Ogļu pārkraušana

Krievijā izskaidroja ogļu pārkraušanas pieaugumu Rīgā un pateica, kad tas beigsies

85
(atjaunots 08:19 08.09.2018)
Ustlugā sākušies iekārtu nomaiņas darbi, kā rezultātā kravu nosūtītāji remontdarbu periodam meklē citas ostas.

RĪGA, 8. septembris — Sputnik. Pirmajā pusgadā naftas pārkraušana Baltijas jūras Krievijas ostās samazinājās, savukārt ogles un minerālvielas vilka kopējo kravu apgrozījumu pozitīvajā pusē. Vasarā trends mainījās uz pretējo, raksta dp.ru.

Pēc ogļu un koksa pārkraušanas apjomu pieauguma gada pirmajā pusē šīs kravas veida rādītāji sākuši samazināties. "Rosterminalugoļ" (Ustluga) vien pazaudēja apmēram divus miljonus tonnu — 1. septembrī termināls apstrādājis 14 miljonus tonnu pret 16 miljoniem tonnu 2017. gada pirmajos astoņos mēnešos.

Par iemeslu varētu kalpot jūlijā iesāktie iekārtu maiņas darbi. Gaidāms, ka jaunā vagonu izgāzēja ieviešana ekspluatācijā 2018. gada beigās palielinās ostas darba efektivitāti, taču remontdarbu laikā pārkraušanas apjomi būs mazāki par pagājušā gada rādītājiem vidēji par 12%.

Pagaidām kravas no "Rosterminalugoļ" meklē sev citas ostas. Saskaņā ar FVBI "Baltijas jūras Jūras ostu administrācijas" datiem, jūlijā par 56 tūkstošiem tonnu palielinājusies ogļu pārkraušana Visockā, savukārt 35,1 tūkstotis tonnu tika pārstrādāts Pēterburgā, kaut gan pērn ogles šeit vispār netika pārkrautas. Uz Ustlugas rādītāju krituma fona ievērojami pieaugusi ogļu pārkraušana Rīgā — par 900 tūkstošiem tonnu laika posmā no janvāra līdz augustam ieskaitot.

Ogļu tranzīts no Krievijas ir viens no galvenajiem darbības virzieniem Latvijas lielākajā Rīgas ostā — apmēram 40% no visa kravu apgrozījuma sastāda tieši ogles. Ostas valdes priekšsēdētājs pārliecināts, ka turpmāko piecu gadu laikā šī situācija nemainīsies.

"Ja nesekos vēl kaut kāds negaidīts politisks lēmums, tad tuvāko 5 gadu laikā mēs saglabāsim 8-9 miljonus tonnu ogļu gadā. Kuzbasa ogles, kuras mēs iekraujam, ziemas laikā ir grūti pārvirzīt vēl kaut kur, Krievijas ostas aizsalst. Labākajos gados mēs iekrāvām 14 miljonus tonnu gadā. Pērn pārkrāvām 11 miljonus. Līdz 8 miljoniem apjoms varētu samazināties, taču vienalga ogles paliek mūsu stratēģiskais produkts. Kaut gan Ustlugā šodien būvē lielus terminālus, lai kļūtu par lielāko ogļu ostu Baltijas jūrā," pateica Ameriks.

Taču, kā izskatīsies Rīgas ostas kravu apgrozījuma struktūra pēc 5 gadiem, viņš neņemas prognozēt — Krievijā aktīvi palielina savu ogļu pārkraušanas infrastruktūru.

Iepriekš AS "Ustlugas Jūras tirdzniecības osta" (MTP Ustluga), divu terminālu operators Ustlugas ostā — daudzfunkcionāla pārkraušanas kompleksa "Jug-2" (MPK "Jug-2") un automobiļu un dzelzceļu prāmju kompleksa (AŽPK) operators, paziņoja, ka maina kravu struktūru: tika atļauts koncentrēties uz beramkravu un ģenerālo kravu pārkraušanas, pakāpeniski izvedot no savas nomenklatūras "ro-ro" kravas. Kompānijā paskaidroja, ka ogļu eksporta apjoms pieaug, taču ar ostu jaudu nepietiek, ogļu termināli strādā uz savu iespēju robežas.

Turklāt Krievija sākusi būvēt Kolas līča rietumu piekrastē ogļu pārkraušanas kompleksu "Lavna". Projekts iekļauj sevī dzelzceļa atzara celtniecību Lavnas upes ietekā, kurš savienos Vihodnojas ciematu ar Lavnu, ar pašu ogļu terminālu līča krastā, kā arī piestātnēm jūras beramkravu kuģu iekraušanai ar kravnesību līdz 150 tūkstošiem tonnu.

Ostas infrastruktūras attīstība Murmanskā, saskaņā ar ekspertu vērtējumu, ļaus palielināt ogļu eksporta apjomus, pārvest kravu plūsmas no Baltijas ostām un palielināt ogļu tranzītu no Kazahstānas, kura iespējas ir ierobežotas ar specializēto jaudu deficītu.    

85
Pēc temata
Krievija palielinājusi graudu eksportu caur Latviju
Jaunais konteineru maršruts no Ķīnas atkal aizies garām Latvijai
Eksperti: bez Krievijas Baltija var pārdot Ķīnai tikai ķilavas un suvenīrus
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

10
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

10
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

19
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

19
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Krievijas ĀM

Krievijas ĀM pieļauj, ka ASV vēlas atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija

0
(atjaunots 10:06 05.07.2020)
Rodas iespaids, ka Vašingtona gatavo pasauli, lai atteiktos no ASV vēl spēkā esošā brīvprātīgā kodolizmēģinājumu moratorija, tātad – lai sagrautu arī Vispārējā kodolizmēģinājumu aizlieguma līgumu, norāda Krievijas ĀM.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrija komentēja ASV pārskatu par bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanu un pieļāva, ka Vašingtona varētu atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija, vēsta RIA Novosti.

"Rodas iespaids, ka Vašingtona gatavo pasauli, lai atteiktos no ASV vēl spēkā esošā brīvprātīgā kodolizmēģinājumu moratorija, tātad – lai sagrautu arī Vispārējā kodolizmēģinājumu aizlieguma līgumu," norāda Krievijas ĀM.

Resors atzīmēja, ka apgalvojumi par to, ka Krievija it kā neievērojot 1974. gadā noslēgtajā PSRS un ASV Līgumā par pazemes kodolizmēģinājumu ierobežošanu paredzētās saistības, veidoti uz absolūti melīgiem pieņēmumiem.

"Kā jau bija sagaidāms, ne ar kādiem pierādījumiem nepamatotas amerikāņu pretenzijas par to, ka Krievija it kā esot pārkāpusi kodolizmēģinājumu moratoriju, veicot kodoleksperimentus, kuri neatbilst amerikāņu "nulles jaudas" standartiem. Pie tam paši amerikāņi atzīst, ka viņiem nav zināms ne par tādu eksperimentu skaitu 2019. gadā, ne par to, vai tie vispār bijuši," uzsvēra ĀM.

Resors norādīja, ka Maskava ņem vērā savas starptautiskās saistības un tai nav jāseko nekādiem "ASV standartiem" šajā jomā.

Vašingtonas "iemestajām" ziņām vajadzētu novērst uzmanību no Vispārējā Kodolizmēģinājumu aizlieguma līgums, piebilda ĀM.

Krievijas Ārlietu ministrija atzīmēja, ka "atsakoties no līguma ratifikācijas, ASV nostādījušas to uz pilnīga sabrukuma sliekšņa". Savukārt Maskava pirms 20 gadiem ratificējusi dokumentu un sekmīgi to pilda.

"Oficiāli apstiprinām, ka Krevija joprojām stingri ievēro izsludināto kodolizmēģinājumu moratoriju, kā arī VKAL nolikumus no izmēģinājumu aizlieguma viedokļa, lai arī līgums nav stājies spēkā," teica diplomāti.

Viņi piebilda, ka nav produktīvi apspriest ar Vašingtonu saistības kodolizmēģinājumu aizlieguma jomā, kamēr valsts nav ratificējusi līgumu.

Vispārējā Kodolizmēģinājumu aizlieguma līgums parakstīts 1996. gadā, tomēr vairākas valstis, ieskaitot ASV un Ķīnu vēl joprojām nav to ratificējušas.

Valstis, kuru rīcībā ir kodolieroči, uzņēmās brīvprātīgas saistības neveikt tamlīdzīgus izmēģinājumus.

ASV ievēro pašas savu "nulles jaudas" standartu. Tas nav atzīts starptautiski, tomēr Savienotās Valstis izmanto minēto standartu, lai novērtētu citu valstu politiku.

0
Tagi:
kodolieroči, Krievija, ASV
Pēc temata
Sliktāk par nāvi. Pie kādiem aizliegtajiem ieročiem paslepus strādā ASV
Maskavu uztrauc ASV poligonu gatavība kodolizmēģinājumiem
Šoigu pastāstīja, kas būs ar valstīm, kuras izvietos savā teritorijā ASV raķetes
Militārais eksperts par ASV "aizdomām": reiz viņi jau izgāzās