Kodolsprādziens. Foto no arhīva

Jurists: Latvijas iedzīvotāju negatīva pietiks superbumbas izveidošanai

46
(atjaunots 10:13 14.09.2018)
Pazīstams Latvijas jurists dalījās savās izjūtās par Latvijā notiekošo – viņš uzskata, ka negatīva līmenis valstī šobrīd ir vienāds ar kodolbumbas spēku.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Ironisko publikāciju savā Twitter mikroblogā publicējis pazīstam Latvijas advokāts Aivars Borovkovs, kuru, spriežot pēc visa, iedvesmojuši pēdējie valsti satricinājušie priekšvēlēšanu skandāli.

"Latvija mierīgi varētu būt par varenu kodolieroču valsti. Ja akumulētu vienkopus visu to drausmīgo un negatīvo enerģiju, ko tagad tautieši velta viens otram, oh, kāda superbumba būtu. Latvija var!!!" — uzrakstīja skumji-ironiskā tonī Borovkovs.

Taču jurista viedoklim piekrita ne visi. Piemēram, Voldemārs Burģis uzskata, ka naidam cilvēkiem vairs nav atlicis spēka.

"Pēdējā laikā nekādu lielo naidu nemana. Cik runāju ar cilvēkiem, viņi, cienot citu izvēli, bez stresa veido vai nostiprina savējo. Tagad jau skatās arī drusku programmas un kandidātus. Naida pulveris tika izšauts jūlijā un augusta sākumā. Cilvēkiem nav vairs naidam spēka," — uzrakstīja Voldemārs.

Šaubās par spēcīgas negatīva kodolbumbas izveidošanu arī cits komentētājs.

"Nekas tur nesanāktu. Efekts būtu tāds pats kā sausajā atejā iemestai rauga pakai," — uzskata Dzintars Dārziņš.

Lietotājs Mercenary John Dое padalījās ar anekdoti.

"Šajā sakarā atminējos anekdoti: "Ķīnietis jautā latvietim — jūs esat tikai 2 miljoni un jums ir sava valsts? Jums ir atombumba?"

Savukārt Klāvs Radziņš, pievienojoties komentētāju jokdaru noskaņojumam, atgādināja par to, ka valstī sākusies karstākā sēņu sezona.

"Un vēl puse valsts ar nažiem pa mežu klīst…" — norādīja Klāvs.

Pēdējā laikā priekšvēlēšanu retorikas grādi oponentu vidū Latvijā sāk pārsniegt galējās robežas. Aizgājis tik tālu, ka pirms dažām dienām Twitter notika publiska vārdu apmaiņa starp pazīstamu latviešu publicisti Elitu Veidemani, kura pateica, ka "Saskaņas" partijas locekļi ir "sliktāki par vatņikiem", un Rīgas mēru Nilu Ušakovu, kurš nosauca Veidemani par rusofobi.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, "Saskaņas" partija nolēmusi vērsties Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā sakarā ar iespējamo Latvijas ĀM vadītāja Edgara Rinkēviča likumpārkāpumu.

"Šajās dienās "Saskaņas" pārstāvji, un es tajā skaitā, tiekamies ar Latvijas pilsoņiem ārzemēs. Londonā, Mančestrā, Berlīnē. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs rupjā veidā centās izjaukt šīs tikšanās. Nonāca pat līdz tam, ka restorānā "Ķirsons" ieradās Latvijas vēstniecības Berlīnē pārstāvis un sāka draudēt ar policiju un arestiem," — uzrakstīja Nils Ušakovs sociālajos tīklos.

46
Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)
Pēc temata
"Atvainojieties krievvalodīgajiem": sociālie tīkli sašutuši par Kaimiņa partiju
Sociālie tīkli pret kebabnīcām: subsidēt latviešu virtuvi
"Sliktāk nekā vatņiki": latviešu inteliģence apvainojusies par "Saskaņas" reklāmu
"Šeit nav Krievija": latviešu nacionālisti uzbrukuši eirodeputāta automašīnai
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

1
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

1
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

0
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem