Koferi. Foto no arhīva

Ryanair jaunie bagāžas pārvadāšanas noteikumi: pasažieri lauž nost riteņus čemodāniem

225
(atjaunots 11:36 24.10.2018)
Budžeta aviokompānijas Ryanair jaunajā bagāžas rāmītī čemodāns tagad jāiebīda no sāniem, nevis jānolaiž no augšas, un dažos gadījumos sekas pat ir asiņainas.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Sociālā tīkla Facebook apmeklētāja Diāna publicējusi daiļrunīgu fotogrāfiju ar sava vīra asiņainajām rokām. Viņa pastāstīja, ka, pateicoties viņas dzīvesbiedram un vēl vienam reisa pasažierim izdevies nolauzt riteņus trim čemodāniem, kuri nebija ievietojami aviokompānijas Ryanair jaunajā bagāžas rāmītī un atzina, ka ļoti lepojas ar savu vīru.

Diāna pastāstīja, ka jaunie rāmīši, kuros tagad iespējams čemodānu tikai iecelt, kļuvuši par cēloni kādas pavecas sievietes asarām. Viņu atteikušies ielaist lidmašīnā ar čemodānu, kura riteņi ietvarā nelīda. Pasažierei tika ieteikts samaksāt 55 eiro. Sieviete pat bija ar mieru atstāt čemodānu lidostā, taču viņas lūgums tika noraidīts.

Palīgā vecmāmiņai nāca Diānas vīrs. Viņš pavaicāja, vai čemodāns viņai esot ļoti dārgs, un ieteica nolauzt tā riteņus. Vīrietim palīgā nāca vēl viens pasažieris, un kundze varēja iekāpt lidmašīnā. Galu galā šajā reisā riteņi tika norauti trim čemodāniem.

"Tāpēc esiet uzmanīgi. Mēriet čemodānus kārtīgi un pareizi! Es saprotu, ka ir noteikumi, taču pastāv arī cilvēcība," – ieteica Diāna un piebilda, ka ļoti lepojas ar savu vīru. Publikācijai viņa pievienoja video ierakstu, kurā redzams, kā tika atlauzti čemodāna riteņi, un fotogrāfiju ar sava vīra asiņainajām rokām.

Vēlāk komentāros Diāna piebilda, ka viņas vīrs kopā ar otro pasažieri, atlaužot riteņus, nav devis iespēju kompānijai nopelnīt 165 eiro.

Komentāros līdztekus tradicionālajam sašutumam par budžeta aviokompānijas Ryanair apkalpojošā personāla alkatību un necilvēcību, sociālo tīklu apmeklētāji pauda atzinību atsaucīgajiem pasažieriem.

"Jūsu vīram ir silta sirds, neļāva apbēdināt vecmāmiņu un citus... lai Dievs viņam dod veselību un laimi!" – par Diānas vīra rīcību bija sajūsmā Karīna.

Citi komentētāji deva lietišķus padomus, piemēram, rokas bagāžas pārvadāšanai izmantot lielas somas, jo dažkārt nav iespējams kontrolēt grozījumus aviokompāniju noteikumos.

"Tur jau tā lieta, ka veikalos nopērkamais cabin Baggage, kas bija piemērots visām aviolīnijām, tagad ir pārāk liels priekš Ryanair. Un ar to, cik bieži viņi maina  noteikumus un izmērus, nekādu čemodānu nepietiks," – atzina Aleksandra.

Atgādināsim, ka nesen tika publicēti aviokompānijas Ryanair bagāžas pārvadāšanas jaunie noteikumi. Sākotnēji tika apspriesta iespēja ļaut pasažieriem bez papildu piemaksas paņemt lidmašīnā divas rokas bagāžas vienības, taču viena no tām lidojumā būs jānodod. Divu bagāžas vienības pārvadāšanu pieļāva tikai prioritārā biļete (Priority Boarding).

Tagad aviokompānijas Ryanair lidmašīnā bez maksas ļauts paņemt līdzi tikai vienu mazu rokas bagāžas vienību (40×20×25 cm). Liela rokas bagāža (līdz 10 kg), ko agrāk bija ļauts bez maksas nodot bagāžā, tagad būs jāapmaksā.

Aviokompānijas Ryanair bagāžas pārvadāšanas jaunie noteikumi stāsies spēkā jau šī gada 1. novembrī. Vienlaikus stāsies spēkā arī grozījumi ungāru budžeta aviokompānijas Wizz Air bagāžas pārvadāšanas noteikumos.

225
Pēc temata
Vairāk nekā 30 Ryanair pasažieru cietuši lidmašīnas spiediena krišanās rezultātā
Lielbritānijā nofilmēta baisa Ryanair lidmašīnas nosēšanās
Ryanair paplašina maršrutu spektru no Rīgas
Rokudzelži

VDD pastāstīja, par ko aizturēti septiņi krievvalodīgie žurnālisti

4
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Valsts drošības dienests sniedza komentārus par kratīšanu un Baltnews un Sputnik autoru aizturēšanu.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Nākamajā dienā pēc kratīšanas, ko VDD organizēja septiņu krievvalodīgo žurnālistu mājās un darba vietās Rīgā, kā arī minēto žurnālistu aizturēšanas, specdienests atskaitījās par veiktajiem izmeklēšanas pasākumiem savā vietnē.

Iepriekš jau vēstīts, ka 3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Visi aizturētie ir starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", kuras ietvaros strādā portāli Baltnews un Sputnik. Patlaban aģentūras juristi cenšas atrisināt minēto situāciju.

VDD informēja, ka procesuālās darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts 2020. gada 16. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta pirmo daļu: par Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju ieviesto vai Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu.

VDD izmeklētājiem radušās aizdomas, ka notikusi saimnieciskā resursa nodošana personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība.  

Procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis apjomīgu informācijas kopumu, kas ietver datu nesējus un dokumentus. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu šobrīd atturas.

"VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā," teikts specdienesta paziņojumā.

Iepriekš jau norādīts, ka ES individuālās sankcijas vērstas pret ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu, pati aģentūra sankciju sarakstos nav iekļauta. Baltijas valstis sankcijas interpretē paplašināti un attiecina tās arī uz aģentūru, tomēr Krievijas ĀM jau norādījusi, ka tamlīdzīgs traktējums ir absurds.

4
Tagi:
sankcijas, Sputnik, žurnālists, Drošības dienests
Pēc temata
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Krievijas ĀM asi nosodīja Sputnik un Baltnews žurnālistu aizturēšanu Latvijā
Ūdensvada krāns

"Nelietība": publicists sašutis par aizliegumu pārdot saimniecības preces brīvdienās

22
(atjaunots 12:04 04.12.2020)
Pazīstamais latviešu publicists Jurijs Paiders asi novērtēja jaunos ierobežojumus ar mērķi ierobežot koronavīrusa izplatību Latvijā – visvairāk viņš sašutis par aizliegumu pārdot saimniecības preces brīvdienās.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Izdevuma "Neatkarīgā rīta avīze" analītiķis, ģeogrāfijas zinātņu doktors, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Juris Paiders asi kritizēja jaunos ierobežojumus.

Atgādināsim, ka līdztekus citiem ierobežojošo pasākumu sarakstā iekļauts aizliegums brīvdienās strādāt visiem veikaliem, izņemot pārtikas preču un pirmās nepieciešamības preču (zāles, higiēnas priekšmeti).

Saimniecības preču veikalu slēgšana, pēc Jura Paidera domām ir ārkārtīgi sāpīga – izrādās, viņš nedzīvo pilsētā.

"Kariņam pilsētas dzīvoklī ir elektrība, siltums, ūdens u.c. Ja man laukos, piektdienas vakarā pārsprāgs ūdens pievads, tad mocies līdz pirmdienai. Latvijā katrs piektais dzīvo lauku mājā! Aizliegums pārdot saimniecības preces brīvdienās ir nelietība pret visiem lauku ļaudīm," savā lapā Twitter uzrakstīja Juris Paiders.

​Liela daļa komentētāju žurnālista sašutumu uztvēra sarkastiski, piemēram, atzīmēja, ka rūpīgam lauciniekam vienmēr ir vajadzīgo instrumentu un materiālu krājums. Pat radās aizdomas, ka žurnālistam nav ne jausmas, kā dzīvo laukos.

"Jūs laikam nepazīstat lauku ļaudis. Lauku ļaudis ūdens pievadu saremontēs pirms tas pārsprāgs. Un ja vajadzēs ienesīs ūdeni ar spaini, bet svētdien nemaz nebrauks uz veikalu, jo tā diena ir atpūtai, protams, ja nav lopi jāapkopj," norādīja Normunds Medens.

​Tomēr Paiders noliedza visas lasītāju aizdomas un parādīja savu malkas grēdu. Viņš stāstīja, ka dzīvo laukos jau trešo gadu desmitu un zina, kā tas ir, kad sestdien pēkšņi salūst apkures katls vai ūdens sūknis.

​"Sveiciens visiem apmelojošo tvītu rakstītājiem un melu tvītu retvītotājiem! Tas ir mans malkas šķūnis, mans Saules enerģijas akumulācijas panelis, par kur es neprasu ne no viena Latvijas iedzīvotāja man maksāt OIK, atšķirībā no valdībai pietuvinātajiem korumpantiem!" stāstīja Paiders.

"Visi baigi gudrie, bet, ja ārā ir -20 un kaut kas tāds notiek, tad tā tiešām ir ārkārtas situācija, kas jālabo nekavējoties, citādi var iedzīvoties baigos visas sistēmas bojājumos. Turklāt strādājošam cilvēkam tik uz veikalu darba dienā nav nemaz tik viegli," žurnālistu atbalstīja Vilnis.

​Citi iebilda, ka jaunajos ierobežojumos ir daudz nopietnākas lietas.

"Aizliegums pārdod šmigu brīvdienās vispār ir genocīds pret iedzīvotājiem, jo bez elektrības un ūdens pievadiem var izdzīvot!" ironiski konstatēja Arvis.

​Atzīmēsim, ka jaunie ierobežojumi paredz arī alkohola un cigarešu tirdzniecības aizliegumu brīvdienās un svētku dienās. Tie radīja asāko kritikas vilni sabiedrībā. Tomēr epidemiologi centās apliecināt, ka ar šo iniciatīvu nav saistīti.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību risku analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizliegums nav epidemiologu lēmums, taču viņi to atbalsta, jo alkohola lietošana veicina socializāciju.

"Alkohola lietošana saistās ar plašāku socializēšanos, tāpēc ir augstāki kovida izplatīšanās riski, teica Perevoščikovs. tāpēc jāaizliedz tā tirgošana brīvdienās. man gan šķiet, ka manu kotlešu un rosola smarža daudz vairāk socializē apkārtējos. Aizliedzam kotletes un rosolu!" ziņu komentēja publiciste Elita Veidemane.

​Trešdien, 2. decembrī Latvijas valdība nolēma pagarināt ārkārtējās situācijas režīmu līdz 11. janvārim un ieviesa stingrākus ierobežojumus, ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos.

Cita starpā no 3. decembra visā Latvijas teritorijā aizliegts pulcēties kopā vairāk nekā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), pie tam jāievēro 2 metru distance. Atcelti visi privātie pasākumi, ballītes un sapulces.

22
Tagi:
pandēmija, tirdzniecība, Latvija
Pēc temata
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir uzsāktas 600 lietas par ierobežojumu pārkāpumiem
Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos