Portfelis

Zaiceva: "saimnieks-latvietis" vispār aizmirsis, kas ir darbs

115
(atjaunots 17:33 19.10.2018)
Latvijas jaunajā Saeimā iekļuvuši cilvēki, kuri gadiem ilgi saņēmuši valsts algu un turpina dzīvot uz vienkāršo cilvēku nodokļu rēķina, viss Latvijas valstiskums ir celts uz ideoloģijas pamatiem: latviešiem jābūt kungiem, taču nevienam ne prātā nenāk: ja "latvietis te ir saimnieks", viņam tomēr jāstrādā, uzskata Jevgeņija Zaiceva.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Eiropa stāv uz ES un NATO sabrukuma sliekšņa, un šajos apstākļos Latvija nevienam nebūs vajadzīga. Pļāpāšana par izdomātiem ienaidniekiem nelīdzēs, un politiķiem būs jādomā, kā valstij izdzīvot. Tomēr jaunajā Saeimā nav redzamas figūras, kas rūpētos par Latvijas ekonomiku, nevis par savu kabatu, uzskata eksperte Jevgeņija Zaiceva.

Vecas personas, veci principi

Latvijas ekonomiste intervijā Rubaltic uzsvēra, ka 13. Saeimā iekļuvuši visi tie paši, kuri gadiem ilgi saņēmuši valsts algu un turpina dzīvot uz vienkāršo cilvēku nodokļu rēķina. Pēc viņas domām, Latvijā nav nedz konservatoru, nedz liberāļu, nedz sociāldemokrātu "tīrā" veidā. "Ir interešu klubi, kuru biedri domā tikai par savu labumu," - stāsta Zaiceva.

Pēc viņas vārdiem, to spilgti apliecina Latvijas politiķu rīcība un paziņojumi.

"Kad Latvijas Ekonomikas ministrija, ieguldot miljoniem eiro, runā par nacionālās drošības paaugstināšanu enerģētikas sistēmā, bet pieslēdzas Polijas tīkliem, no kuras Latvija saņems elektroenerģiju pēc pārpalikuma principa, jārunā par marasmu, nevis par ekonomiku," - uzskata Zaiceva.

Veselības ministrijas vadītājas Andas Čakšas vārdi par to, ka vēlētāju zema aktivitāte pagājušajās parlamenta vēlēšanās liecina par to, ka cilvēki ir apmierināti ar situāciju valstī, pēc Zaicevas domām, nozīmē vienu: Latvijas iedzīvotājiem jāaizmirst par situācijas uzlabošanos veselības aprūpes sistēmā.

Ja premjera kandidāts no "Saskaņas" Vjačeslavs Dombrovskis pirms Saeimas vēlēšanām sola palielināt pensijas līdz 400 eiro, paņemot otrā pensiju līmeņa naudu, tad "viņš vai nu vispār neko nesaprot ekonomikā, vai pēc kāda pasūtījuma grasās sagraut Latvijas pensiju sistēmu," - uzskata Jevgeņija Zaiceva.

Pat it kā labu piedāvājumu – palielināt ar nodokli neapliekamo minimumu nav iespējams īstenot, neatņemot būtiskus ieņēmumus pašvaldību budžetiem, norādīja ekonomiste un piebilda, ka tādu tuvredzīgu piemēru sarakstu – politiķi tikai sola, bet neskaidro, kā īstenot iniciatīvas, nenodarot kaitējumu, - var turpināt.

"Latvietim-saimniekam" ir jāstrādā

Jevgeņija Zaiceva atzīmē, ka Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas sabiedrība sadalīta savējos un svešiniekos, un nodarbojas ar laupīšanu un iznīcināšanu: nekad Latvijas varai nav bijis tāda uzdevuma – strādāt valsts un cilvēku labā.

Viņa piezīmēja, ka Latvijas valstiskuma pamatā ir gluži vienkārša ideoloģija: latviešiem jābūt kungiem.

"No tās izriet Satversmes preambula, likumi, lozungi, uzvedības manieres un, galvenais, savs, "latviskais" pasaules redzējums, kas neļauj pat padomāt: ja "latvietis te ir saimnieks", tad viņam vispār ir jāstrādā," - uzsvēra Zaiceva.

Tā vietā Latvijas politiķi runā par izdomātiem ienaidniekiem un cer uz ES naudu. "Savā pamatmasā eirofondi ir bezkaunīgi un noziedzīgi "izlaupīti", aizbildinoties ar to apguvi," - uzsvēra Zaiceva.

Pēc ekonomistes domām, Latvijai ir jāsamazina valdības sektors, kurā šodien ir 226 tūkstoši cilvēku. Piemēram 1935. gadā, kad Latvijā dzīvoja apmēram tikpat cilvēku, ka pašlaik (1,9 miljoni cilvēku), valsts pārvaldē bija nodarbināti tikai 16 tūkstoši cilvēku, viņa atgādināja.

"Te jums ir atbilde, cik pārvaldnieku vajag valstij pat nevis Interneta laikmetā, bet tad, kad pasts tika izvadāts ar zirgiem," - viņa teica.

115
Pēc temata
Par likumdošanu Latvijā: it kā nezodz, bet ātri kļūsti par miljonāru
Stepaņenko: Soross atklāti nosaucis likuma cenu Latvijā
Nākamreiz padomāsim par tautu: Rinkēvičs gatavojas 14. Saeimas vēlēšanām
Cilvēki nobrieduši pārmaiņām: latgalietis par nacionālo politiku un nākotni
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

7
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

7
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

10
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

10
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"