Pasažieri lidostā. Foto no arhīva

"Latviskojies vai brauc prom": nacionālpatrioti sajūsmā par Krievijas migrācijas politiku

87
(atjaunots 16:46 02.11.2018)
Latvijas nacionālistiski noskaņotos patriotus iespaidojusi Krievijas jaunā migrācijas politika, viņi aicina krievvalodīgos kaimiņus ātrāk pakot čemodānus.

RĪGA, 2. novembris – Sputnik. Pirms dažām dienām Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par Krievijas jaunās migrācijas politikas koncepcijas apstiprināšanu, kurai jāpiesaista valstī "miljoniem cilvēku", pirmām kārtām, krievus un krievvalodīgos. Viņiem būs vienkāršāk iegūt Krievijas pilsonību.

Šo faktu, protams, nevarēja neatzīmēt nacionāli noskaņotie Latvijas pilsoņi, saskatot tajā lielisku iemeslu lieku reizi iespert krievvalodīgajiem, un kurināt savstarpējo naidu.

​"Lielā Iespēja: visiem, kuri vēlās Latvijā Krieviju- atkal ir iespēja tikt mājās. Viennozīmīgi skaidrs, ka krievvalodai še vietas nav un nebūs un tikpat viennozīmīgi, ka Latvijā nesvarīga izcelsme- krievs vai tatārs- latviskojoties- pamazām kļūsiet savējie," - vēsta sekotājiem Twitter lietotājs ar segvārdu Χάρων.

Ar to autora prātojumi nebeidzas. Uz repliku par to, ka diez vai izveidosies aizbraukt gribētāju rinda, viņš atbild latviešu rakstnieka Didža Sedlenieka stilā.

​Bet pats "elks" taču aicina! Pirmkārt,- visi militārie un nomenklatūras pensionāri- īstais brīdis- atpakaļ!
Savukārt, daļa jauniešu jau latviski saprot & ja to daļai nav Latvijas krievu skolās "izkompostrētas smadzenes"- visas iespējas latviskoties
"Ģenētisku" barjeru nav.

Arī krievu komentātori nepalaida garām Χάρων publikāciju.

"Krievu internetos stāsta, ka patiesībā šis likums ir izveidots sadarbībā ar Ķīnu, lai vieglāk dabūtu vēl vairāk ķīniešu strādniekus Sibīrijā," - centās vāji iebilst Aleksejs Ivanovs.

Savukārt vienīgais šajā diskusijā lietotājs ar segvārdu KDS (Kristīgo demokrātu savienība – red.) tomēr norādīja, ka latviskošanās un integrācija ir dažādas lietas.

"Labs piemērs mūsu bāleliņiem, kuri nespēja uzaicināt atpakaļ tautiešus no Sibīrijas un nespēj arī tagad no ES. Arī Orbans aicina tautiešus bet mums izstrādā programmas. Vairāk domājiet par Latviju, Krievija bez Jums iztiks, bet galvenais integrācija nav latviskošanās," - komentē lietotājs KDS.

Taču nacionāli noskaņoto autoru, izskatās, šī replika nepārliecināja.

"Citas "integrācijas",- kā bez "latviskošanās" (neatkarīgi no izcelsmes, ādas krāsas utt.) šeit nav nekad bijis un arī nebūs,- pierāda arī pēdējie 78. Savukārt, pilnīgi skaidrs, ka Jūs pat ar visu savu Krieviju, Latvijā esat politiski "savā īstajā vietā", kuru vēlams nemainīt," - paziņoja latviskošanās atbalstītājs.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu "Par KF Valsts migrācijas politikas koncepciju 2019.-2025. gadam". Tajā, izņemot pārējo, paredzēta Krievijas pilsonības iegūšanas procedūras atvieglošana krieviski runājošiem cilvēkiem, kā arī tiek izveidoti ērtāki nosacījumi pārcelšanās īstenošanai uz Krieviju uz pastāvīgu dzīvesvietu no ārzemēm, tiek veidoti skaidri ieceļošanas, uzturēšanās un darba atļaujas iegūšanas noteikumi. Turklāt Krievija ir gatava sniegt patvērumu tautiešiem, kurus pretlikumīgi vajā ārzemēs.

87
Tagi:
Rusofobijas briesmas, Latvija, asimilācija
Pēc temata
Lavrovs apliecina Krievijas atbalstu tautiešiem
Putins: Krievija aizstāvēs krievu valodu un savu tautiešu krieviskumu
Krievija maina migrācijas politiku: kas varēs iegūt pilsonību vienkāršotā veidā
EDSO pastāstīja, kas tiek veikts krievu valodas saglabāšanai Latvijā
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19