United Buddy Bears izstāde Doma Laukumā

Berlīnes lāči Doma laukumā savāca 10 tūkstošus eiro bērniem

35
(atjaunots 14:24 06.09.2018)
Visa "Berlīnes lācīšu" izstādē Rīgā savāktā nauda aizies palīdzības sniegšanai slimiem bērniem, kuri nesaņem valsts atbalstu.

RĪGA, 6. septembris – Sputnik. "United Buddy Bears" izstādes laikā Doma laukumā izdevies savākt 9 800 eiro, kuri nonāks Bērnu klīniskās slimnīcas fondā, vēsta LTV7 Krievu apraide.

Vācijas vēstniecības un Rīgas domes sarīkotā izkrāsoto lāču izstāde norisinājās Doma laukumā no šī gada 13. jūlija līdz 22. augustam. Pēc rīkotāju sacītā, to apmeklēja apmēram 900 tūkstoši cilvēku.

"United Buddy Bears" speciālā misija ir palīdzēt bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība, tādēļ izstādē, sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, tika vākti ziedojumi bērniem, kuri nevar saņemt valsts finansējumu ārstēšanai.

«Русскому медведю» тоже можно пожать лапу
© Sputnik / Sergey Melkonov
"Krievu lācis" United Buddy Bears izstādē Doma laukumā

Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šite iesniedzis čeku fonda vadītājai Lienei Dambiņai, kā arī pateicās astoņu valstu vēstniekiem par sniegto atbalstu un ziedojumiem slimiem bērniem.

"Mēs jau pašā sākumā vienojāmies ar Vācijas vēstniecību, ka visa nauda aizies palīdzības sniegšanai tiem bērniem, kuri nesaņem no valsts viņiem nepieciešamu atbalstu. Tās ir ļoti dažādas vajadzības – gan medikamenti, gan diagnostika, gan ārstēšana. Ļoti dažādas. Tādēļ šie ziedojumi, gandrīz 10 tūkstoši eiro, mums ļoti iederēs, un daudzi bērni saņems to palīdzību, kas viņiem ir tik ļoti vajadzīga,"- pateica Liene Dambiņa.

Pērn bērnu individuālajai palīdzībai fonds iztērējis apmēram pusmiljonu eiro. Tās ir ārstu nozīmētās procedūras un izmeklējumi, ko valsts neapmaksā, taču tie ir nepieciešami bērna atveseļošanai.

35
Pēc temata
Lāči-ķepaiņi Doma laukumā
Apkārt pasaulei Doma laukumā: United Buddy Bears Rīgā
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

1
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

1
Tagi:
prognoze, Latvija
Grūtniece, foto no arhīva

Cilvēku nav, valsts nepalīdz: kas notiek ar dzimstības līmeni Latvijā

43
(atjaunots 23:09 23.01.2021)
2020. gadā Latvija uzstādījusi jaunu antirekordu dzimstības jomā simt gadu laikā, bet 2021. gadā var pārspēt arī šo "sasniegumu": demogrāfs Ilmārs Mežs devis skumdinošu prognozi.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. 2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo, bet 2021. gadā rādītājs var būt vēl mazāks. Demogrāfs Ilmārs Mežs pastāstījis par katastrofālās lejupslīdes iemesliem, stāsta Mixnews.lv.

Demogrāfs konstatēja, ka dzimstības līmeni cita starpā ietekmējuši tādi faktori, kā nepietiekams valsts atbalsts, potenciālo vecāku skaita krišanās, kā arī pandēmija Covid-19.

Pie tam pandēmijas negatīvās sekas vēl nāksies novērot 2021. gadā. Demogrāfs paskaidroja: tā kā vīruss izplatījies martā, noteiktu slēdzienu par tā ietekmi būs iespējams izdarīt pēc decembra datiem.
2021. gadā, ņemot vērā pandēmijas ietekmi situācija ar dzimstības līmeni Latvijā var kļūt vēl ļaunāka, uzskata eksperts.
Atgādināsim, ka, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2020. gada decembris izcēlies ar zemāko dzimstības līmeni pēdējo simt gadu laikā.

2020. gadā Latvijā reģistrēti 17,5 tūkstoši jaundzimušo – par 1,3 tūkstošiem, jeb 6,9% mazāk nekā 2019. gadā (18,8 tūkstoši).
Pie tam CSP atskaitījās arī par to, ka 2020. gadā mirušo skaits par 11,2 tūkstošiem pārsniedzis jaundzimušo skaitu. 2020. gada decembrī jaundzimušo bija par 1905 mazāk nekā mirušo.

Saskaņā ar CSP datiem, 2021. gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,894 milj. cilvēku.

43
Tagi:
dzimstība, depopulācija, Latvija
Pēc temata
Zemākā dzimstība 100 gadu laikā: demogrāfija Latvijā krītas neredzētā ātrumā
Demogrāfs: šogad dzimstība Latvijā varētu uzstādīt jaunu antirekordu
Zemā dzimstība un sociālie tīkli piebeidza slaveno Rīgas geju klubu
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas