Premjerministra amata kandidāts no apvienības Attīstībai/Par! Artis Pabriks

Artis Pabriks gatavs kļūt par premjerministru par 100%

27
(atjaunots 12:16 26.10.2018)
Premjerministra amata kandidāts no apvienības "Attīstībai/Par!" Artis Pabriks vēlētos redzēt valdošajā koalīcijā sešas partijas.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Pēc Saeimas vēlēšanām Latvijā pagājis pārāk maz laika, lai pagūtu savākt rīcībspējīgu valdību, paziņoja premjera kandidāts no apvienības "Attīstībai/Par!" Artis Pabriks LTV7 raidījuma "Punkti virs i" ēterā.

Pagājušajā nedēļā prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka premjerministra amatā izskatīs trīs kandidatūras: Aldi Gobzemu no KPV LV, Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Arti Pabriku no partijas "Attīstībai/Par!".

Runājot par valdības veidošanu, Pabriks norādīja, ka vienlaikus vairākas partijas ieguvušas praktiski vienādu vietu skaitu, un tā ir problēma, kura, tomēr, tiek risināta pateicoties līdzsvaram starp "jaunajiem spēkiem" un esošās koalīcijas partijām.

"Kopš vēlēšanām pagājušas vien divas nedēļas. Nav nopietni prasīt, lai valdība jau būtu gatava. Pat Vācijā pēdējās valdības izveidošanā pagāja mēneši," norādīja Pabriks.

Taču Pabriks vēlētos redzēt koalīcijā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), norādot, ka "sarkanā līnija" attiecībā pret viņiem parādījās vien pēc vēlēšanām. Jaunā konservatīvā partija iepriekš atteicās piedalīties koalīcijā ar ZZS, nosaucot šo pozīciju par "savu sarkanzaļo līniju".

"Ņemot vērā to, cik fragmentēts ir pašreizējais parlaments, mēs vēlētos, lai koalīcijā piedalītos visas sešas partijas. Tad pastāv vairāk iespēju manevriem, un ir iespējams labāk vienam otru izprast," pauda viedokli Pabriks.

Taču viņš apstiprināja, ka par 100% gatavs kļūt par premjeru un saprot, ka tas ir grūts darbs. 2013. gadā Pabrika kandidatūru šim amatam jau bija izvirzījusi viņa bijusī partija - "Vienotība", taču toreizējais prezidents Andris Bērziņš to noraidīja.

"Ja salīdzina ar 2013. gadu, tad toreiz mana iepriekšējā partija nestāvēja par mani par 100%. Šobrīd man šādu bažu nav," paziņoja Pabriks.

27
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Pabriks: labākais kandidāts ārlietu ministra postenim – Edgars Rinkēvičs
Aptauja: vai jaunā valdība mainīs Latvijas ārpolitiku
Dombrovskis: izvēle starp trim premjera kandidātiem – solis pretī Saeimas atlaišanai
Nepiekrīt Vējonim: Dombrovskis – populārākais premjerminstra kandidāts
 Vilis Krištopāns

Krištopāns: valdība slīcina ekonomiku, valsts nākotne medīt zaķus

1
(atjaunots 16:52 03.06.2020)
Visgudrākā politika būtu panākt, lai Latvijā ierastos bagātnieki, taču valdība plānveidīgi iznīcina valstij izdevīgo uzturēšanās atļauju programmu.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Gandrīz puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju – 48% atbalstīja termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas programmu apmaiņā pret investīcijām, 32% respondentu to uzskata par nevajadzīgu. Premjerministrs Krišjānis Kariņš iepriekš paziņoja, ka programma vairs nav aktuāla un būtu jālikvidē.

Cilvēkiem Latvijā patlaban nav laika pārdomām par uzturēšanās atļauju programmu, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja valsts bijušais Ministru prezidents Vilis Krištopāns.

"Vienkāršo cilvēku patlaban nodarbina jautājums, kā nepalikt bez darba un par ko nopirkt maizi – kādas tur uzturēšanās atļaujas! Sabiedriskais viedoklis rāda, ka 90% cilvēku tas ir absolūti vienaldzīgi. Un vēl ir cilvēki, kuri saka – nē, mēs nevienu šurp nekādā gadījumā nelaidīsim. Tā ir tuvredzīga un stulba domāšana," uzsvēra Krištopāns.

Diemžēl tikai retais saprot, ka nav liela muiža – piespiest pusmiljonu nabagu aizbraukt, atzīmēja ekspremjers.

"Pati gudrākā politika ir panākt, lai Latvijā ierastos bagātie. Tā ir uzturēšanās atļauju programmas būtība, un to ierobežo līdz ar tranzītu un dzelzceļu. Tad jau slēgsim ciet visu ekonomiku un dzīvosim kā agrāk – medīsim mežā zaķus. Diemžēl šī valstij izdevīgā programma jau ir iznīcināta, un tas ir muļķīgi. Virkne valstu cenšas piesaistīt bagātos, bet Latvijā visi pret to iebilst," konstatēja Krištopāns.

Statistika liezina, ka laikā no 2010. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam uzturēšanās atļaujas pret investīcijām Latvijā saņēma 19 121 cilvēks. Kopējie ieguldījumi Latvijas ekonomikā, kas saistīti ar uzturēšanās atļaujām, šajā periodā sastādījuši 1,5 miljardus eiro.

Martā Kariņš uzdeva vadībai sagatavot ierosinājumus ar mērķi pieņemt stingrākus uzturēšanās atļauju programmas noteikumus. Plānots, ka nekustamā īpašuma vērtība, kas tiek iegādāts termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, tiks palielināta divkārt – līdz 500 tūkstošiem eiro.

Криштопанс: власти топят экономику, будущее - ловить зайцев в лесу
1
Pēc temata
Jurkāns: politiķi "apcērt" Latvijas iedzīvotājus kā okupētu cilti
Krištopāns: Latvijas varasvīri nedraudzējas ar galvu, ja neuzskata tranzītu par prioritāti
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Krištopāns: visas valstis bagātos cenšas piesaistīt, tikai Latvija dara pretēji
Videonovērošanas kameras, foto no arhīva

Latvijas VDD tur aizdomās Ķīnu par spiegošanu

10
(atjaunots 14:15 03.06.2020)
Latvijas Valsts drošības dienests uzskata, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras var attālināti vākt informāciju.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienests brīdinājis, ka Ķīnā ražotās videonovērošanas kameras varētu būt bīstamas, raksta Press.lv.

VDD uzskata, ka Ķīna ar kameru palīdzību var attālināti savākt informāciju, pieslēdzoties un sekojot attēlam. Šī iemesla dēļ dienests iesaka nepirkt ar drošību saistītus produktus un pakalpojumus no piegādātājiem ārpus Eiropas Savienības un NATO.

Iepriekš arī Lietuvas Nacionālās drošības centrs nāca klajā arī līdzīgu informāciju par to, ka caur Ķīnā ražotajām videonovērošanas kamerām varot ļoti vienkārši attālināti pieslēgties attēlam, savukārt Lietuvas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs pulkvedis Remiģijs Baltrens paziņoja, ka it kā "Ķīnas likumdošana uzdod kompānijām piedalīties spiegošanā, ja tas būs aktuāli".

Par IT drošības sfērā iespējamo incidentu novēršanu atbildīgais Latvijas dienests Cert.lv savukārt informēja, ka, pieslēdzot Hikvision un Dahua kameras pie tīkla, noteikti jāveic papildu drošības pasākumi.

10
Tagi:
Drošības dienests, Ķīna, Latvija
Pēc temata
Eiropa cīnās ar dempingu – ķīniešu preces varētu kļūt dārgākas
Tramps pastāstījis Apple, kā izvairīties no Ķīnas nodevām
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Jelgava iesoļojusi nākamajā gadsimtā: kā valstī izmanto videonovērošanas kameras