Kaļiņingradas osta - Krievijas osta Baltijas jūras dienvidaustrumu krastā

Latvijas Dzelzceļš gatavs vest konteinerus nevis uz savām, bet uz Krievijas ostām

55
(atjaunots 08:56 29.09.2018)
Vienoties ar Ķīnu par stabilu preču maršrutu caur Latvijas ostām pagaidām nav izdevies, šajos apstākļos Latvijas Dzelzceļš vēlas nopelnīt uz konteineru tranzīta līdz Kaļiņingradai.

RĪGA, 29. septembris — Sputnik. Latvijas Dzelzceļa (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš Pēterburgā ar Oktobra dzelzceļa vadītāju Vladimiru Goloskokovu apsprieda tranzīta koridora iespējas Kaļiņingradas virzienā, vēsta LDz mājaslapa.

LDz jau ir kravu tranzīta organizācijas pieredze no Tālajiem Austrumiem caur Latviju uz Kaļiņingradu, kā arī iespējas attīstīt šo virzienu aktīvākas regulāras satiksmes nodrošināšanai, norādīja Bērziņš.

Tāpat tikšanās laikā tika izskatīta pasažieru satiksmes organizācijas iespēja no Kaļiņingradas uz Sanktpēterburgu, kas ļautu attīstīt starptautiskos pasažieru pārvadājumus.

"Oktobra dzelzceļš ir viens no nozīmīgākajiem LDz partneriem. Šodienas tikšanās ļāva gan atrisināt praktiskus sadarbības jautājumus, gan arī ir pierādījums tam, ka sadarbība ar Krievijas dzelzceļu ir sekmīga un attīstās," — paziņoja Bērziņš pēc pārrunu beigām.

Starptautisko pārvadājumu projekta Ķīna — Eiropa ietvaros caur Krieviju katru gadu dodas tūkstošiem konteineru vilcienu. Šobrīd lielākā daļa pārvadājumu iet caur Poliju un Baltkrieviju, kā arī Vāciju. Šo maršrutu uzskata par "zelta koridoru" tirdzniecības un ekonomikas sadarbībai. Taču konteineru dzelzceļa tranzīta iespējas caur Baltkrieviju un Poliju ir gandrīz izsmeltas — RŽD ārvalstu partneri neizrāda vēlmi palielināt caurlaides spēju.

Šajos apstākļos RŽD saskata iespēju pārorientēt daļu no kravu plūsmas uz Sanktpēterburgas un Kaļiņingradas ostām. Kaļiņingradas apgabala gubernators Antons Aļihanovs paziņoja, ka Kaļiņingrada veic vienīgās Krievijas neaizsalstošās ostas Baltijas jūrā integrācijas darbus projektā "Jaunais zīda ceļš" — kravu tranzīts no Āzijas uz Eiropu.

Kravu tranzīts līdz Kaļiņingradai ir iespējams caur Latviju un Lietuvu. Turklāt Latvijas bizness ir gatavs pastumt malā valsts kompāniju Lietuvos Geležinkeliai arī kravu tranzītā uz Kaļiņingradu caur Lietuvu.

Bijušais Latvijas politiķis, uzņēmējs Ainārs Šlesers paziņoja par gatavību pārvadāt kravas uz Kaļiņingradu par zemāku cenu, nekā šobrīd piedāvā Krievijas un Lietuvas dzelzceļi. Attiecīgo pieteikumu 2017. gadā iesniedza Latvijā licencētais dzelzceļu operators Euro Rail Trans (ERT), puse tā akciju pieder RŽD. Šlesers ir ERT valdes loceklis.

Ja Lietuva nevēlēsies atvērt koridoru caur valsti Latvijas pārvadātājam, Šlesers ir gatavs tiesāties. "Mēs, būdamas neatkarīgas valstis, esam ES sastāvā, un tādēļ brīvas pārvietošanās ierobežošana no vienas valsts uz citu ir nepieņemama," — norādīja Šlesers.

"Lietuvā nav privāto pārvadātāju, tādēļ mēs vēlamies, lai tā atklātu savas kārtis un pateiktu, cik maksā koridors. Mēs mērķtiecīgi grasāmies attīstīt koridoru uz Kaļiņingradu un esam gatavi tiesāties ar Lietuvu Eiropas tiesā, ja neizdosies vienoties," — paziņoja biznesmenis pirms gada.

2018. gadā TransRussia 2018 forumā kļuva zināms, ka Šlesers nolēmis "ienākšanai"  Kaļiņingradā izmantot ne vien konfrontācijas ceļu (teju līdz viņa solītajai tiesas prasībai pret Lietuvu, ja tā nepieļaus Latvijas uzņēmuma darbu savā infrastruktūrā). Kopā ar lietuviešiem viņš veido neatkarīgu dzelzceļa operatoru. Latvijā to ir divi, izņemot valstij piederošo LDz Cargo. Viens no tiem — "Baltijas Tranzīta Serviss" — kļūs par dalībnieku veidotajā Lietuvas privātajā dzelzceļu pārvadātājā. Jauno uzņēmumu vadīs Lietuvos Geležinkeliai bijušais prezidents Stasis Dailidka un viņa kolēģis, ilggadējais Lietuvas dzelzceļu kravu pārvadājumu pārvaldes vadītājs Stasis Gudvalis.

Neatkarīgais dzelzceļu operators ar Latvijas kapitālu, kurš darbosies Lietuvas teritorijā, pēc Šlesera ieceres, palīdzēs gan Krievijai attīstīt tranzītu uz Kaļiņingradu, gan latviešiem nopelnīt.

55
Pēc temata
Krievijas kravu aiziešana liek Latvijai slēgt projektus
Eksperts: Zīda ceļš vedīs cauri Baltijai, ja tā izlems "Krievijas Dzelzceļš"
Ķīna atklāj jaunus kravas maršrutus uz Eiropu, taču Latvija palikusi malā
Latvija piedāvā Ķīnai tranzītu un tiešu izeju pie Baltijas jūras
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

8
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

8
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

7
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

7
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē