Latvijas Saeima

Politologs: par Saeimas spīkeri varētu kļūt nejaušā kārtā ievēlēts cilvēks

15
(atjaunots 12:22 29.10.2018)
Koalīcijas vairākuma pagaidām nav, tādēļ Saeimas pirmajā sēdē par spīkeri var izvēlēties jebkuru.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Ja 6. novembrī nebūs valdības koalīcijas vienošanās, par Saeimas priekšsēdētāju varētu kļūt samērā nejaušs cilvēks, uzskata politologs Ojārs Skudra, raksta Mixnews.lv.

Otrdien, 30. oktobrī, prezidents Raimonds Vējonis nozīmēja tikšanos ar Latvijas premjerministra amata kandidātiem – Aldi Godzemu no KPV LV, Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Arti Pabriku no apvienības "Attīstībai/Par!".

Prezidents sagaida, ka līdz tam laikam premjera krēsla kandidāti spēs ziņot par valdības veidošanas pārrunu rezultātiem, tās turpmākās veidošanas procesu, gaidāmajiem uzdevumiem un iespējamo valdošās koalīcijas sastāvu.

Skudra paskaidroja, ka, ja 30. oktobrī "nenotiks patīkams pārsteigums", tad partijas, acīmredzami, gaidīs 6. novembri – 13. Saeimas pirmo sēdi.

"Varam izteikt pieņēmumu, ka par Saeimas priekšsēdētāju varētu tikt ievēlēta nejauša persona tā iemesla dēļ, ka koalīcijas un vairākums ir patlaban nenosakāms," norādīja Skudra.

Tiesa, pēc viņa sacītā, teorētiski ir pieļaujams, ka starp partijām pastāv vienošanās par politisko bloku izveidošanu šī faktora izmantošanai Saeimas priekšsēdētāja un prezidenta vēlēšanās. Skudra uzskata, ka pietiktu ar "Saskaņas", JKP un KPV LV vienošanos. Taču, pēc viņa sacītā, tas izskatās neiespējami.

Iepriekš Bordāns paziņoja, ka Saeimas prezidiju jāpārstāv to partiju locekļiem, kurām ir visvairāk mandātu – nav svarīgi, vai tās strādā koalīcijā vai opozīcijā.

Tas nozīmē, ka prezidijā, kurā ir piecas vietas, iekļūs "Saskaņas" pārstāvis, savukārt "Jaunā Vienotība" un Zaļo un zemnieku savienība, kuras ieguva vismazāk mandātu, paliks bez vietām.

15
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Nepiekrīt Vējonim: Dombrovskis – populārākais premjerminstra kandidāts
Demokrātija latviešu gaumē: "Saskaņu" neuzaicināja uz TV raidījumu par topošo valdību
Artis Pabriks gatavs kļūt par premjerministru par 100%
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%