IKEA veikala atklāšana Rīgā

Klienti sūdzas: Latvijas IKEA darbinieki "pašu rasējumos neko nesaprot"

435
(atjaunots 22:49 13.09.2018)
Nerunā latviski un nespēj tikt galā ar instrukciju – tādas sūdzības jau ir saņemtas par Rīgā atvērtā IKEA veikala darbiniekiem.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji, tostarp arī slavenības, kuri jau apmeklējuši nesen Rīgā atvērto IKEA veikalu, dalās iespaidos. Pagaidām serviss zviedru veikalā nav tik ļoti sakārtots, pircēji sūdzējušies, ka mēbeļu salicēji nespējot tikt skaidrībā ar rasējumiem, ne visi konsultanti runā latviski, taču pretenziju par preces kvalitāti neesot bijis, vēsta rus.tvnet.lv

Par savu komunikācijas pieredzi ar veikala darbiniekiem, piemēram, stāsta latviešu režisors Andis Mizišs. Viņš paziņoja, ka iegādājies IKEA virtuvi ar piegādi uz mājām un uzstādīšanu.

"Atveda nepareizas detaļas, salicēji amatieri, pusi mēbeļu sabojāja, nemāk kvalitatīvi piegriezt darba virsmu, pašu rasējumos neko nesaprot… Jau trešo dienu staigāju pa IKEA, sūta no viena pie otra…," — uzrakstīja Mizišs savā Facebook lapā.

Savukārt žurnālists Guntars Graiksts šīs publikācijas komentāros norādīja: IKEA instrukcijas ir tik precīzas, ka, sekojot tām, kļūdīties ir vienkārši neiespējami.

"Bet meistariņiem ar šo ir problēma, viņiem šķiet, ka viņi visu zina paši, tāpēc iebrauc auzās," — uzrakstīja Graiksts.

Veikalā, komentējot situāciju, ieteica iesniegt oficiālu sūdzību, kas tiks izskatīta.

Iepriekš par savu viedokli pēc IKEA apmeklēšanas pastāstīja latviešu fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs. Viņam iepatikās veikala sortiments, tas, ka daudzi priekšmeti ir taisīti no metāla, nevis no plastmasas. Arī preču vērtība Rīgas IKEA priecēja fotogrāfu, pēc viņa domām, zemo un vidējo cenu segmentā zviedru veikalam nav konkurentu. Vēl viens Rīgas veikala pluss ir tā izmērs, tagad visu var nopirkt vienuviet.

"Liels pārsteigums bija, ka ne visi konsultanti runā latviski. Tikai angļu vai krievu valodā. Bet nu nav brīnums, ka nav kur atrast uzreiz 300 cilvēku šādam darbam," — piebilda Sokolovs.

IKEA atklāšanas ceremonijas laikā tās vadītāja Inga Fiļipova pastāstīja žurnālistiem, ka lielākā daļa jaunā veikala darbinieku ir Latvijas iedzīvotāji, un pārsvarā darbā centušies pieņemt latviešus. Tiesa, arī žurnālisti veikalā tikās ar pārdevējiem, kuri nerunā ne latviski, ne arī krieviski – viņi dod priekšroku lietuviešu un angļu valodām. 30. augustā IKEA atklāja veikalu Biķeru ielā 2, Dreiliņos pie pašas Rīgas robežas Stopiņu pagastā. Atklāšanas dienā veikalu apmeklējuši 20 tūkstoši cilvēku.

435
Pēc temata
30. augustā IKEA atvērs pirmo veikalu Latvijā
Atlaižu nebūs: IKEA iekārtojas uz dzīvi Rīgā
IKEA un Lidl varētu atstāt mazos veikalus bez pārdevējiem
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka

13
(atjaunots 17:11 02.06.2020)
Slimnīcas ievieš papildmaksu par ārstējošā personāla tērpiem; tiem, kas nepiekrīt uzcenojumam, piedāvā atteikties no pakalpojumiem; uz pieņemšanām pēc valsts kvotām šī prasība neattiecas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Maksas medicīniskie pakalpojumi Latvijas slimnīcās var kļūt dārgāki – klīnikas jau ievieš papildu nodevu par ārstu aizsargtērpiem, vēsta LTV7 raidījums "Šodien vakarā". Veselības ministra apstiprina – slimnīcas ir tiesīgas to darīt.

Piemēram, papildmaksu par ārstējošā personāla individuālajiem aizsarglīdzekļiem jau ir ieviesusi Rīgas 1. slimnīca. Taču to iekasē tikai par maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšanu. Rīgas 1. slimnīcas reģistratūrā apstiprināja: par maksas vizīti pie zobārsta, otolaringologa vai apmeklējot endoskopiju, būs papildus jāsamaksā 9,50 eiro. Maksas vizīte pie citiem speciālistiem izmaksās par 5,50 eiro dārgāk.

Veselības ministrijā paziņoja, ka medicīnas iestādēm ir likumīgs pamats ieviest papildmaksu, lai kompensētu savus izdevumus. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders paziņoja, ka ministrija nevar to ietekmēt.

Atgādināsim, ka Latvijā no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi medicīniskie pakalpojumi, kas tika ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sniedzot medicīniskos pakalpojumus, arī turpmāk jāievēro stingri drošības pasākumi. Slimnīcām jāorganizē atsevišķas pacientu plūsmas, jāierobežo viņu skaits, jānosaka precīzs vizītes laiks iestādē.

Tāpat medicīnas iestādēm ir pienākums nodrošināt personālam un pacientiem individuālos aizsarglīdzekļus un pēc katras pieņemšanas jāveic telpu dezinfekcija.

13
Tagi:
medicīna
Pēc temata
Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Latvijā atsākas plānveida veselības pakalpojumu sniegšana
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā