Taksometru pietura lidostā Rīga

"Lidostā atgriezušies deviņdesmitie": iedzīvotāji sašutuši par taksometru vadītāju patvaļu

80
(atjaunots 09:56 21.08.2018)
Sociālo tīklu apmeklētāji ir sašutuši par taksometru vadītājiem Rīgā. Īpašu sašutumu joprojām rada situācija galvaspilsētas lidostā.

RĪGA, 20. augusts — Sputnik. Problēma taksometru pakalpojumu cenu veidošanas jomā satrauc Latvijas iedzīvotājus jau vairāk nekā divus mēnešus.

Iepriekš vēstīts, ka 1. jūnijā taksometru kompānijas ieviesa "peldošos" tarifus, un pašvaldības vairs nevar noteikt cenu grieztus taksometru vadītājiem. Pārvadātāju apetīte ir augusi tiktāl, ka viņu izturēšanās un astronomiskās cenas joprojām tiek aktīvi apspriestas medijos un sociālajos tīklos.

Kāds Facebook lietotājs Gundars Ozols atzīmēja, ka lidostā, šķiet, atgriezušies trakie 90. gadi.

"Vakar, ielidojot Rīgā ar vakara reisu, iznāca noiet gar takšu rindu lidostā. Atsauca atmiņā 90tos… Klops un Rumbulas tirgus. Tas ir briesmīgi, ka pilsētas un valsts viesus sagaidām ar šādu pirmo iespaidu! Papildus tam, ka daudzi šoferi izskatās un uzvedās kā nesen iznākuši no ieslodzījuma vietām, par braucienu tūristiem tiek izkrāpts 40 un pat 50€… KAS NOTIEK???!

Vai tiešām nevar pieķerties un sakārtot šo lietu?! Varbūt kāds topošais vai palikt gribošais politiķis varētu aizdomāties izmantot šo vienkāršo, bet karsto jautājumu plusu pelnīšanai? Lūdzu, atbrīvojiet mūs no kauna viesu priekšā! Un atbrīvojiet mūs no deviņdesmitajiem!!! Mēs tur jau esam pabijuši…" – savā lapā Facebook uzrakstīja Gundars Ozols.

Diskusijā par aktuālo tēmu iesaistījās par Latvijas bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kura patlaban ieņem viesnīcas Hotel Roma pārvaldnieces amatu. Viņa pastāstīja, ko pamanījusi, vērojot taksometru stāvvietas iemītniekus viesnīcas tuvumā.

"Cik precīzs apraksts tam, kas notiek jau daudzus gadus taksometru jomā. Pie Hotel Roma vietas nomā Red Cab taksometri, kuru vadītāji vienmēr baltos kreklos, inteliģenti cilvēki.

Tiklīdz viņi aizbrauc ar klientiem, uzrodas tie, kas tiešām izskatās pēc deviņdesmito gadu izsitējiem — bez zobiem, netīri, krieviski runājoši. Kad viņus lūdz aizbraukt no svešām vietām, jo nevēlamies tik baisus skatus un apkrāptus savus viesus, seko krievisku lamu vārdu virkne, draudi un neadekvāta bļaustīšanās.

Mani tādi skati nenobaida, parasti panāku savu, tomēr iedomājieties to skatu pie Brīvības pieminekļa. Neviena no Rīgas domes struktūrām, kas par to varētu interesēties, nereaģē.

Un tā mēs ļaujam blamēt savu valsti un pilsētu," — atzīmēja Linda Mūrniece.

Atgādināsim, ka pēc vairākiem skandaloziem stāstiem par Rīgas taksometru vadītāju patvaļu Latvijas valdība jau izvērtē iespējas noteikt fiksētu tarifu vai "griestus" taksometra pakalpojumu cenām no lidostas Rīga, Rīgas dzelzceļa stacijas un Rīgas pasažieru jūras ostas, taču pagaidām nav izdevies šo problēmu atrisināt.

80
Pēc temata
Nevēlas vest uz Mārupi un nosaka negodīgas cenas: lidostas Rīga vadītāja par taksometriem
Taksometru iebraukšanas aizliegums pie Rīgas autoostas sadusmoja pasažierus
Taksometriem atceļ cenu griestus: Rīgā pieauguši tarifi
Rīgā varētu noteikt fiksētu maksu par taksometru no lidostas
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

8
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

8
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

13
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

13
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi