Latvijas Valsts policijas dežūrdaļa

Bijusī Valsts policijas darbiniece apsūdzēta naudas atmazgāšanā

23
(atjaunots 11:04 16.10.2018)
Noziedzniece izmantojusi darbā iegūtās zināšanas un pieredzi.

RĪGA, 16. oktobris – Sputnik. Bijusī augsta līmeņa Valsts policijas darbiniece atzīta par aizdomās turamo noziedzīgā ceļā iegūto līdzekļu legalizācijā lielos apmēros un iespējamā izvairīšanās no nodokļu nomaksas par kopēju summu vairāk nekā 200 tūkstošu eiro apmērā, tiek ziņots Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Saskaņā ar VID datiem, aizdomās turamā atbalstījusi kādu 12 cilvēku grupējumu, kurš nodarījis valsts budžetam vairāk nekā trīs miljonu eiro zaudējumus. Uzņēmums, ar kura palīdzību tika veiktas pretlikumīgas darbības, strādāja apsardzes un juridisko pakalpojumu jomā.

Grupējums izveidoja 17 fiktīvu kompāniju ķēdi ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, kā arī atmazgāja līdzekļus laika posmā no 2016. gada jūlija līdz 2018. gada septembrim, izmantojot fiktīvo kompāniju kontus Latvijā, Igaunijā un Čehijā.

Šobrīd aizdomās turamo statuss ir divām personām, viena no tām ir bijusī augsta līmeņa policijas darbiniece, kura veica noziedzīgas darbības, izmantojot darbā iegūto informāciju un pieredzi.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrojās, ka šī amatpersona atbalstījusi un konsultējusi vēl vienu grupējumu, kurš nodarbojās ar krāpniecību ziedu vairumtirdzniecības jomā.

Trīsdesmit četru kratīšanu laikā Rīgā, Ogrē, Ādažos un Liepājā aizdomās turamajiem tika konfiscēti "būtiski pierādījumi" un skaidras naudas līdzekļi, vēsta VID.

23
Tagi:
Latvijas policija, noziedzība, pārkāpums, ekonomika
Pēc temata
Eiropas Komisijas viceprezidents nosauca latviešus par nodokļu krāpniekiem
Lietuvas Aizsardzības ministriju pieķēra krāpniecībā ar valsts iepirkumiem
Taksistus pieķer nodokļu krāpniecībā: policija atklājusi pusmiljons eiro vērtu afēru
Latviešus atkal tur aizdomās par krāpniecību ar griliem
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

"Smadzenēm ir jāatslābinās". Vai spēlēt spēles telefonā ir kaitīgi?

2
(atjaunots 17:13 28.09.2020)
Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata speciālisti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Spēles telefonā – tas ir kaitīgi? Psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, atkarību no spēlēm speciāliste Nataļja Šemčuka pastāstīja radio Sputnik intervijā, ka viss nav tik viennozīmīgi.

Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu – tās pašas bumbiņas, kuras ir jāsaliek pa trim vienā rindā, – liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata psihiatre Nataļja Šemčuka.

"Bumbiņas ļauj atslābināties visām smadzeņu daļām. Mūsu smadzenes pašas izvēlas atslābināšanās veidus. Kāds šim nolūkam klausās klasisko mūziku (viens klausās Vāgneru, cits – Čaikovski, taču viņi abi atslābinās, lai gan mūzika ir dažāda), savukārt cits cilvēks teiks: kā tas var palīdzēt atslābināties?" atzīmēja radio Sputnik intervijā Nataļja Šemčuka.

Viņasprāt, ja cilvēks spēlē laiku pa laikam pēc darba, nevis tā vietā, tad šādā brīvā laika pavadīšanas veidā nav nekāda pamata raizēm – tā nav atkarība, bet gan vienkāršs atpūtas veids.

"Nedrīkst jaukt atslābinošas spēles ar atkarību no spēlēm. Ja cilvēks brauca metro – spēlēja, izgāja no metro – spēlē, atnāk mājās – atkal turpina, vai spēlē darba vietā – tā ir atkarība. Bet kad cilvēks ar kaut ko ir aizņemts 2-3 stundas brīvajā laikā, tajā nav nekādas atkarības," padalījās domās ar radio Sputnik Nataļja Šemčuka.

Viņa piebilda, ka nav nekā briesmīga, ja šādas spēles palīdz atbrīvoties no emocionālās, prāta un fiziskās spriedzes. Galvenais – lai tas netraucē cilvēka sociālajiem un darba pienākumiem, neaizstāj citas viņa dzīves jomas.

2
Tagi:
azartspēles
Pēc temata
Pusotrs tūkstotis Latvijas iedzīvotāju atzina sevi par atkarīgiem no azartspēlēm
Angliete laimēja loterijā XVII gadsimta kotedžu
Mušmires, foto no arhīva

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji ēd sarkanās mušmires

10
(atjaunots 13:58 28.09.2020)
Toksikologi katru gadu arvien mazāk sastopas ar saindēšanās gadījumiem ar meža sēnēm, izņemot sarkanās mušmires.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijas toksikologi noraizējušies par bīstamo tendenci – cilvēki arvien biežāk ēd sarkanās mušmires, lai apreibinātos, vēsta raidījums "TV3 ziņas".

Ja vairāk nekā pirms desmit gadiem saindēšanās ar sēnēm tika konstatēta 60 cilvēkiem sezonā, tad pēdējos gados mediķu palīdzība ir nepieciešama vidēji pieciem – cilvēki sākuši labāk orientēties sēnēs. Tomēr toksikologus uztrauc tas, ka atsevišķi cilvēki arvien biežāk ēd atpazīstamas indīgās sēnes – sarkanās mušmires – nevis kļūdas pēc, bet gan speciāli.

Sarkanā mušmire (Amanita muscaria) satur ļoti stiprus halucinogēnus un spēj izraisīt ļoti spēcīgas halucinācijas. Daudzās valstīs tās ir atļauts tirgot, un šo iespēju izmanto, piemēram, Lietuvas mušmiru lasītāji – viņu preci iegādājas gan ārstnieciskos, gan izklaides un pat reliģiskos nolūkos.

"Tā ir zināma tendence pēdējos piecus gadus, un šo pacientu skaits noteikti ir ar tendenci pieaugt. Sarkanā mušmire rada alkohola reibumam līdzīgu stāvokli, jo darbojas uz tiem pašiem receptoriem," skaidro toksikoloģijas un sepses klīnikas reanimatologs Roberts Stašinskis.

Dažkārt cilvēki ēd mušmires uzreiz mežā, taču sēņu halucinogēnā ietekme ir tik spēcīga, ka tās pagaršojušie sēņotāji pēc tam nespēj iziet no meža.

"Nokrīt nevarīgs, bezspēcīgs bezsamaņā, mežā ir slapjš un auksts, viņš tur var arī nosalt un iet bojā. Gandrīz katru gadu mums regulāri tiek atvesti pacienti no meža. Šie saindēšanās gadījumi līdz šim nav beigušies ar pacientu invaliditāti un nāvi, tā ka tas ir pozitīvi," stāsta Stašinskis.

Saindēšanās ar mušmirēm sezona nebeidzas pat ziemā – kaltēšana saglabā sēņu toksiskās īpašības.

10
Pēc temata
Meža vietā – uzarts lauks: sēņotāju uzvedība Latvijā pārkāpj likumus
Latviju jau ir pārņēmis sēņu drudzis
"Liekas, ka karš notika": Latvijas sēņotāju barbarisms šokē
Darba nav: Latvijas lauku iedzīvotājus glābj sēnes un ogas