Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs

Mitrofanovs: Ārlietu ministrijas pārskats par nepilsoņiem ir genocīda uzslavēšana

41
(atjaunots 19:57 17.10.2018)
Latvijas ĀM atskaitījās ANO par nepilsoņu skaita samazināšanu gandrīz divas reizes.

RĪGA, 17. oktobris - Sputnik. Latvijas ĀM nodarbojas ar genocīda uzslavēšanu, sniedzot par valsts sasniegšanu no 2008. gada divu reizes nepilsoņu skaitu, paziņojis Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs RIA Novosti.

Otrdien valdība pieņēma Ārlietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas Starptautiskā Pilsonisko un politisko tiesību pakta izpildi. Ziņojumā teikts, ka Latvijas nepilsoņu skaits kopš 2008. gada ir samazinājies gandrīz divas reizes – no 20% no kopējā iedzīvotāju skaita līdz 11,6% un sastāda aptuveni 214 tūkstošus cilvēku.

"Man negribētos pielietot radikālus terminus, bet ĀM atskaite būtībā ir genocīda uzslavēšana. Lieta tāda, ka naturalizācijas valsts politika nodrošināja nepilsoņu skaita samazinājumu tikai par 22 procentiem. Pārējie zaudējumi ir emigrācija, citu valstu pilsonības iegūšana un nepilsoņu izmiršana. Proti, valsts politika uz vienu piektdaļu veicina Latvijas pilsonības iegūšanu, bet četri piektie ir vērsti uz nepilsoņu izspiešanu no valsts un nelabvēlīgu apstākļu radīšanu, kas noved pie šīs iedzīvotāju grupas izmiršanas. Tas ir genocīds, " - paziņojis Mitrofanovs.

Latvijā dzīvo gandrīz divi miljoni cilvēku. Ap 250 tūkstošiem no tiem ir nepilsoņi – bijušie PSRS pilsoņi, kuri pēc Latvijas neatkarības atgūšanas palika Latvijā, taču, kuru senči nedzīvoja republikā līdz 1940. gadam, lielākoties tie ir krievvalodīgie. Nepilsoņi ir pastāvīgie republikas iedzīvotāji, taču viņu tiesības ir ierobežotas.

Dažādās starptautiskās platformās, tostarp, EDSO, Krievija vairākkārt piesaistīja uzmanību krievvalodīgo stāvoklim gan Latvijā, gan citās Baltijas valstīs. Krievijas ĀM aicina Baltijas valstis "iznīdēt apkaunojošo nepilsonības institūtu".

41
Pēc temata
Saeima nevēlas uzskatīt aizbraukušos nepilsoņus par Latvijas diasporu
Vējonis atkal uzstāsies Saeimā ar iniciatīvu par nepilsoņu bērniem
"Nedrīkst skraidīt pakaļ Latvijas iedzīvotājiem": Dombrava piedāvā nopelnīt pilsonību
Aldis Gobzems

"Patiesi idioti vai arī viņiem par to maksā?" Gobzems kritizē valdību un iedzīvotājus

5
(atjaunots 16:01 05.12.2020)
Saeimas deputāts Aldis Gobzems nosaucis valdības lēmumus par "debīliem", tos, kuri tiem seko – par līdzskrējējiem, un prognozējis, ka viss beigsies ar masu nemieriem.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Masu nemieri Latvijā – lūk, pie kā var novest valdības "debīlie" lēmumi, uzskata Saeimas deputāts Aldis Gobzems. Iepriekš viņš paziņoja, ka viņu nevajagot glābt no Covid-19, ja viņš saslims, kā arī aicināja atcelt masku obligāto valkāšānu. Šajā kontekstā viņu atzina par vainīgu deputāta ētikas pārkāpumos, un politiķis pat saņēma sodu – rakstisku aizrādījumu.

Oktobrī Gobzems organizēja Rīgā protesta akciju, kurā piedalīties aicināja visus, kas neapmierināti ar varu Latvijā. Savukārt tagad viņš saplosījis lupatlēveros valdības lēmumus par ierobežojumiem ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību un paziņojis, ka masu nemieri vairs nav aiz kalniem. Vienlaikus politiķis apšaubīja savu kolēģu spējas. Savas pārdomas par minētajiem jautājumiem Gobzems publicējis mikroblogā Twitter.

"Es patiesi nevaru saprast, vai tie varas  līdzskrējēji ir patiesi idioti un neko neredz un nesaprot vai arī viņiem par to maksā. Nu kā var neredzēt, ka tuvojas masu nemieri. Kā var neredzēt, ka tiek pieņemti debīli lēmumi? Kā var neredzēt, ka valsti vada nulles?" deputāts pieminēja vairākus jautājumus, kas viņam neliek mieru.

​Iepriekš sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss bija publicēta petīcija "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" par obligātā masku režīma atcelšanu jaunāko klašu skolēniem. Vienas dienas laikā tā saņēma vairāk nekā 20 tūkstošus parakstu. Petīcijas iesniegšanai Saeimā pietiek ar 10 tūkstošiem. Tagad to skaits pārsniedzis 25 tūkstošus.

Savukārt izdevuma "Neatkarīgā rīta avīze" analītiķis, ģeogrāfijas zinātņu doktors, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Juris Paiders asi kritizēja jaunos ierobežojumus. Viņš bija īpaši sašutis par saimniecības preču veikalu slēgšanu brīvdienās.

Virkne pretenziju izskanēja arī par citiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir apturēt koronavīrusa izplatību – tos valdība ieviesusi no 3. decembra. Cita starpā pieņemtas stingrākas sanitārās prasības veikalu, skolu, slimnīcu un kultūras iestāžu darbam, aizsargmaskas tagad jāvalkā jebkurās telpās, izņemot mājokli.

5
Tagi:
Aldis Gobzems, ierobežojumi, ārkārtējā situācija
Pēc temata
"Man, latvietim, bija kauns": Gobzems pastāstīja, par ko nākas sarkt Latvijā
Veselības ministrija man nav noteicējs: Gobzems paskaidroja, kāpēc nevalkā masku
"Latvieši, karš ir sācies!": sociālie tīkli par infekcijas jauno antirekordu Latvijā
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

9
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos