Pasažieri lidostā. Foto no arhīva

"Latviskojies vai brauc prom": nacionālpatrioti sajūsmā par Krievijas migrācijas politiku

87
(atjaunots 16:46 02.11.2018)
Latvijas nacionālistiski noskaņotos patriotus iespaidojusi Krievijas jaunā migrācijas politika, viņi aicina krievvalodīgos kaimiņus ātrāk pakot čemodānus.

RĪGA, 2. novembris – Sputnik. Pirms dažām dienām Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par Krievijas jaunās migrācijas politikas koncepcijas apstiprināšanu, kurai jāpiesaista valstī "miljoniem cilvēku", pirmām kārtām, krievus un krievvalodīgos. Viņiem būs vienkāršāk iegūt Krievijas pilsonību.

Šo faktu, protams, nevarēja neatzīmēt nacionāli noskaņotie Latvijas pilsoņi, saskatot tajā lielisku iemeslu lieku reizi iespert krievvalodīgajiem, un kurināt savstarpējo naidu.

​"Lielā Iespēja: visiem, kuri vēlās Latvijā Krieviju- atkal ir iespēja tikt mājās. Viennozīmīgi skaidrs, ka krievvalodai še vietas nav un nebūs un tikpat viennozīmīgi, ka Latvijā nesvarīga izcelsme- krievs vai tatārs- latviskojoties- pamazām kļūsiet savējie," - vēsta sekotājiem Twitter lietotājs ar segvārdu Χάρων.

Ar to autora prātojumi nebeidzas. Uz repliku par to, ka diez vai izveidosies aizbraukt gribētāju rinda, viņš atbild latviešu rakstnieka Didža Sedlenieka stilā.

​Bet pats "elks" taču aicina! Pirmkārt,- visi militārie un nomenklatūras pensionāri- īstais brīdis- atpakaļ!
Savukārt, daļa jauniešu jau latviski saprot & ja to daļai nav Latvijas krievu skolās "izkompostrētas smadzenes"- visas iespējas latviskoties
"Ģenētisku" barjeru nav.

Arī krievu komentātori nepalaida garām Χάρων publikāciju.

"Krievu internetos stāsta, ka patiesībā šis likums ir izveidots sadarbībā ar Ķīnu, lai vieglāk dabūtu vēl vairāk ķīniešu strādniekus Sibīrijā," - centās vāji iebilst Aleksejs Ivanovs.

Savukārt vienīgais šajā diskusijā lietotājs ar segvārdu KDS (Kristīgo demokrātu savienība – red.) tomēr norādīja, ka latviskošanās un integrācija ir dažādas lietas.

"Labs piemērs mūsu bāleliņiem, kuri nespēja uzaicināt atpakaļ tautiešus no Sibīrijas un nespēj arī tagad no ES. Arī Orbans aicina tautiešus bet mums izstrādā programmas. Vairāk domājiet par Latviju, Krievija bez Jums iztiks, bet galvenais integrācija nav latviskošanās," - komentē lietotājs KDS.

Taču nacionāli noskaņoto autoru, izskatās, šī replika nepārliecināja.

"Citas "integrācijas",- kā bez "latviskošanās" (neatkarīgi no izcelsmes, ādas krāsas utt.) šeit nav nekad bijis un arī nebūs,- pierāda arī pēdējie 78. Savukārt, pilnīgi skaidrs, ka Jūs pat ar visu savu Krieviju, Latvijā esat politiski "savā īstajā vietā", kuru vēlams nemainīt," - paziņoja latviskošanās atbalstītājs.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu "Par KF Valsts migrācijas politikas koncepciju 2019.-2025. gadam". Tajā, izņemot pārējo, paredzēta Krievijas pilsonības iegūšanas procedūras atvieglošana krieviski runājošiem cilvēkiem, kā arī tiek izveidoti ērtāki nosacījumi pārcelšanās īstenošanai uz Krieviju uz pastāvīgu dzīvesvietu no ārzemēm, tiek veidoti skaidri ieceļošanas, uzturēšanās un darba atļaujas iegūšanas noteikumi. Turklāt Krievija ir gatava sniegt patvērumu tautiešiem, kurus pretlikumīgi vajā ārzemēs.

87
Tagi:
Rusofobijas briesmas, Latvija, asimilācija
Pēc temata
Lavrovs apliecina Krievijas atbalstu tautiešiem
Putins: Krievija aizstāvēs krievu valodu un savu tautiešu krieviskumu
Krievija maina migrācijas politiku: kas varēs iegūt pilsonību vienkāršotā veidā
EDSO pastāstīja, kas tiek veikts krievu valodas saglabāšanai Latvijā
Darbs pie datora, foto no arhīva

Latvijā sākusies gada ienākumu deklarāciju sniegšana: par ko jāatceras

13
(atjaunots 16:35 02.03.2021)
VID aicina nesteigties iesniegt deklarāciju par iepriekšējo gadu marta pirmajās dienās, jo EDS var neizturēt; tiesa, vairāk nekā 62 000 Latvijas iedzīvotāju jau ir snieguši ziņas par saviem ienākumiem; kā palīdzēt tiem, kuriem ir grūti aizpildīt deklarāciju tiešsaistē.

RĪGA, 2. marts — Sputnik. No 1. marta Latvijas iedzīvotāji var iesniegt ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. Šo iespēju jau ir izmantojuši 62 414 cilvēki, pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā TV3.

Šajā gadā pandēmijas dēļ iesniegt informāciju par ienākumiem var tikai tiešsaistē, izmantojot EDS elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Tā kā VID tāpat izmaksā bezdarbnieka pabalstu, dienests brīdina, ka EDS darbā ir iespējamas nelielas tehniskās pauzes, kas saistītas ar šo datu iegūšanu no šīs datu sistēmas pabalstu aprēķināšanai.

Pirmajās deklarāciju iesniegšanas dienās parasti rodas ažiotāža, kuras dēļ pastāv EDS pārslodzes risks, tāpēc VID aicina nemēģināt iesniegt ziņas par ienākumiem marta pirmajās dienās. Tiem, kuriem tas ir jādara, ir trīs mēneši līdz pirmajam jūnijam, bet tie, kuri noformē deklarāciju par 2020. gadu, lai saņemtu nodokļa atmaksu par pamatotiem ienākumiem, var iesniegt to triju gadu laikā.

VID mājaslapā sadalē Gada ienākumu deklarācija ir pieejamas ziņas un izglītojošs video latviešu valodā par to, kā pareizi aizpildīt ienākumu deklarāciju. Tāpat 9. martā VID rīkos bezmaksas tiešsaistes semināru, kur parādīs, kā pieslēgties EDS un aizpildīt deklarāciju.

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka nodokļu atmaksas noformēšanai Latvijas iedzīvotāji var iekļaut savu vecāku, vecvecāku, kā arī laulāto attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību. No 2020. gada deklarācijā var iekļaut izglītības un ārstniecības izdevumus arī par savām māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta pirmās vai otrās grupas invaliditāte.

VID atgādina, ka ir arī speciālā aplikācija "Attaisnotie izdevumi", kurā vēl pirms gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas var savadīt visus maksājuma dokumentus un informāciju par tiem.

13
Tagi:
Valsts ieņēmumu dienests, Latvija
Pēc temata
"Mums liek nodarboties ar uzņēmējdarbību": latviešu māksliniece par nodokļiem
Sūtījumu vērtēja pēc saviem ieskatiem: kā Latvijas Pasts no sirmgalves 72 eiro pieprasīja
"Lielais divdesmitnieks" pieņēma samita gala deklarāciju: ko tā paredz
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju
23. februārī Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts.

Pieminekli neviens vairs neieraudzīs: nopratinātais nacionālpatriots sniedza interviju

25
(atjaunots 16:22 02.03.2021)
Viens no nopratinātajiem sakarā ar lielgabala zādzību un pieminekļa apgānīšanu Jēkabpilī paziņoja, ka "viss ir zem kontroles" un pieminekli vairs neviens neieraudzīs.

RĪGA, 2. marts — Sputnik. 23. februārī Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Tika nozagts lielgabals, kas rotāja memoriālu. Policijas izmeklēšana pagaidām panākumiem nevainagojās - nolaupīto lielgabalu atrast neizdevies. Tāpat nav ziņu par iespējamo vandāļu aizturēšanu, raksta nra.lv.

Taču baumas par to, ka sakarā ar lielgabala zādzību policijas redzeslokā nonākušais vietējais nacionālpatriots izrādījās patiesas. Neskatoties uz policijas izmeklēšanu, "varonis" uzdrošinājās pat sniegt nelielu interviju slavenajai latviešu publicistei Elitai Veidemanei, kura iepriekš neslēpa savu sajūsmu par lielgabala zādzību un cerēja, ka tas jau guļ Daugavas dibenā.

Gundars Kalve, Jēkabpils Latviešu biedrības valdes loceklis, savulaik – Jēkabpils domes priekšsēdētājs no Nacionālās apvienības (2013.–2014.), viens no partijas "Visu Latvijai!" dibinātājiem, lauksaimnieks un patriots, uzskaita sava sarunbiedra regālijas Elita Veidemane. Savas lauksaimniecības zemes viņš nostalģiski nosauca "Abrene". "Lai Abrene man katrā mirklī ir sasniedzama," skaidro nacionālpatriots.

Savu tiešu iesaisti notikušajā publikācijas varonis neatzīst, taču Elita Veidemane atsaucas uz kādām puspatiesībām, ko viņa atradusi " krieviskajos portālos". Tāpēc kļūst skaidrs, ka Gundars Kalve nav gluži pēdējais cilvēks, kurš kaut ko zina par pazudušā pieminekļa likteni.

" Vai tā ir taisnība, ko krievu portāli raksta?" jautā Kalvi Veidemane, un stāsta nacionālpatriotam par to, ka "lielgabals tika atrasts pie latviešu nacionālista". "Vai šis latviešu nacionālists esot jūs. Ar savu traktoru norāvāt to krāmu no pjedestāla?"

"Tas mēsls ir aizvests, un tas vairs nekad neatradīsies mūsu pilsētā. Bet vai tas bija mans traktors - to es tā neapgalvotu," izvairīgi atbild Kalve.

Taču Elita Veidemane cenšas panākt skaidrību un jautā tieši, vai Kalve to izdarījis pats. Publikācijas varonis noliedz savu tiešo līdzdalību šajā vandālisma aktā, bet saka, "es visu zinu, viss ir zem kontroles". Tāpat viņš apliecina, ka viņu nopratināja policijas darbinieki.

Vai meklēt Daugavā?

Latviešu publiciste painteresējas par nozagtā lielgabala likteni, precīzāk viņu interesē nianse, vai tā ir patiesība, ka lielgabals jau esot Latvijas policijas rīcībā

"Nē, protams. Tie ir meli," atbild Gundars Kalve.

"Ceru, ka jūs izmetāt to lūzni Daugavā?", precizē Veidemane.

"To "pieminekli" neviens un nekad vairs neieraudzīs. Tas gan varētu būt Daugavas piesārņojums, bet jādomā, ka Daugaviņa - māmuliņa piedos. Tas ir tāpat kā Melnais bruņinieks savulaik tika iemests Daugavā" atkal izvairīgi paziņo nacionālpatriots.

Uz turpmākajiem precizējošajiem žurnālistes jautājumiem telefona intervijas varonis izvairās sniegt atbildes, skaidrojot, ka tālrunim ir ausis un acis, bet sola daudz ko izstāstīt personīgi, piebilstot, ka atbrauks uz Rīgu jau 16. martā.

Intervijas beigās Elita Veidemane atkal nevar noslēpt savu satraukumu par nolaupītā lielgabala atgriešanos Jēkabpilī. Taču sarunbiedrs mierina viņu, ka tie ir meli un lielgabals vairs nekad tur neparādīsies.

"Nē, nekā tamlīdzīga. Tas tur neatradīsies vairs nekad. Tā ir melīga informācija. Pat ja hipotētiski kāds varētu pieņemt tādu variantu... Mēs tomēr dzīvojam neatkarīgā valstī, un saskaņošanai jābūt, lai arī kādu pieminekli kāds vēlētos likt. Vēlreiz tur novietot kaut ko ar okupantiem saistītu - nu, tur jābūt plānprātīgiem, lai kaut ko tādu akceptētu. Ja vajadzēs, tad arī nākamais "piemineklis" tiks novākts," sola Gundars Kalve.

Atgādinām, ka 23. februārī Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā.

Jēkabpils policija meklē incidenta lieciniekus, taču nav skaidrs, vai ierosināta krimināllieta. Gadījums ir skandalozs, jo pieminekli aizsargā 1994. gadā parakstītais Krievijas un Latvijas valdību līgums. Tā 13. pants uzdod Latvijai nodrošināt šādu memoriālo būvju un apbedījumu kopšanu un labiekārtošanu, kā arī saglabāšanu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas Ārlietu ministrijai protesta notu sakarā ar vandālisma aktu attiecībā uz padomju pieminekli Jēkabpilī, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

25
Tagi:
piemineklis
Pēc temata
Aleksandrs Bastrikins: acīmredzot, neonacisms un revanšisms Eiropu nebiedē
Latvijā vajā Saeimas deputātu Dombravu: viņš stāsta par desmitiem izskanējušu draudu
Aleksejs Šaripovs: nacionālā politika – strupceļš Latvijas attīstībā
Nacionālisti izrēķinās ar visiem krieviem: vēsturnieks par PSRS pārlieko humānismu