Skola

Vanaga par izglītības reformu: vainīgi būs pedagogi

75
(atjaunots 09:06 16.08.2018)
Gaidāmais pikets nav tiešā veidā saistīts ar gaidāmās bilingvālās izglītības atcelšanu un citām skolu reformācijām, taču šajā sakarā pedagogiem arī ir nopietnas pretenzijas IZM.

RĪGA, 16. augusts — Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aizvakar nolēmusi sarīkot piketu pie Saeimas; par to, ar ko ir neapmierināti skolotāji, pastāstīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga radio Baltkom ēterā.

Galvenais piketa iemesls — valdības atteikšanās palielināt pedagogu algas, sākot no 1. septembra, kā tas bija paredzēts šī gada 9. janvāra Ministru Kabineta lēmumā. Pagājušajā nedēļa Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atlika pedagogu minimālās algas paaugstināšanu līdz 2020. gadam, tā vietā ieplānojot izmaksas no prēmiju fonda, kuras netiks skolotājiem no trešdaļas pašvaldību. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis vaino notikušajā pašvaldības un skolotājus, kuri "paši ievēlējuši" šādu vadību.

"Mēs tērēja naudu ēkām, infrastruktūrai, tehnoloģijām, bet par cilvēkiem nedomājam. Cilvēks mums vienmēr seko otrajā vietā. Un pēc tam mēs brīnāmies, ka jaunieši brauc prom, nevēlas šeit palikt. Nevar teikt, ka algu paaugstināšanas vispār nebija — 2016. gadā bija lielas investīcijas, taču arī cenas pa šo laiku ir palielinājušas. Jādomā par to, kā cilvēku noturēt! Citādi kam tad šī valsts un viss pārējais domāts?" vaicā Vanaga.

Pēc viņas sacītā, politiķi runā par ekonomisko izaugsmi, taču uz pedagogu algām tas neatspoguļojas.

"trīs gadus pēc kārtas palielinās minimālā alga, nodokļus ievāc vairāk. Kādēļ kādam pēc likuma, un kādam "kā sanāks"? mūsu nākošais solis — piketi. Ja arī tas neko nedos rezultātu, tad runās skaļāk par tiem, kurus mēs vēlējam. Protams, dažu gadu laiku bijušas arī labas izmaiņas, pozitīvi rezultāti. Taču finanšu bloks pagaidām stāv uz vietas," norāda viņa.

Gaidāmais pikets nav tiešā veidā saistīts ar gaidāmās bilingvālās izglītības atcelšanu un citām skolu reformācijām, taču šajā sakarā pedagogiem arī ir nopietnas pretenzijas IZM. Tostarp, ka skolu valodas reformu faktiski nav iespējams īstenot tādā veidā un tādos apstākļos, kādi šodien pastāv Latvijā, arodbiedrība iepriekš brīdinājusi valdības locekļus, taču nekādi nopietni pasākumi netika veikti, pastāstīja Vanaga.

Skolas nav gatavas šai reformai, kurai jābūt saistītai vēl arī ar citiem pārveidojumiem, tādēļ mums visiem priekšā ir daudz problēmu, brīdina viņa.

"Šodien mums trūkst matemātikas, fizikas, bioloģijas, angļu valodas skolotāju latviešu skolās. Jaunais saturs (vēl viena izglītības reforma — red.). Kā visas šīs reformas iespējams īstenot vienkopus? Reforma ar reformu ir saistīta. Un mēs vēlamies sarīkot arī šo reformu, jo Latvija, un latviešu valoda ir pamats… Bet kā to sarīkot, lai visi būtu sagatavoti? Es domāju, te vēl ilgi būs kaudze problēmu gan pedagogiem, gan vecākiem, gan skolēniem," atzīmēja Vanaga.

Arodbiedrības vadītāja atgādināja, ka viņu organizācija vērsa politiķu uzmanību negatavībai reformas īstenošanai, taču palika nesadzirdēti.

"Mēs norādījām uz riskiem Ministru Kabineta sēdē, taču viņi nobalsoja. Pēc tam (ministri) atrada nauda skolotāju kursiem. Mēs teicām — viena lieta, kad cilvēks pasniedz valodā, kuru viņš regulāri izmanto gan darbā, gan mājās. Pastāv normatīvais akts, kurš norāda, kādā līmenī pedagogam jāprot latviešu valoda. Taču situācija ir tāda, kāda tā ir — ja tu reālā praksē nelieto valodu, tad proti to sliktāk (par dzimto), un nepieciešami šie atbalstošie mehānismi," uzsvēra Vanaga.

Ja reformā nepiedalās ieinteresētās puses, tad agri vai vēlu šī problēma vienalga dos par sevi ziņu, savukārt par sliktiem eksāmenu rezultātiem pārmetīs skolām, uzskata viņa.

"Neviens nedomā par cilvēku, kurš praksē īstenos reformu — kā ies, tā ies, bet kas vainīgs? Vainīgi būs pedagogi," noslēgumā pateica viņa.

Taču viņa piebilda, ka par valodas reformas problēmu arodbiedrībā šodien neviens aktīvi nav vērsies — nedz direktori, nedz paši pedagogi, nedz vecāki.    

75
Pēc temata
Zaudējumi pēc krievu valodas aizlieguma privātajās augstskolās - politiska cena
DP atbildējusi uz sūdzībām sakarā ar Sedlenieka izteicieniem par krieviem
Sobčaka: izspiežot krievu valodu, Latvija cērt nost sev labo roku
Drons, foto no arhīva

Malumedniekus meklē droni: par nelikumīgu lomu var samaksāt līdz 4000 eiro

5
(atjaunots 12:09 05.06.2020)
Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā sarosījušies malumednieki. Viņus identificē ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un piespriež sodu tūkstošiem eiro apmērā.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Maluzvejnieki un vienkārši zvejnieki, kuri makšķerē zonās, kur tas ir aizliegts, padarījuši sarežģītāku darbu Valsts vides dienestam ārkārtējās situācijas apstākļos, vēsta Bb.lv.

Maijā noformēti desmitiem protokolu pārkāpējiem un piespriesti palieli sodi. Fiziskām personām nelegāls loms Latvijā maksā 280-700 eiro, bet juridiskās personas maksā 700-4300 eiro.

Pie tam katrs pie zvejnieka atrastais lasis vai taimiņš izmaksās 715 eiro, zutis – 40 eiro. Taču arī tas vēl nav viss. Par nelegālu zvejniecību draud ne tikai sods, bet arī kriminālatbildība.

Likumpārkāpējus meklē VVD mobilās grupas. Viņu arsenālā ir ne tikai motorlaivas – zivis Latvijā tagad sargā arī mūsdienu tehnoloģijas.

Bezpilota lidaparāti "izķemmē" apvidu, termokameras ļauj saskatīt maluzvejniekus pat tumsā. Pie tam VVD darbinieki rīkojas klusi un nemanāmi.

Ar šādām metodēm aprīlī konfiscēti 230 nelegāli zvejniecības rīki, pārsvarā – tīkli, kā arī fiksēti 79 administratīvie pārkāpumi. Maijā izdevies konfiscēt 16 nelegālos zvejniecības rīkus un fiksēt 26 pārkāpumus.

Diemžēl pašus maluzvejniekus noķert ir grūti – arī viņiem ir savas tehnoloģijas, piemēram, sakaru sistēma un apziņošana.

Piemēram, 2020. gada februārī kļuva zināms, ka no Bangu dīķa Bauskas novadā, kur makšķernieki organizēja sacensības, pazudušas visas zivis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kam pieder lielākā daļa dīķa, nolēma izsūknēt no tā ūdeni, lai iztīrītu gultni. Biedrības locekļi ieraudzīja drūmu ainu – dīķī nebija nekādu zivju, tas pārvērties par netīru peļķi.

Pie tam pēdējos gados Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība ielaidusi Bangu dīķī aptuveni 25 tūkstošus lielu un mazu zivju, un dīķis tika apsargāts, lai arī ne visu diennakti.

Par zivju izgaišanas "trika" ticamāko iemeslu toreiz nosauca maluzvejniecību. Dīķī tika pamanītas tīklu pēdas – acīmredzot, ar tiem izlaupīta ūdenstilpe.

5
Tagi:
zvejniecība, Latvija, drons
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

4
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

4
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni