Stacionārais fotoradars Brīvības ielā Rīgā

Uz Latvijas ceļiem parādīsies vēl 100 fotoradari. Puse no tiem būs mulāžas

38
(atjaunots 09:32 30.10.2018)
Līdz gada beigām uz Latvijas ceļiem parādīsies vēl seši stacionārie fotoradari. Līdz 2022. gadam to skaits varētu sasniegt divus simtus.

RĪGA, 30. oktobris — Sputnik. Stacionārie fotoradari, ko uz Latvijas ceļiem sāka uzstādīt 2015. gadā, ir pietiekami efektīvi, un tuvākajos gados plānots uzstādīt vēl 100 fotoradarus, no kuriem puse būs mulāžas, informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs, vēsta rus.tvnet.lv.

Patlaban uz Latvijas ceļiem strādā 94 stacionārie fotoradari, līdz gada beigām tiks uzstādīti vēl seši. Ar to 100 radaru projekts tiks noslēgts. Pirmie radari tika uzstādīti 2015. gada februārī.

Valdība uzdeva IeM un citiem ieinteresētajiem resoriem novērtēt projekta rezultātus un sniegt tālākus ieteikumus ceļu satiksmes drošības paaugstināšanai. Trofimovs norādīja, ka IeM darba grupa secinājusi: stacionārie fotoradari ir efektīvs līdzeklis ceļu satiksmes drošības paaugstināšanā, tāpēc grupa iesniegs ierosinājumus fotoradaru tīkla paplašināšanai.

Piedāvājumu nāksies izskatīt valdībai, kā arī vienoties par finansējuma avotiem.

Mobilo fotoradaru skaits ir pietiekams

Pagaidām nav plānots palielināt pārvietojamo fotoradaru skaitu uz Latvijas ceļiem, pastāstīja Valsts policijas Ceļu satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis Latvijas radio 4 programmā "Doma laukums". Patlaban tiek izmantoti 12 fotoradari.

Krapsis atklāja, ka viens pārvietojamais fotoradars izmaksā vismaz 50 tūkstošus eiro – tas atkarīgs no modeļa. Krapsis atzina, ka vadītājs dažkārt atļaujas agresiju pret policistiem, kuri dežurē pie pārvietojamajiem radariem.

Viņš piezīmēja, ka tas ir atkarīgs no atsevišķu cilvēku kultūras un attieksmes pret likumu, - gandrīz ik dienas kāds vadītājs demonstrē nepieklājīgus žestus cilvēkiem, kuri apsargā pārvietojamos radarus, dažkārt par notikuši fiziski uzbrukumi policijas darbiniekiem.

38
Tagi:
auto, Latvija, radari
Pēc temata
Uz Latvijas autoceļiem turpina dedzināt fotoradarus
Valsts policija: radari nav samazinājuši ātruma režīma pārkāpumu skaitu
Uz Latvijas autoceļiem parādījušies vēl 11 fotoradari
2016. gadā par radaru konstatētiem pārkāpumiem tika savākti gandrīz 4 miljoni eiro
Uz Latvijas ceļiem uzstādīti jauni fotoradari
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

6
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

6
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

5
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

5
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru