ASV dolāri

Gasparjans: nepilsoņu skaits Latvijas sistemātiska kļūda, tāpat vēlēšanas

34
(atjaunots 10:10 22.10.2018)
Par ko žurnāliste Marija Krūze atvainojās eirodeputātam Andrejam Mamikinam, kāpēc Latvijā pazūd valsts īpašums, vai ir vērts lepoties ar nepilsoņu skaita samazināšanos un kāpēc bremzē koalīcijas pārrunas.

RĪGA, 21. oktobris — Sputnik. Iknedēļas tuvāko ārvalstu un Baltijas valstu politisko notikumu apskata programmas vadītāja Sputnik Marija Krūze atvainojusies eirodeputātam Andrejam Mamikinam par tālruņa zvanu nelaikā.

Mamikins, kura kandidatūru nesenajās Saeimas vēlēšanās 6. oktobrī Latvijas Krievu savienība izvirzīja premjerministra postenim, savā lapā Facebook pastāstīja, ka Marija Krūze piezvanījusi viņam un lūgusi komentārus "tieši tajā dienā, kad es apglabāju vecmāmiņu". Pie tam politiķis pievērsa uzmanību tam, ka žurnāliste nav stādījusies priekšā, kā pienākas, nosaukusi tikai savu vārdu un organizāciju, ko viņa pārstāv, taču ne uzvārdu.

Šo incidentu Mamikins saistīja ar LKS sliktajiem rezultātiem LKS vēlēšanās un kaut kādām baumām par to, ka Sputnik nez kāpēc "nēsā mums (LKS) naudu maisiem".

Ar cieņu                                

Krūze atzinās, ka viņu ļoti pārsteigusi tāda reakcija, un uzsvēra: Sputnik žurnālistiem nav paraduma stādīties priekšā, nenosaucot savu uzvārdu. Pie tam žurnāliste atzīmēja, ka saprot, cik smagā brīdi piezvanījusi un nav aizvainota par politiķa mazliet rupjo toni.

"Jūtam lielu cieņu pret Andreju Vladimiroviču un vēlamies sadarboties tāpat kā iepriekš. Tāpēc atvainojos par kļūdu," – teica Krūze.

Savukārt Gasparjans ievēroja Mamikina publikācijas toni. Arī viņu tā pārsteidza, jo nekādi pret eirodeputātu vērsti apvainojumi nav izskanējuši. Politologs izteicās, ka sakāve vēlēšanās, domājams, arī ietekmējusi deputāta noskaņojumu, un apsolīja izskatīt kļūdas, ko LKS pieļāvusi priekšvēlēšanu kampaņā.

"Vēl vairāk, mūsu iepriekšējā programmā daudzkārt tika atkārtots, ka jūtam pret viņu lielu cieņu. Ja viņš kaut ko uztvēris kā aizvainojumu, tas var nozīmēt tikai vienu – nav skatījies uzmanīgi," – teica Gasparjans.

Bijušās PSRS Bermuda trijstūris

Pārejot pie citām ziņām no Latvijas, Gasparjans pastāstīja par iemesliem, kuru dēļ Jaunsardzes vienībās veiktajā revīzijā konstatēts iztrūkums gandrīz 57 tūkstošu eiro apmērā. Ziņots, ka bez pēdām pazudušas teltis, zābaki, formas tērpi un atsevišķi to elementi. Ierosinātas divas krimināllietas.

"Zagt – tā ir normāla prakse. Pēcpadomju telpa ar to ir slavena. Tas ir tāds Bermudu trijstūris, kur pazūd absolūti viss. Moldovā, piemēram, pazudusi puse budžeta, Ukrainā neviens vairs pat nemeklē SVF iepriekšējo pārskaitījumu," – paskaidroja Gasparjans.

Jāpiebilst, ka Latvijā mīklaini pazudis ne tikai jaunsargu inventārs. Pagaisuši arī gandrīz 27 miljoni eiro no naudas, kas tika atvēlēta no budžeta valsts simtgades svinībām. Šo faktu atzina Valsts kontrole.

Vēl vairāk, iestāde atzīmēja, ka mehānismi, kam būtu jāpalīdz kontrolē piešķirtā finansējuma maršrutus, nedarbojas, kā nāktos, jo līdzekļu iztērēšanai Latvijas simtgadei veltītajiem svētku pasākumiem nav noteikti formāli ierobežojumi. Katra organizācija var pieskaņot šim datumam jebkuru tās organizēto pasākumu, iztērējot tam speciāli no budžeta atvēlētos līdzekļus.

Sistemātiskās kļūdas Latvijā

Gasparjans atgādināja, ka tamlīdzīgs haoss Latvijā valda it visur un ar to iespējams saistīt arī problēmas, kas radušās koalīcijas izveides procesā, partiju izgāšanos vēlēšanās un politiku kopumā.

"Piemēram, premjerministra kandidāts no "Saskaņas" Vjačeslavs Dombrovskis paziņoja, ka "Saskaņa" nav krievu partija un divvalodības nebūs. Un tas nav atsevišķs stāsts. Kad man zvana un lūdz komentēt krievu partijas panākumus Latvijā, es tūlīt vaicāju, kura tad īsti tur izrādījusies krievu partija," – paskaidroja politologs.

Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojumus par nepilsoņu skaita samazināšanos Gasparjans tāpat nosauca par vienu no sistemātiskajām kļūdām, ko pieļauj Latvija, it īpaši krievu partijas. Viņš paskaidroja, ka tādējādi krievu partijas zaudē elektorātu, jo cilvēki mirst vai nokārto pilsonības eksāmenus un vēlāk aizmirst savas saknes.

Taču lieta tāda, ka nevienu neinteresē notiekošā saknes un iemesli. Neviens nepūlas noskaidrot, kāpēc izgāzušās vēlēšanas un kas patiesībā notiek, piezīmēja politologs.

34
Tagi:
vēlēšanas, nepilsoņi, Mamikins
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (53)
Pēc temata
"Skaldi un valdi": krievi Baltijā rada draudus
Dombrovskis: "Saskaņa" neieviesīs divvalodību un nemainīs valsts kursu
Čakša paskaidroja vēlētāju zemo aktivitāti ar to, ka latviešus viss apmierina
"Pārmaiņu nebūs": sociālie tīkli par vēlēšanu rezultātiem Latvijā
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

20
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

20
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Covid-19

Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi

12
(atjaunots 12:48 12.07.2020)
Pēc pēkšņā Covid-19 uzliesmojuma Latvijā, iestājies klusuma brīdis. Aizritējušajā diennaktī 1467 veiktie testi neatklāja nevienu jaunu koronavīrusa inficēšanās gadījumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, pēdējo 24 stundu laikā valstī tika veikti 1467 Covid-19 testi. Jaunu inficēšanās gadījumu nav.

​Vēl sestdien, 11. jūlijā, tika ziņots par 8 jauniem inficēšanās gadījumiem. SPKC meklēja reisa 7937 autobusa pasažierus, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga, jo tajā brauca cilvēks ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi.

Savukārt Valsts policija solīja pastiprināt pašizolācijā esošo cilvēku kontroli.

Visā epidēmijas laikā Latvijā tika veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā tika atklāti 1173 inficētie, no kuriem 1019 cilvēki izveseļojās un 30 nomira.

Slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, no kuriem viens atrodas smagā stāvoklī.

​Atgādināsim, ka piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

12
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
ZRK S-400 Triumf

Turcija izmēģina S-400 pret amerikāņu lidmašīnām

0
Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Turcijas bruņotie spēki sākuši Krievijā iegādāto zenītraķešu kompleksu S-400 jaunos izmēģinājumus pret amerikāņu iznīcinātājiem F-16 un F-4 Murtedas aviobāzē netālu no Ankaras, informēja Fighter Jets World.

Portāla rīcībā esošā informācija liecina, ka testi sākušies 4. jūlijā un ilgs līdz 26. novembrim.

Pie tam Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām, vēsta RIA Novosti.

Fighter Jets World publicēja Turcijas provinces varasiestāžu sniegto informāciju – tās ziņo, ka iznīcinātāji lidos dažādā augstumā.

Pērnā gada rudenī turku karavīri jau izmēģināja S-400 pret amerikāņu iznīcinātājiem, kuri pārvietojās virs Ankaras dažādā augstumā, bet sistēmas kontrolēja debesis virs Turcijas galvaspilsētas.

Krievijas ZRS S-400 iegāde izprovocēja krīzi Ankaras un Vašingtonas attiecībās. Sistēmas piegādes sākās pērnā gada vasarā, tomēr amerikāņu varasiestādes pieprasīja Turcijai atteikties no darījuma un iegādāties kompleksus Patriot. Pretējā gadījumā ASV draudēja aizturēt vai pat atcelt iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai un ieviest sankcijas, tomēr Ankara atteicās piekāpties.

Krievija izpildīja pirmo kontraktu, kas paredzēja četru S-400 divizionu piegādi Turcijai par kopsummu 2,5 miljardu dolāru apmērā. Pēc tam puses vienojās par otras partijas iegādi.

0
Tagi:
militārā tehnika, S-400, Krievija, Turcija, ASV
Pēc temata
Vašingtonas un Ankaras konflikts: ASV gatavo sankcijas, Turcija draud slēgt aviobāzes
Serbija iegādājusies Krievijas pretgaisa aizsardzības kompleksus
Baltijas flotes nākotne: pirmais Krievijas kuģis saņēmis PGA kompleksu "Pancirj"
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"