samaksāja valstij 3,5 miljonus eiro nodokļos, savukārt pretī nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvijas saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

Turklāt eksperti pieļauj, ka Rīgas viesnīcas vispār varētu nepārdzīvot gaidāmo ziemu. Daļa tūrisma sektora uzņēmumu un viesnīcu jau ir aizvērušies ciet, savukārt tie, kas ir palikuši, cerēja noturēties vismaz līdz nākamajam pavasarim, kad nozarē parasti sākas kustība. Taču atbildīgās ministrijas ir devušas noprast, ka ir jāpārkvalificējas, jo tieša naudas atbalsta vairs nebūs.

22
Tagi:
darbs, nodokļi
Pēc temata
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
 Rail Baltica

Rīgā sākas grandiozi Rail Baltica būvdarbi: kas un kur tiks būvēts

44
(atjaunots 13:22 24.10.2020)
Brīvu transporta un gājēju kustību Rīgā, kā arī vēl šo to, nāksies upurēt, lai gadsimta būves vārdā.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Nekāds koronavīruss nevar nodzēst Latvijas varasiestāžu vēlmi apgūt miljardus eiro, ko piešķir Brisele dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvniecībai. Pēc plānošanas posma valstī ķeras pie būvdarbiem. Tie Rīgā sāksies jau pēc trijām nedēļām.

Vilcieni un autobusi pēc saraksta

Gadsimta būves celšanu nolēma sākts ar Rīgu – ar Centrālās stacijas un pieguļošās infrastruktūras pārbūvi, raksta Bb.lv. Šo darbu posmā celtnieki sola neapturēt nedz dzelzceļa stacijas, nedz autoostas darbu.

Pārbūve sāksies Gogoļa ielā un skvērā pie Satiksmes ministrijas ēkas, gar dzelzceļa sliežu ceļiem teritorijā starp ministriju un Rīgas Centrālo staciju. Pēc nedēļas tiks publicēts transporta un gājēju kustības organizācijas izmaiņu plāns.

Plānots, ka līdz 2022. gadam stacija tika pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā visiem būvdarbiem ir jābūt pabeigtiem. Paralēli 2022.-2025. gadā jābūt uzbūvētam dzelzceļa tiltam pāri Daugavai.

Tik vērienīgus būvdarbus pilsētas centrs nebūs pieredzējis kopš padomju laikiem.

Protams, ka šāds darbu apjoms nevar iztikt bez sastrēgumiem, un tie, visticamāk, būs iespaidīgi. Stacijas apkaimē krustojas milzīgas automobiļu plūsmas, nerunājot jaut par to, ka tas ir galvenais galvaspilsētas sabiedriskā transporta mezgls.

Aizrakās līdz bunkuram

Līdz gada beigām celtnieki sola pārbūvēt pazemes inženiertīklus, demontēt un uzbūvēt sabiedriskā transporta kontakttīklu, kā arī ielu apgaismojumu.

Uz pašiem dzelzceļa sliežu ceļiem tiks uzstādīti jauni kontakttīkla masti un to aprīkojums, kā arī veikta virkne citu darbu.

Tāpat ir paredzēta jaunas transformatoru apakšstacijas būvniecība un padomju laiku bunkura-bumbu patvēruma nojaukšana Centrālās stacijas apkaimē.

Tur kādreiz atradās Baltijas dzelzceļa komandas centrs. Šobrīd objekts ir "Latvijas Dzelzceļa" uzskaitē. Taču "Latvijas Dzelzceļa" gaišajā nākotnē tas neiekļāvās un tiks tikvidēts.

Uzbērums tiks likvidēts

Pati stacija tiks pārveidota līdz nepazīšanai – uzbūvēs jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām parādīsies jumts ar vairākām sekcijām. Uzgaidāmā zāle būs par vienu stāvu augstāk virs platformām. Zem stacijas būs autostāvvieta.

Kopumā tiks uzbūvēti 2,6 kilometri Eiropas sliežu dzelzceļa no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Paredzēts uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus virs Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks likvidēts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru arī brauks vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Rīgā parādīsies arī jauna iela – Elizabetes un Timoteja ielas savienošanas rezultātā.

Rīgas stacijas pārbūves un tilta būvniecības konkursā (darbi novērtēti 430 miljonu eiro apmērā) uzvarēja būvapvienība Besix ReRe Group, kuru veido Beļģijas kompānija Besix un Latvijas "ReRe būve".

44
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Analītiķis: Baltijas valstu aizsardzība maz uztrauc ES, naudu tās nesaņems
Rail Baltica: kā mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Lietuvas premjers nosaucis Baltijas valstu prioritāro objektu
Redžeps Erdogans

Redžeps Erdogans prognozē Eiropas galu

0
(atjaunots 07:52 25.10.2020)
Turcijas prezidents kontatēja, ka Eiropas valstu politika attiecībās ar musulmaņiem liecina par to, ka "Eiropas fašismā ir iestājusies jauna fāze".

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Eiropa ir atklājusi fronti pret musulmaņiem. Līdz ar to tā sākusi gatavoties pati savam galam, norādīja Turcijas prezidents Redžeps Erdogans, uzstājoties Kaiseri pilsētā. Translācija tika nodrošināta valsts vadītāja lapā Twitter.

Savu viedokli Erdogans pauda, komentējot Vācijas policijas operāciju Mevlana mošejā Berlīnē trešdien. Tā aizritēja musulmaņu lūgšanas laikā, vēsta aģentūra RIA Novosti.

Saskaņā ar avīzes Sabah sniegto informāciju, aptuveni 150 policisti staigājuši pa musulmaņu lūgšanu paklājiem ar apaviem kājās.

Turcijas prezidents norādīja, ka tamlīdzīgi uzbrukumi musulmaņu tiesībām – Eiropas pilsoņiem – liecina par to, ka "Eiropas fašismā ir iestājusies jauna fāze".

"Ja tās (Eiropas valstis – red.) neatbrīvosies no tā pēc iespējas ātrāk, tāda slimība sagraus Eiropu no iekšienes," atzīmēja Erdogans.

Turcijas prezidents jau vairākkārt ir kritizējis Eiropas valstu politiku attiecībās ar musulmaņiem. Cita starpā viņš ieteica "ārstēt psihi" Francijas prezidentam Emanuelam Makronam pēc politiķa izteikumiem par "apgaismoto islāmu", kā arī nodomu atbrīvot šo reliģiju no "ārvalstu ietekmes un pastiprināt mošeju finansēšanas kontroli". Pēc Erdogana domām, ar saviem izteikumiem par cīņu ar islāmisko separātismu Francijas vadītājs vēlas "izrēķināties ar musulmaņiem". Pie tam Turcijas līderis pārmeta Makronam nodomu radīt totalitāru "antiislāma sistēmu".

0
Tagi:
Erdogans, Makrons, Eiropas Savienība
Pēc temata
Turcija draud Eiropai ar migrantu ordām, lai tā "ietekmētu Krieviju"
Makrons atkārtoti pārliecinājās par NATO "smadzeņu nāvi"
Pēc skolotāja slepkavības Francijā izdos reliģisku karikatūru grāmatu