Brokastis restorāna

Vai ēdieni restorānos kļūs lētāki: Latvija mācās no paradoksiem

32
(atjaunots 12:09 27.09.2018)
PVN samazināšana restorāniem ir reāla – Finanšu ministrija piedāvā tiem tikai iziet no "pelēkās zonas", paziņoja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

RĪGA, 27. septembris — Sputnik. Latvijas valdība turpinās darbu ar mērķi samazināt nodokļus uzņēmējiem ar noteikumu, ja viņi izies no tā saucamās "pelēkās zonas", paziņoja Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola intervijā radio Baltkom.

Viņa atgādināja, ka jau izveidojusies pozitīva pieredze — samazināts pievienotās vērtības nodoklis vietējiem dārzeņiem un augļiem, kā rezultātā šajā nozarē nobremzēta inflācija, taču nodokļu ieņēmumi nav samazinājušies.

"No šī gada likmi samazinājām līdz 5%. Paradoksāli, taču nodokļos mēs ieņemam vairāk. Šo paņēmienu varam izmantot cīņai ar ēnu ekonomiku," — pastāstīja ministre.

Nākamais solis — nodokļa samazināšana restorāniem.

"Mēs piedāvājam viņiem vienošanos, kurā viņi piekritīs palielināt legālās algas, bet mēs viņiem samazināsim pievienotās vērtības nodokli līdz 12%," — apliecināja Dana Reizniece-Ozola.

Iepriekš Latvijas Finanšu ministrija, Restorānu biedrība un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija parakstīja vienošanos, kas paredzēja PVN likmes samazināšanu līdz 12% sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem no nākamā gada, bet par to viņi apņemas palielināt darbinieku oficiālo algu.

PVN samazināšana nozarei negatīvi ietekmēs fiskālo telpu aptuveni 40 miljonu eiro apmērā, taču plānots, ka to kompensēs darba laika uzskates ieviešana un vienošanās par algu palielināšanu, informēja finanšu ministre. Viņa piebilda: gadījumā, ka PVN samazināšana viesnīcām un restorāniem nedos vēlamo rezultātu, likmi būs iespējams mainīt. Taču pozitīvā pieredze, ko deva PVN samazināšana līdz 5% vietējo dārzeņu, augļu un ogu ražotājiem, ļauj cerēt, ka arī gadījumā ar restorāniem un viesnīcām tas nenovedīs pie nodokļu ieņēmumu samazināšanas.    

32
Pēc temata
Ministru kabinets nav apstiprinājis skolotāju algu pielikumu. Arodbiedrība gatavo piketu
Risinājuma meklējumos: Latvijas valdība domā par ceļu finansējumu
Latvijā ierosināts samazināt PVN restorāniem un ieviest dzeramnaudu nodokli
Finanšu ministrija saskata pretrunas starp Šadurska reformām un Latvijas mērķiem

Vai daugavpiliešiem ļaus izvēlēties Covid-19 vakcīnu?

3
(atjaunots 09:19 14.04.2021)
Iepriekš tika ziņots, ka Daugavpils vienojās ar Veselības ministriju par to, ka iedzīvotāji varēs izvēlēties preparātu, tomēr ministrijas vadītājs paziņoja, ka ir izveidojies pārpratums.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Daugavpils iedzīvotājiem ļaus izvēlēties Covid-19 vakcīnu, iepriekš informēja Domes priekšsēdētāja Līvija Jankovska.

Pēc viņas vārdiem pašvaldība vienojās ar Veselības ministriju un Vakcinācijas biroju par to, ka pilsētā tiks piegādātas dažādu ražotāju vakcīnas un jau šonedēļ pedagogi varēšot izvēlēties vienu no preparātiem – "AstraZeneca", "Moderna" vai "Pfizer/BioNTech".

Tomēr vēlāk valdības sēdes laikā veselības ministrs Daniels Pavļuts noradīja, ka Latvijā nav un, visticamāk, nebūs iespēju izvēlēties vakcīnu pret Covid-19, ziņo LSM.

Ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere atzīmēja, ka tomēr ir iespējami izņēmumi – ja vakcinācijas kabinetā pieejamas dažādas vakcīnas, un ārsts kopā ar pacientu vienojas par vienu vai otru variantu.

Patlaban Covid-19 potes saņēmuši 3600 daugavpiliešu, aptuveni ceturtdaļa no tiem saņēma jau otro poti.

Iepriekš ziņots, ka Daugavpilī piecu dienu laikā divu masveida vakcinācijas centru darbības dēļ vakcinācijas ir izdarījušas tikai 467 cilvēki – galvenokārt tāpēc, ka cilvēki nevēlas vakcinēties ar AstraZeneca preparātu.

Ziņas par bīstamām blaknēm atsevišķiem pacientiem, kas vakcinēti ar AstraZeneca preparātu ES, sāka parādīties martā. Virkne ES valstu pieņēma lēmumu apturēt potenciāli problemātiskā preparāta lietošanu vakcinācijai koronavīrusa profilaksei.

Tomēr 18. martā EMA atbalstīja AstraZeneca preparāta tālāku lietošanu vakcinācijas kampaņā. Aģentūras ekspertu vērtējums liecina, ka AstraZeneca preparāta efektivitāte koronavīrusa infekcijas profilaksei pārsniedz tromboembolijas blakusparādību risku.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Eiropas zāļu aģentūra (EMA) sākusi izvērtēt informāciju par kapilāru noplūdes sindromu – jaunu iespējamu bīstamu blakusparādību pēc vakcinācijas koronavīrusa profilaksei ar kompānijas AstraZeneca preparātu Vaxzevria. Pieci ļoti retā sindroma gadījumi, kam raksturīga šķidruma noplūde no asinsvadiem, fiksēti datubāzē EudraVigilance.

Pagaidām speciālisti vēl nevar apgalvot, vai pastāv saikne starp AstraZeneca vakcīnu un minēto sindromu..

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni
EP priekšsēdētājs stāsta par domstarpībām ES vakcīnas "Sputnik V" dēļ
Ušakovs: rīdzinieki drūzmējas rindās pēc apģērba, ignorējot vakcīnu
Daniels Pavļuts

Sociologs: Pavļuts ir izcils manipulators

8
(atjaunots 09:14 14.04.2021)
Veselības ministrs psiholoģiskā līmenī manipulē ar ministru prezidentu, kurš nevēlas iedziļināties situācijā, uzskata sociologs.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Rodas sajūta, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts manipulē ar premjerministru Krišjāni Kariņu un panāk sev izdevīgo lēmumu pieņemšanu, paudis sociologs Aigars Freimanis kanāla RīgaTV 24 raidījumā "Ziņu TOP 5".

Pagājušajā nedēļā Pavļuts pastāstīja par otrās dienesta pārbaudes rezultātiem saistībā ar Covid-19 vakcīnu iepirkumiem. Pēc pārbaudes pabeigšanas Veselības ministrijas valsts sekretārei Dainai Mūrmane-Umbraško tika izteikts rājiens par pārkāpumiem, bet attiecībā pret Valsts zāļu aģentūras direktoru (ZVA) Svenu Henkuzenu tika ierosināta disciplinārlieta, jo pārbaudes gaitā tika konstatēts, ka viņš kļūdaini informējis valdības pārstāvjus par pieejamo vakcīnu apjomu.

Freimanim šī situācija izraisīja aizdomas.

"Šobrīd šī situācija ir dīvaina ar to, ka Veselības ministrija Pavļuta kunga vadībā mēģina kaut ko izmeklēt, un vakar sanāca tāda divbalsība, kas Saeimā tiek dibināta komisija, Pavļuta kungs ķeras sodīt ierēdņus Bet joprojām man ir tā sajūta, ka sistēma ir absolūti necaurspīdīga, tā sistēma ir ļoti korporatīva!" viņš teica.

Pēc viņa domām, Kariņš nevēlas iedziļināties vakcinācijas tēmā, un Pavļuts to izmanto.

"Skatoties valdības sēdes diezgan regulāri tiešraidē, man ir sajūta, ka Pavļuta kungs vienkārši manipulē ar Kariņa kungu, kurš neprot iedziļināties vai negrib iedziļināties. Manipulē psiholoģiskā veidolā. Viņš ir izcils manipulators, kā PR speciālists. Bija situācijas, kad pabeidzot sēdi, Kariņa kungs "uzvārās", un otrajā dienā les redzu virsrakstus, ka viņš pilnībā uzticas Pavļuta darbam," viņš saka.

Kā spilgtu manipulācijas piemēru Freimanis nosaucis līdzekļu piešķiršanu Vakcinācijas biroja darbam laikā, kad valstī nebija vakcīnu.

Lai gan vēl 15. martā Pavļuts ziņoja par vakcinācijas biroja reorganizāciju un to iekļaušanu Nacionālajā veselības dienestā, birojs joprojām ir Veselības ministrijas pakļautībā, un tā darbinieki turpina saņemt augstākas algas, nekā tas pieņemts valsts pārvaldē.

Pagājušajā nedēļā Latvijā tika plānots vakcinēt aptuveni 8 000 cilvēku dienā, bet patiesībā ikdienu tika izmantotas aptuveni 3 800 vakcīnas devu.

8
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Latvijas VDD ķersies pie "koviddisidentiem"
Pavļuts sola priekšrocības pret Covid-19 vakcinētām personām
Pat jūsu piedāvāto C vitamīna dražeju neņems: Ušakovs salīdzināja MK ar "Naša Raša"
Dzīvās rindas eksperimenta rezultāti masveida vakcinācijas centros Rīgā