Rokudzelži

Latvietis aizturēts sakarā ar aizdomām par cilvēku tirdzniecību

62
(atjaunots 14:15 24.09.2018)
Kopumā lietā par tautiešu novergošanu un cilvēku tirdzniecību Lielbritānijā aizturēti 13 latvieši, astoņi no viņiem – Lielbritānijā.

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. Vēl viens Latvijas pilsonis aizturēts 17. septembrī krimināllietas izmeklēšanas ietvaros sakarā tautiešu novergošanu un cilvēku tirdzniecību Lielbritānijā, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte, raksta NRA.

Latvijas tiesa pieņēmusi lēmumu apcietināt 1967. gadā dzimušo aizdomās turamo. Vīrieti tur aizdomās par cilvēku tirdzniecību organizētā grupējumā, slepkavības draudos. Sīkāku informāciju policija pagaidām neatklāj izmeklēšanas interešu dēļ.

Skaļā lieta par latviešu turēšanu verdzībā Lielbritānijā sākās pērn. Septembrī kļuva zināms, ka Latvijas un Lielbritānijas policijas savstarpējās operācijas gaitā tika aizturēti vairāki cilvēki, kuri atlasīja viesstrādniekus Latvijā turpmākajam darbam Dārbijas rūpnīcā (Dārbišīras grāfiste). Pēc tam, kad latviešu migranti iekārtojās darbā, starpnieki atņēma viesstrādniekiem pases, bankas kartes un "turēja viņu īsā pavadā". Pēc daudzu mēnešu izmeklēšanas britu policija atbrīvoja desmit latviešus un nodeva viņus sociālo dienestu aizbildniecībā.

Kopumā šajā lietā jau ir aizturēti 13 latvieši, astoņi no viņiem – Lielbritānijā.

Latvijā izmeklēšana turpinās, jo mūsdienu vergu tirgotāji gadiem piesavinājušies tautiešu darba augļus, un ir cietuši vairāk Latvijas cilvēku, nekā desmit iepriekšminētie. Zināms, ka aizturēto rūpnīcā strādājuši latvieši no Rīgas, Tukuma un Jūrmalas reģiona. Daļa no viņiem atgriezās mājās, taču atsakās figurēt kriminālprocesā kā cietušie.

"Daļu mēs atradām. Un viņi nevēlas atzīt sevi par cietušajiem. Tā ir tāda mentāla lieta. Vīrieši uzskata: labāk būt apzagtam un piemānītam, apmuļķotam, bet neatzīt, ka atradies verdzībā," pastāstīja Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Tāpat iepriekš ziņots, ka atbrīvotie latvieši atteicās atgriezties dzimtenē un turpina strādāt tajā pašā rūpnīcā, kur līdz šim strādājuši. Pēc Lubarta sacītā, tas neizbrīna. Pats darbs bija legāls, nelikumīgas darbības sākās tad, kad viesstrādniekiem atņēma pases.

"Bija valodas barjera, likumu nezināšana, viņi nevērsās tiesībsargājošajās iestādēs. Un tā kā pats darbs bija legāls, šīs personas nolēma palikt Lielbritānijā," paskaidroja viņš.

62
Pēc temata
Ap 40 miljoniem cilvēku pasaulē kļuvuši par verdzības upuriem
No verdzības Lielbritānijā atbrīvotie atteikušies atgriezties Latvijā
Gada laikā Latvijas un Lielbritānijas policija izglābusi no verdzības 30 cilvēkus
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko