Konservi pirms blanšēšanas

Agrāk eksportējām uz Krieviju: Latvijā izputējis kārtējais šprotu ražotājs

212
(atjaunots 12:02 23.08.2018)
Latvijas uzņēmums "Piejūra", kurš līdz šim 97% savas produkcija eksportēja uz Krieviju, nespēja pilnībā aizvietot Krievijas tirgus iztrūkumu un 2018. gada vidū sasniedza nodokļu parādos 200 tūkstošus eiro.

RĪGA, 23. augusts — Sputnik. Kārtējais Latvijas zivju pārstrādes uzņēmums — "Piejūra" — iesniedzis maksātnespējas iesniegumu, raksta avīze Dienas Bizness.

Kurzemes rajona tiesas sēde Liepājā, kura izskatīs šo lietu, nozīmēta uz 4. septembri. Par administratora kandidātu norīkots Māris Bertmanis.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, 7. augustā zivju pārstrādes kombinātam "Piejūra" bijuši nodokļu parādi 199 266 eiro apmērā.

Uzņēmums "Piejūra" dibināts Nīcas novadā 1995. gadā. Tās īpašnieki ir AS Rising Hill (75%), Mihails Šilovs (24%) un Mihails Kočņevs (1%).

Ilgu laiku uzņēmuma galvenā produkcija bija šprotu konservi un mencas aknu konservi, gandrīz viss kompānijas eksports bija uz Krieviju. Taču pirms trim gadiem, pēc pilnas eksporta apturēšanas uz Krieviju, rūpnīca atvēra divas jaunas ražošanas līnijas — zivju pirkstiņu un auksti kūpināta laša produkcijas ražošanai.

Kompānija investēja ražošanas modernizācijā, prata atrast partnerus Eiropā, Kanādā, NVS valstīs un pat ASV. Eiropas tirgum tika speciāli izstrādāta produktu līnija ar tirdzniecības zīmolu AMBERFISH. "Piejūra" spēja iekļūt vienā no lielākajiem Polijas tirdzniecības tīkliem — Carrefour.

"Piejūra" viena no pirmajām Latvijā pamēģināja ievest savu produkciju Ķīnas tirgū. Tika ziņots, ka 2015. gada vasarā tika nosūtīta pirmā zivju konservu un auksta kūpināta laša produktu partija. Sekojošās piegādēs tika iekļauti saldēti produkti — zivju pirkstiņi un burgeri.

Šprotu ražošana. Brīvais vilnis
© Sputnik / Sergey Melkonov

Dažus gadus kompānija balansēja uz robežas, taču 2018. gada vidū nonāca parādos. 2016. gadā "Piejūra" strādāja ar apgrozījumu 3,055 miljonu eiro apmērā, kas ir par 28,5% mazāk, nekā pirms gada, taču guva peļņu 282 206 eiro apmērā, salīdzinot ar 2015. gada zaudējumiem. Finanšu atskaite par 2017. gadu pagaidām nav publicēta.

Atgādināsim, ka 2015. gada jūnija sākumā "Rosseļhoznadzor" ieviesa aizliegumu zivju produkcijas piegādēm Krievijā no Latvijas un Igaunijas sistēmas pārkāpumu dēļ, kurus iestāde konstatēja inspekcijas gaitā, kā arī sakarā ar kancerogēnās vielas — benzopirēna klātbūtni produkcijas sastāvā.

2017. gada decembra vidū "Rosseļhoznadzor" atcēla šprotu piegādes aizliegumu Krievijā no diviem uzņēmumiem Latvijā un Igaunijā. Atļauja piegāžu atjaunošanai tika piešķirta Latvijas uzņēmumam SIA Karavela (zivju konservi, prezervi), kā arī igauņu kompānijai DGM Shipping AS (zivis un zivju produkcija — no ķilavām, reņģēm).    

212
Pēc temata
Rīgas šprotu ražotājs: Krievijas embargo liek mums žņaugt vienam otru
Šprotu ražotājs par Latvijas politiķiem: debiliķi – spēcīga organizācija
Latvijas šprotu ražotāja zaudējumi gada laikā divkāršojās
Parādi - miljoniem eiro: Latvijā izputējis vēl viens šprotu ražotājs
Kafejnīca

Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc

5
(atjaunots 15:27 11.07.2020)
Jaunu pasākumu ieviešanu, kuri ierobežo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbu Latvijā, tūrisma nozare uztvēra vairāk nekā nepriecīgi, gaidot jaunus triecienus.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele skaidroja šādus ierobežojumus ar to, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iegūto informāciju, viens no kontaktēšanas veidiem, kura rezultātā notiek inficēšanās, ir izklaides pasākumi, privāti pasākumi un sabiedriskās ēdināšanas vietas – bāri, kafejnīcas un klubi, vēsta Rus.lsm.lv.

Tūrisms šokā

Taču Rīgas Tūrisma attīstības biroju Viņķeles skaidrojumi nemierina.

Biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis uzsver, ka katram ierobežojumam būs ekonomiskas sekas. Šajā gadījumā – klientu skaita un apgrozījuma kritums.

Tikmēr Latvijā šobrīd tiek fiksēts augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā, atzīmē Jenzis.

Pašos restorānos pret ierobežojumiem attiecās mierīgāk. Restorāna "Buržujs" vadītājs Gaitis Burba pastāstīja, ka jaunajiem ierobežojumiem nebūtu īpaši jāietekmē bizness, jo normāla viesu komplektācija restorānā ir 2-4 cilvēki. Vai līdz 8 cilvēkiem, ja ņem vērā terasi.

5
Tagi:
tūrisms, bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Arodbiedrības: pēc robežu atvēršanas desmitiem tūkstošu cilvēku var pamest valsti
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

8
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

8
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi