Zāģis

"No sirds Latvijai" padzinusi "motorzāģa reklāmas" autoru

55
(atjaunots 14:02 26.10.2018)
Neviennozīmīgā reklāma nepalīdzēja partijai "No sirds Latvijai" iekļūt Saeimā, un idejas autoru izslēdza no partijas.

RĪGA, 26. oktobris -Sputnik. Partija "No sirds Latvijai" (NSL) izslēdza no savu locekļu saraksta valdes locekli Normundu Grostiņu pa priekšvēlēšanu attēlu sēriju, kuros partijas līdere Ingūna Sudraba tika attēlota ar zāģi rokās, vēsta Mixnews.lv.

Pēc Grostiņa sacītā, Sudraba un NSL valde ceturtdien izslēdza viņu no partijas bez jebkādiem brīdinājumiem. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad partiju sāka asi kritizēt sakarā ar priekšvēlēšanu reklāmu, kā arī dēļ tā, ka šis solis netika saskaņots ar partijas valdi.

Dažas dienas pirms 13. Saeimas vēlēšanām NSL oficiālajā Facebook lapā tika publicēta attēlu sērija, kura aicināja Latvijas iedzīvotājus atnākt uz vēlēšanām. Tajos tika attēlota Ingūna Sudraba ar motorzāģi rokās.

"Cilvēki dalās divās daļā…Tādi, kas iet vēlēt, un tādi, kas neiet un vēlāk sūdzas. EJ VĒLĒT!" teica uzraksts uz attēliem.

Šī priekšvēlēšanu aģitācija izraisīja kritiku potenciālo vēlētāju vidū, taču pati Sudraba intervijā radio Baltkom aizstāvēja reklāmu, kuru, pēc viņas sacītā, izdomāja partijas locekļi.

"Nekādus marketologus mēs nenolīgām. Savācāmies kopā un izdomājām. Šodien cilvēki nelasa un neanalizē, publika jāuzrunā ar spilgtiem attēliem," pateica Sudraba.

Pēc vēlēšanu rezultātiem, NSL neiekļuva 13. Saeimā, iegūstot vien 0,84% vēlētāju balsu.

55
Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)
Pēc temata
Aptauja: vai jaunā valdība mainīs Latvijas ārpolitiku
Nepiekrīt Vējonim: Dombrovskis – populārākais premjerminstra kandidāts
Slavēja "Saskaņu" un KPV LV: avīzei "Dienas Bizness" draud ar lielu sodu
 Vilis Krištopāns

Krištopāns: valdība slīcina ekonomiku, valsts nākotne medīt zaķus

1
(atjaunots 16:52 03.06.2020)
Visgudrākā politika būtu panākt, lai Latvijā ierastos bagātnieki, taču valdība plānveidīgi iznīcina valstij izdevīgo uzturēšanās atļauju programmu.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Gandrīz puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju – 48% atbalstīja termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas programmu apmaiņā pret investīcijām, 32% respondentu to uzskata par nevajadzīgu. Premjerministrs Krišjānis Kariņš iepriekš paziņoja, ka programma vairs nav aktuāla un būtu jālikvidē.

Cilvēkiem Latvijā patlaban nav laika pārdomām par uzturēšanās atļauju programmu, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja valsts bijušais Ministru prezidents Vilis Krištopāns.

"Vienkāršo cilvēku patlaban nodarbina jautājums, kā nepalikt bez darba un par ko nopirkt maizi – kādas tur uzturēšanās atļaujas! Sabiedriskais viedoklis rāda, ka 90% cilvēku tas ir absolūti vienaldzīgi. Un vēl ir cilvēki, kuri saka – nē, mēs nevienu šurp nekādā gadījumā nelaidīsim. Tā ir tuvredzīga un stulba domāšana," uzsvēra Krištopāns.

Diemžēl tikai retais saprot, ka nav liela muiža – piespiest pusmiljonu nabagu aizbraukt, atzīmēja ekspremjers.

"Pati gudrākā politika ir panākt, lai Latvijā ierastos bagātie. Tā ir uzturēšanās atļauju programmas būtība, un to ierobežo līdz ar tranzītu un dzelzceļu. Tad jau slēgsim ciet visu ekonomiku un dzīvosim kā agrāk – medīsim mežā zaķus. Diemžēl šī valstij izdevīgā programma jau ir iznīcināta, un tas ir muļķīgi. Virkne valstu cenšas piesaistīt bagātos, bet Latvijā visi pret to iebilst," konstatēja Krištopāns.

Statistika liezina, ka laikā no 2010. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam uzturēšanās atļaujas pret investīcijām Latvijā saņēma 19 121 cilvēks. Kopējie ieguldījumi Latvijas ekonomikā, kas saistīti ar uzturēšanās atļaujām, šajā periodā sastādījuši 1,5 miljardus eiro.

Martā Kariņš uzdeva vadībai sagatavot ierosinājumus ar mērķi pieņemt stingrākus uzturēšanās atļauju programmas noteikumus. Plānots, ka nekustamā īpašuma vērtība, kas tiek iegādāts termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, tiks palielināta divkārt – līdz 500 tūkstošiem eiro.

Криштопанс: власти топят экономику, будущее - ловить зайцев в лесу
1
Pēc temata
Jurkāns: politiķi "apcērt" Latvijas iedzīvotājus kā okupētu cilti
Krištopāns: Latvijas varasvīri nedraudzējas ar galvu, ja neuzskata tranzītu par prioritāti
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Krištopāns: visas valstis bagātos cenšas piesaistīt, tikai Latvija dara pretēji
Videonovērošanas kameras, foto no arhīva

Latvijas VDD tur aizdomās Ķīnu par spiegošanu

10
(atjaunots 14:15 03.06.2020)
Latvijas Valsts drošības dienests uzskata, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras var attālināti vākt informāciju.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienests brīdinājis, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras varētu būt bīstamas, raksta Press.lv.

VDD uzskata, ka Ķīna ar kameru palīdzību var attālināti savākt informāciju, pieslēdzoties un sekojot attēlam. Šī iemesla dēļ dienests iesaka nepirkt ar drošību saistītus produktus un pakalpojumus no piegādātājiem ārpus Eiropas Savienības un NATO.

Iepriekš arī Lietuvas Nacionālās drošības centrs nāca klajā arī līdzīgu informāciju par to, ka caur Ķīnā ražotajām videonovērošanas kamerām varot ļoti vienkārši attālināti pieslēgties attēlam, savukārt Lietuvas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs pulkvedis Remiģijs Baltrens paziņoja, ka it kā "Ķīnas likumdošana uzdod kompānijām piedalīties spiegošanā, ja tas būs aktuāli".

Par IT drošības sfērā iespējamo incidentu novēršanu atbildīgais Latvijas dienests Cert.lv savukārt informēja, ka, pieslēdzot Hikvision un Dahua kameras pie tīkla, noteikti jāveic papildu drošības pasākumi.

10
Tagi:
Drošības dienests, Ķīna, Latvija
Pēc temata
Eiropa cīnās ar dempingu – ķīniešu preces varētu kļūt dārgākas
Tramps pastāstījis Apple, kā izvairīties no Ķīnas nodevām
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Jelgava iesoļojusi nākamajā gadsimtā: kā valstī izmanto videonovērošanas kameras