Rīgas panorāma

Sociālie tīkli par "atbrīvošanos" no krieviem: vai būs 100 dienu ieslodzījums?

172
(atjaunots 12:59 25.10.2018)
Kārtējā "latviešu inteliģences" pārstāves rusofobā publikācija izraisījusi Latvijas sociālo tīklu segmenta sašutumu, savukārt tiesību aizstāvis Aleksandrs Kuzmins ir noraizējies, ka komentētāju vidū ir premjerministra kandidāts, taču viņš neiestājas par krieviem.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Kārtējā publiskā persona Latvijā – bijusī Latvijas Radio diktore Māra Krontāle – atļāvās sociālajos tīklos negatīvi izteikties par krievvalodīgo nacionālo minoritāti. Krontāle uzdevās ar jautājumu, kādēļ nevar "tikt vaļā no krieviem". Viņas publikācija Twitter ar atbalstošiem latviešu komentāriem izraisīja krievvalodīgo lietotāju sašutumu.

Bijusī Latvijas Radio diktore, kuras balss tagad skan pieturu paziņojumos Rīgas sabiedriskajā transportā, uzrakstīja savā Twitter lapā: "Atbrīvojāmies" no baltvāciešiem. Kāpēc tā nevarētu tikt valā no krieviem? Saprotu, ka mani tūlīt noēdīs par rasismu vai nacismu, bet tomēr...?"

Komentāros pie šīs aizvainojošas publikācijas sekoja vēl neviennozīmīgāki izteicieni.

"Vācieši galu galā bija un ir kultūras tauta, kas neuzbāžas ar sevi kā utis, bet krievi ir kā parazīti, kas spieto tur, kur viņus vismazāk vēlas, kas nejūt to, ka nav vēlami svešās zemēs," - uzrakstīja viena no diskusijas dalībniecēm.

Пользователи социальной сети Twitter обсуждают пост Мары Кронтале
Screenshot twitter
Sociālā tīkla Twitter lietotāji apspriež Māras Krontāles publikāciju

Uzrakstījis komentāru arī premjerministra kandidāts no "Attīstībai/Par!" Artis Pabriks. Pēc viņa domām, ja Latvijā būtu palikuši vācieši, Latvija dzīvotu labāk par visiem pasaulē.

"Es domāju, ka jūs "noēdīs" par vēstures nezināšanu. Ja šodienas Latvijā vēl būtu vācbaltieši, mēs būtu labāka valsts. Lasiet Feldmani utt," - uzrakstīja politiķis.

Пользователи социальной сети Twitter обсуждают предложение Мары Кронтале
Screenshot twitter
Sociālā tīkla Twitter lietotāji apspriež Māras Krontāles publikāciju

Taču Krontāles sekotāju vidū atradās arī tie, kas kritizēja viņu par šādiem rusofobiem izteicieniem un pat pārmeta gramatikas nezināšanu.

"Man, kā krievam, šajā tekstā derdzas vienīgi vārds "valā". Varētu domāt, ka neuzmanība, tomēr arī zemāk atbildēs valodai tiek uzspļauts. Sāciet reiz ar cieņu pret savu valodu! Tas ir tas, ko Jūs reāli varat mainīt, turklāt nekavējoties. Mēs, krievi, gan šeit paliksim mūžam," - uzrakstīja viens no lietotājiem.

Пользователи социальной сети Twitter обсуждают пост Мары Кронтале
Screenshot twitter
Sociālā tīkla Twitter lietotāji apspriež Māras Krontāles publikāciju

"Jā, mūsu ļaužu pārpildītajā Latvijā būtu ļoti labi, ka trešdaļa iedzīvotāju pieceltos, sapakotu čemodānus un aizbrauktu prom. Tad jau noteikti iestāsies zelta laiki," - ironizē Henriete V.

Пользователи социальной сети Twitter обсуждают пост Мары Кронтале
Screenshot twitter
Sociālā tīkla Twitter lietotāji apspriež Māras Krontāles publikāciju

"Mjā, vecumdienas nenāk vienas," - raksta Ivars L.

Пользователи социальной сети Twitter обсуждают пост Мары Кронтале
Screenshot twitter
Sociālā tīkla Twitter lietotāji apspriež Māras Krontāles publikāciju

Krontāles paziņojuma apspriešana turpinājās arī Facebook, daudzi prāto, ko cenšas panākt latviešu etniskais vairākums ar šādiem izteicieniem.

"Vairāk pat uztrauc nevis Krontāle, bet gan premjera amata kandidāts, kurš uz viņas rusofobajiem izteicieniem atsaucas, aizstāvot tikai vāciešus," - norāda Latvijas Cilvēktiesību komitejas valdes loceklis un Latvijas Krievu savienības pārstāvis Aleksandrs Kuzmins.

"Kas tas bija? 21. gadsimts klusā Eiropas Latvijā? Vai sauks pie atbildības par naida kurināšanu? Atbilde – nē. Pabriks, mūsu topošais premjers arī atbildēja, lasām," - uzrakstīja lietotāja Diāna K.

"Bet man ir interesanti, sakarā ar šo faktu Māru Krontāli arī noturēs 100 dienas arestā (kā Aleksandru Gapoņenko – red.), vai atstās bez uzmanības?" - uzdod jautājumu Pāvels L.

"Arvien vairāk un vairāk slimu cilvēku! Cits nekas prātā nenāk!" - komentēja Krontāles sacīto Gaļina L.

172
Pēc temata
DP atbildējusi uz sūdzībām sakarā ar Sedlenieka izteicieniem par krieviem
Saeimas komisija izteica brīdinājumu Šnorem par "krievu uti"
Latvija atteikusi, cerība uz Krieviju. Kā sodīt Sedlenieku?
Šnorem netiks atņemts Trīszvaigžņu ordenis sakarā ar izteicienu par utīm
Ģenerālprokuratūra uzdevusi DP vēlreiz pārbaudīt Sedlenieka izteikumus
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem

10
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Tomēr Veselības ministrijā atzīmēja, ka, ja situācija ar koronavīrusu valstī mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne paziņoja, ka dotajā posmā netiek plānots paplašināt Covid-19 testēšanu, iekļaujot testēšanas algoritmā cilvēkus, kuri strādā noteiktās profesijās, kā tas notika pavasarī, raksta Press.lv.

Uz jautājumu, vai netiek plānots prioritāri testēt noteiktas cilvēku grupas, ja tas būs nepieciešams drošai profesionālo pienākumu izpildei, Veselības ministrijas pārstāve atbildēja, ka pagaidām šādu plānu nav, bet, ja situācija mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

Veselības ministrija uzskata, ka esošais algoritms garantē mērķtiecīgu valsts apmaksātu testēšanu – tā ir pieejama visiem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja rodas saslimšanas simptomi vai epidemioloģiskie rādītāji. Turklāt Slimību profilakses un kontroles centrs lemj, kādos gadījumos ir pamats plašākai testēšanai uzņēmumos, skolās un citās iestādēs.

Tāpat testēšana tiek nodrošināta medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros, kur ir daudz riska grupu.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka pašlaik testēšanas punktos visā Latvijā rindu nav, un jebkurš cilvēks, iepriekš pierakstoties, var operatīvi nodot testu tajā pašā vai nākamajā dienā un tikpat operatīvi saņemt rezultātus.

10
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi
P. Stradiņa slimnīca, foto no arhīva

Ar pneimoniju mājās: slimnīcās beidzas gultasvietas pacientiem

15
(atjaunots 15:02 30.11.2020)
P. Stradiņa slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju – dažiem nāksies ārstēties ambulatori.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Vieglākos plaušu iekaisuma gadījumos tagad nākas ārstēties mājās – slimnīcās nav vietu, vēsta LTV.

Vakar Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā uzrunā Latvijas iedzīvotājiem atzina, ka veselības sistēma valstī ir uz izdzīvošanas robežas, savukārt ieviestie drošības pasākumi nav atnesuši gaidīto efektu.

Pacientu skaits ar Covid-19, kuri nokļuvuši stacionāros, sasniedzis 510 cilvēkus. Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas valsts sekretāre Diāna Mūrmane-Umbraško pastāstīja, ka šobrīd Covid-19 slimniekiem ir pieejamas 629 gultasvietas, savukārt akūtas nepieciešamības gadījumā to skaitu iespējams palielināt par 81. Tomēr var pienākt brīdis, kad veselības aprūpes sistēma nebūs spējīga palīdzēt visiem, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Venspilī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mediķi uzsver: slimnieku jau ir tik daudz, ka visus uzņemt nav iespējams. Piemēram, Mārtiņš Purenkovs, P. Stradiņa slimnīcas interns atzīmēja, ka visnopietnākās komplikācijas, no kurām pacients var pat nomirt, – tā ir pneimonija un elpceļu mazspēja. Pacienti visbiežāk nokļūst slimnīcā šo iemeslu dēļ. Diemžēl slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju, atzīmēja viņš. Medicīnas darbinieki cenšas sekot līdzi tam, vai pacients spēj turpināt ārstēties ambulatori – vai arī viņš ir jāievieto stacionārā.

Par to, ka tas var notikt, ārsti ir brīdinājuši jau vairākas reizes. Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs iepriekš skaidroja, ka ne tik svarīgas ir gultasvietas, bet gan personāla skaits, kurš netiek galā ar lielo pacientu skaitu. Neskaitot pārējo, liels daudzums mediķu šobrīd ir inficēto kontaktpersonas vai arī paši slimo ar Covid-19.

15
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, veselības aprūpes sistēma, Latvija
Pēc temata
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju