Jānis Jurkāns

Jurkāns: valdība zog Latvijā miljardus, bet auni turpina bungot

1126
(atjaunots 10:05 10.08.2018)
Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns uzskata, ka valstij vajadzīga jauna "Tautas fronte", kam uzticēsies visi.

RĪGA, 10. augusts — Sputnik. Pēdējos 25 gadus Latvijā valda otrās šķiras "blatņiki", kuri apzog iedzīvotājus, taču protestu līmenis valstī ir zems. Turklāt vienmēr visās nelaimēs var vainot krievus. Tie, kuri saprot, kas notiek Latvijā, aptver, ka neko mainīt nevar, un dod priekšroku ceļam uz ārzemēm, paziņoja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns intervijā Rubaltic.

Jurkāns atgādināja, ka 90. gados "Tautas fronte" neatkarīgās Latvijas iedzīvotājiem solīja tiesību ievērošanu neatkarīgi no tautības — cilvēkiem barikādēs neviens pasi neprasīja. Taču pēc tam valdoša elite šos solījumus meta pie malas.

"Latvieši sāka, tā sakot, "atspēlēties" krievvalodīgajiem par 50 gadus ilgo dzīvi PSRS sastāvā, bet krievvalodīgie, protams, izjuta vilšanos Latvijā, kad izrādījās, ka "Tautas frontes" solījumi nav izpildīti," — pastāstīja Jurkāns.

Pēc neatkarības atjaunošanas korupcija Latvijā sasniedza milzu apmērus — Eiropas Parlamenta komisijas ziņojums liecina, ka ik gadus Latvija pati sevi apzog par pieciem miljardiem eiro. Pēc Jurkāna domām, kritisko punktu Latvijai pielika privatizācija.

"Viss sākās ar to, ka pēc privatizācijas uz tautai nozagtās naudas rēķina pie varas stūres stāvošajiem lieliski izdevās iedzīvoties bagātībā. (..) Cilvēkus taču vienkārši aplaupīja, izsniedza visiem sertifikātus, daudzi pat nezināja, ko ar tiem iesākt. Un varasvīri to izmantoja, sāka uzpirkt teju vai par grašiem. Tā notika tautas krāpšana," — uzsvēra Jurkāns.

Bijušais ārlietu ministrs norādīja: nav nekāds brīnums, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām ES dalībvalstīm. "Protams, ja valsts izturas pret tevi kā pamāte…" — teica Jurkāns.

Kad kaut kas mainīsies

Vēlētāji Latvijā ir neizvēlīgi un vēl joprojām balso par tiem kuri viņus apzog, apgalvoja Jurkāns. Pēc viņa domām, reālo dzīvi Latvijā atspoguļo parupja frāze: "Uz vēlēšanām iet auni un sit bungas, bet ādu bungām dod paši auni."

Pēc viņa domām, civilās sabiedrības pasivitāte ir viens no iemesliem, kuru dēļ valdošā elite pret latvijiešiem izturas kā pret okupētu cilti.

Politiķis uzskata, ka par pārmaiņām valdošās elites domāšanā būs iespējams runāt, kad ekonomiskā situācija valstī pasliktināsies tiktāl, ka vēlētājiem Latvijā gadīsies "smadzeņu satricinājums".

"Tikai tad, kad vēlētājs sāks domāt, kāpēc viss pie mums notiek tā, kā notiek, kāpēc viņu apzog likumā noteiktajā kārtībā, kas tos likumus raksta, — tikai tad sāksies pārmaiņas," — uzskata bijušais ministrs.

Jurkāns atzīmēja, ka pašreizējās partijas tikai kritizē viena otru un nepiedāvā konkrētus risinājumus ekonomikas jomā.

"Kamēr politikā neieradīsies cilvēki, kas spēj radīt, nevis sagraut, Latvija turpinās grimt dūksnājā," — secināja Jurkāns.    

1126
Pēc temata
"Latvijas varasiestādes izskatīsies pēc idiotiem": LKS spēlēs uz visu banku
Jurkāns: vēlēšanās krievi Latvijā ir parādījuši, ka šeit viņi ir sveši
Jurkāns: kas zog miljardus un kāpēc Latvijai vajadzīgi "VDK maisi" un "Valodas draugs"
Jurkāns: Latvijā balso par draņķiem, lai tik neatnāktu krievi
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

14
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

14
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

45
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

45
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%
Rīga

Nelabvēlīga situācija: EK iekļāvusi Latviju starp valstīm, ko nav ieteicams apmeklēt

0
(atjaunots 08:06 27.01.2021)
Covid-19 izplatības fonā Eiropas Komisija iekļāvusi sarakstā 10 valstis, ko nav ieteicams apmeklēt, ņemot vērā infekcijas gadījumu skaitu diennaktī.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. Eiropas Komisija ieteikusi Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem atturēties no braucieniem uz 10 ES valstīm, ņemot vērā augsto koronavīrusa infekcijas risku, stāsta "Rossijskaja gazeta".

Ziņots, ka EK iesaka neampeklēt Latviju, Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Slovēniju, Slovākiju, Kipru, Maltu, Portugāli un Nīderlandi.

ES komisāre Ilva Johansone paskaidroja, ka valstu saraksta sastādīšanai ņemts vērā saslimušo skaits, tāpēc tajā iekļautas valstis, kurās Covid-19 jauno gadījumu skaita pieaugums diennaktī divu nedēļu laikā sasniedz 500 un vairāk uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Šādas valstis tiek uzskatītas par valstīm ar augstu inficēšanās risku.

Ja braucienu uz valsti no minētā saraksta atlikt nav iespējams, EK iesaka nodot analīzes Covid-19 testam un pēc atgriešanās pāriet pie pašizolācijas uz 14 dienām.

Iepriekš vēstīts, ka aizvadītās nedēļas laikā 24 pasažieriem liegta iebraukšana Rīgā – viņiem nebija negatīva Covid-19 testa. Tas jāveic ne vairāk kā 72 stundu laikā pirms iesēšanās lidmašīnā. Civilās aviācijas aģentūra iepriekš brīdināja pārvadātājus par to, ka pasažieriem jāuzrāda izziņa par polimerācijas ķēdes reakcijas (PĶR) testa rezultātiem. Lidosta informēja pārvadātājus, ka pirms sēšanās lidmašīnā viņu pienākums ir pārbaudīt konkrētā tipa testu katram pasažierim.

Pasažieriem, kuri izslimojuši koronovīrusa infekciju triju pēdējo mēnešu laikā, jāsaņem ārsta izziņa par to, ka viņi vairs nav infekcijas pārnēsātāji.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Komisija
Pēc temata
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Cipule: slimnīcās nokļūst visi, kam vajadzīga hospitalizācija
Vai drīkst iziet uzpīpēt pie mājas: policijas šefs stāsta par "komandanta stundu"
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas