Tiesas sēžu zāle

Sociālie tīkli par tiesu konsultanta vietu ar algu 623 eiro apmērā: "ņirgāšanās"

80
(atjaunots 13:00 24.10.2018)
Rīgas apgabaltiesa meklē konsultantu ar algu 623-779 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas – sludinājums par vakanci izraisījis izsmiekla vētru sociālo tīklu apmeklētāju vidū.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Twitter tīkla apmeklētāji pasmējušies par konsultanta vakanto vietu Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijā. Tiesas mikroblogā ziņots, ka atklāts tiesas konsultanta amata konkurss Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijā ar mēnešalgu no 623 līdz 779 eiro pirms nodokļu nomaksas atkarībā no kategorijas (pēc nodokļu nomaksas alga atbilstoši sasniegs aptuveni 430-538 eiro – red.).

Pārejot pa publicēto saiti, iespējams noskaidrot, ka tiesas konsultantam nepieciešama augstākā izglītība tiesību zinātnēs un vismaz viena gada darba pieredze tiesā vai valsts pārvaldes iestādē, vai juridiskajā specialitātē.

Algas apmērs un prasības kandidātam izraisījis kritikas un izsmiekla lavīnu sociālo tīklu apmeklētāju vidū. Savu viedokli viņi pauda pat komentāros Rīgas apgabaltiesas publikācijai.

​"Kamōn, @rigastiesa, cilvēki krāmē preces Rimi plauktos un grābj rudens lapkriti par krietni lielāku algu!" – komentāru publicēja sašutušais Nauris. 

​"Tā ir ņirgāšanās. Domāju, Tieslietu ministrija reaģēs un sodīs Rīgas tiesu par tik negodīgu un pazemojošu atalgojumu," – uzskata Bravo.

Rīgas apgabaltiesu nosodīja arī citi komentētāji – viņi atzīmēja, ka ir kauna lieta piedāvāt 629 eiro pirms nodokļu nomaksas cilvēkam, kurš veltījis četrus gadus augstākās izglītības iegūšanai, un piebilda, ka būtu saprotams, ja runa būtu par studentu vai pusslodzes darbu.

​"Cik mēnešus pārbaudes laiks?" – ar nepārprotamu izsmieklu pavaicāja Lauris.

Izsmējīgo toni pārtvēra arī citi komentētāji. Piemēram, Ance Tarvida ieteica kādu izdevīgāku darbu.

"Var arī strādāt par manikīrīti. 20-25€ stundā, pusotrā. Patents (nodokļos): 100€/mēn. Domājiet," – viņa aicināja.

​"Alternatīvi, varat pieteikties darbā Rimi vai Maxima kasēs un ieekonomēt uz augstāko izglītību tiesību zinātnēs," – savas domas pauda Jānis Polis.

Taču daži norādīja, ka tiesā piedāvātā alga ir salīdzināma ar atalgojumu par citiem amatiem, piemēram, skolotājs saņem 700 eiro.

​"Ģimnāzijās skolotāju pilnas slodzes alga jau tagad ir eur 1200 PĒC nodokļu nomaksas. t.i. "nabaga" skolotāji jau tagad saņem 2x vairāk kā apgabaltiesas konsultants. Ejiet bērni mācīties par skolotājiem un ārstiem. Viņi jau labu laiciņu ir labāk atalgoti par vidusmēra juristu," – iebilda Jānis Tiesnieks.

Toties kāda jocīga profila īpašniece, it kā Astrālās attīstības transcendentālās akadēmijas virsdziedniece pat izmantoja sludinājumu, lai pareklamētu savus "pakalpojumus".

​"Mīļās dāmas, nu cik jums ir jāmāca, ka sievietei izglītība nav vajadzīga? Lūk, te prasa augstāko izglītību tieslietās +101 prasmi, bet piedāvā €623 pirms nod.!  Pie manis Sievišķības kursiņos var mācīt kā krāsoties atbilstoši horoskopam pa €1623 un izglītība NAV vajadzīga! " – palepojās Šmaragdu Magda.

80
Tagi:
alga, tiesa
Pēc temata
Latvijas bizness iebilst pret algu atklāšanu: darbiniekus var pārpirkt
Paceliet beidzot algas – pat ja cenas straujāk kāps
Sociālie darbinieki pieteikuši bada streiku zemo algu dēļ
Pietiek pīpēt: latviešus sadusmoja Ašeradena paziņojumi par algu kāpumu
Nosaukta augstākā un zemākā Latvijas Saeimas deputātu alga
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

4
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas
 Ilze Viņķele

Šokējoša veselības ministres atklāsme: viņa saņēmusi ziņu ar draudiem nošaut viņu

2
(atjaunots 16:52 31.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele saņēma nopietnus draudus: Veselības ministrijas vadītājai uzrakstīja, lai viņa gatavojas tam, ka viņu nošaus.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Par to, ka Latvijas Veselības ministrijas vadītājai Ilzei Viņķelei tiek draudēts, viņa uzrakstīja pati savā Twitter mikroblogā. Paziņojumu ar draudiem ministre saņēma Facebook Messenger lietotnē.

"Skaisti. Matīss Kondratjevs. Dien jaunsardzē. FB messinger atsūtīja ziņu, lai gatavojos, ka nošaus," pastāstīja Viņķele, publicējot draudēja profila ekrānbildi.

​Savā paziņojumā ministre atzīmēja Valsts policijas un Jaunsardzes profilus. Valsts policijas Twitter reaģēja, uzrakstot, ka nodevuši informāciju kolēģiem.

​Viņķele pateicās likumsargiem un paziņoja, ka gatavo iesniegumu policijai.

Uz Viņķeles tvītu reaģēja arī Latvijas Aizsardzības ministrija. No Aizsardzības ministrijas profila atnāca ziņa, ka pārbaudes gaitā noskaidrojies, ka cilvēks, kurš draudējis ministrei, nav Jaunsardzes rindās.

"Lūdzam turpmāk pārsteidzīgi neizplatīt maldinošu un nepārbaudītu informāciju, jo tā rodas viltus ziņas," brīdināja iestāde.

2
Tagi:
Ilze Viņķele
Pēc temata
Latvija vairs nav izņēmums: Viņķele ziņo par ārkārtējās situācijas izsludināšanas iespēju
Apmaksāt elektrības rēķinus un nopirkt austiņas: kā Latvija pāriet pie attālināta darba
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības