Jānis Jurkāns

Jurkāns: valdība zog Latvijā miljardus, bet auni turpina bungot

1123
(atjaunots 10:05 10.08.2018)
Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns uzskata, ka valstij vajadzīga jauna "Tautas fronte", kam uzticēsies visi.

RĪGA, 10. augusts — Sputnik. Pēdējos 25 gadus Latvijā valda otrās šķiras "blatņiki", kuri apzog iedzīvotājus, taču protestu līmenis valstī ir zems. Turklāt vienmēr visās nelaimēs var vainot krievus. Tie, kuri saprot, kas notiek Latvijā, aptver, ka neko mainīt nevar, un dod priekšroku ceļam uz ārzemēm, paziņoja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns intervijā Rubaltic.

Jurkāns atgādināja, ka 90. gados "Tautas fronte" neatkarīgās Latvijas iedzīvotājiem solīja tiesību ievērošanu neatkarīgi no tautības — cilvēkiem barikādēs neviens pasi neprasīja. Taču pēc tam valdoša elite šos solījumus meta pie malas.

"Latvieši sāka, tā sakot, "atspēlēties" krievvalodīgajiem par 50 gadus ilgo dzīvi PSRS sastāvā, bet krievvalodīgie, protams, izjuta vilšanos Latvijā, kad izrādījās, ka "Tautas frontes" solījumi nav izpildīti," — pastāstīja Jurkāns.

Pēc neatkarības atjaunošanas korupcija Latvijā sasniedza milzu apmērus — Eiropas Parlamenta komisijas ziņojums liecina, ka ik gadus Latvija pati sevi apzog par pieciem miljardiem eiro. Pēc Jurkāna domām, kritisko punktu Latvijai pielika privatizācija.

"Viss sākās ar to, ka pēc privatizācijas uz tautai nozagtās naudas rēķina pie varas stūres stāvošajiem lieliski izdevās iedzīvoties bagātībā. (..) Cilvēkus taču vienkārši aplaupīja, izsniedza visiem sertifikātus, daudzi pat nezināja, ko ar tiem iesākt. Un varasvīri to izmantoja, sāka uzpirkt teju vai par grašiem. Tā notika tautas krāpšana," — uzsvēra Jurkāns.

Bijušais ārlietu ministrs norādīja: nav nekāds brīnums, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām ES dalībvalstīm. "Protams, ja valsts izturas pret tevi kā pamāte…" — teica Jurkāns.

Kad kaut kas mainīsies

Vēlētāji Latvijā ir neizvēlīgi un vēl joprojām balso par tiem kuri viņus apzog, apgalvoja Jurkāns. Pēc viņa domām, reālo dzīvi Latvijā atspoguļo parupja frāze: "Uz vēlēšanām iet auni un sit bungas, bet ādu bungām dod paši auni."

Pēc viņa domām, civilās sabiedrības pasivitāte ir viens no iemesliem, kuru dēļ valdošā elite pret latvijiešiem izturas kā pret okupētu cilti.

Politiķis uzskata, ka par pārmaiņām valdošās elites domāšanā būs iespējams runāt, kad ekonomiskā situācija valstī pasliktināsies tiktāl, ka vēlētājiem Latvijā gadīsies "smadzeņu satricinājums".

"Tikai tad, kad vēlētājs sāks domāt, kāpēc viss pie mums notiek tā, kā notiek, kāpēc viņu apzog likumā noteiktajā kārtībā, kas tos likumus raksta, — tikai tad sāksies pārmaiņas," — uzskata bijušais ministrs.

Jurkāns atzīmēja, ka pašreizējās partijas tikai kritizē viena otru un nepiedāvā konkrētus risinājumus ekonomikas jomā.

"Kamēr politikā neieradīsies cilvēki, kas spēj radīt, nevis sagraut, Latvija turpinās grimt dūksnājā," — secināja Jurkāns.    

1123
Pēc temata
"Latvijas varasiestādes izskatīsies pēc idiotiem": LKS spēlēs uz visu banku
Jurkāns: vēlēšanās krievi Latvijā ir parādījuši, ka šeit viņi ir sveši
Jurkāns: kas zog miljardus un kāpēc Latvijai vajadzīgi "VDK maisi" un "Valodas draugs"
Jurkāns: Latvijā balso par draņķiem, lai tik neatnāktu krievi

Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā

9
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2.

RĪGA, 4. jūnijs – Sputnik. Daļai Covid-19 izslimojušo simptomi nepāriet pat pēc dažiem mēnešiem kopš izveseļošanās brīža, paziņoja RBC Hārvarda Universitātes profesors Tobiass Kurts, vēsta RIA Novosti.

"Ir pacienti, kuriem neparādās nekādi simptomi, taču ir arī tie, kas izjūt problēmas (tostarp ar plaušām). Daži jauni cilvēki nevar nodarboties ar sportu pat pēc dažiem mēnešiem pēc slimības," paskaidroja zinātnieks.

Kurts uzsvēra, ka pagaidām vīruss nav pietiekami detalizēti izpētīts, lai pētnieki spētu ar pārliecības izjūtu pateikt, vai ar to saistītās veselības problēmas kļūs hroniskas vai ar laiku zudīs.

Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2. Tā, izveseļojušies pacienti visa mūža garumā var ciest no plaušu traucējumiem, hroniska noguruma un psihes un nervu sistēmas traucējumiem.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni
VUGD

Latvijas IeM lūdz 10 miljonus eiro jaunas tehnikas iegādei ugunsdzēsējiem

7
(atjaunots 17:34 04.07.2020)
Saskaņā ar IeM ziņojumu, nākotnē, ja VUGD vajadzībām savlaicīgi netiks piešķirta nauda, atsevišķus ugunsdzēsības depo var slēgt.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) ir nepieciešami 10 miljoni eiro autoparka atjaunošanai, savādāk nākotnē nāksies slēgt dažus depo, raksta Bb.lv ar atsauci uz Iekšlietu ministrijas ziņojumu, kas tika iesniegts izskatīšanai valsts sekretāru sēdē.

IeM piedāvā piešķirt papildu budžeta līdzekļus VUGD transportlīdzekļu un speciālās tehnikas iegādei 2021. gadā, un tālāk ik gadu izskatīt jautājumu par papildu līdzekļu piešķiršanu budžeta likumprojektu ietvaros.

Ziņojumā IeM norāda, ka VUGD ir nepietiekams transportlīdzekļu nodrošinājums savu funkciju izpildei, liela daļa speciālo automobiļu ir ražoti vairāk nekā pirms 20 gadiem vai ir saņemti 90. gados kā tehniskā palīdzība no Zviedrijas un Vācija.

"Ja tālākā perspektīvā joprojām pastāvēs situācija, ka transportlīdzekli netiks savlaicīgi iegādāti, VUGD būs spiests aizvērt vairākus ugunsdzēsības depo un tas nozīmē, ka faktiskais reaģēšanas laiks uz notikumiem palielināsies četras līdz piecas reizes," tiek uzsvērts ziņojumā.

Katru gadu 10 miljoni eiro VUGD tehnikas iegādei ir nepieciešami tikai, lai saglabātu esošo stāvokli bez attīstības perspektīvām nākotnē, atzīmē IeM.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvijas VUGD aprēķināja, cik daudz naudas tam ir nepieciešams jaunu ugunsdzēsības mašīnu iegādei.

Saskaņā ar 2019. gada datiem, VUGD autoparkā bija tikai 111 mašīnas, kuras tiek ekspluatētas mazāk nekā 10 gadus. 246 ugunsdzēsības mašīnām beidzies ekspluatācijas termiņš. 107 VUGD automašīnas tika ražotas uz ZIL-130 un ZIL-131 šasiju bāzes. Šajās automašīnās to gabarītu dēļ nav iespējams pārvadāt mūsdienu glābšanas dienesta instrumentus.

Nevar teikt, ka autoparku nav centušies atjaunot. Tostarp laika posmā no 2014. līdz 2018. gadam tika nopirktas 84 speciālās tehnikas vienības 37 miljonu eiro vērtībā. Taču tā rezultātā ugunsdzēsējiem neparādījās vairāk automobiļu, jo līdz ar jauno iegādi, vecās mašīnas tika norakstītas.

Tagad VUGD uzskata par nepieciešamu iegādāties 421 transportlīdzekli laika periodā līdz 2028. gadam. Un tam visam būšot nepieciešami 86 miljoni eiro.

Turklāt VUGD atzīmē, ka arī ugunsdzēsības depo ir novecojuši: 82 no 92 esošajām ēkām ir sliktā tehniskā stāvoklī.

7
Tagi:
IeM, ugunsdzēsēji
Pēc temata
Iekšējās drošības birojs interesējas par Valsts policijas jaunā formastērpa iepirkumu
IeM vadītājs LFF prezidenta vēlēšanām nodrošinājis futbola zvaigžņu atbalstu
Divi ģenerāļi un inkognito: kas pretendē uz Latvijas Valsts policijas vadītāja amatu
Eiropas Parlaments

Mediji: pandēmijas laikā tika aplaupīti Eiropas Parlamenta biroji Briselē

0
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Pēc Vācijas deputāta sacītā, notikušais ir "liels skandāls", par kuru nezināma iemesla dēļ visi klusē.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Vismaz pussimts Eiropas Parlamenta deputātu, atgriežoties savos birojos Briselē pēc ilgstošās prombūtnes marta vidū ieviestās karantīnas dēļ, atklāja, ka kāds ir rakņājies viņu kabinetos un papīros, daudziem ir pazuduši datori, planšetes un citas vērtīgas lietas, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz avīzi Politico.

Pēc deputāta no Vācijas Niko Semsrota sacītā, karantīnas laikā no viņa Briseles biroja ir iznesti divi klēpjdatori.

"Tas ir liels skandāls, un es nesaprotu, kādēļ visi par to klusē," paziņoja parlamentārietis, paužot sašutumu par EP drošības dienesta darbu.

"Mēs esam absolūti pārliecināti, ka zagļi mūsu prombūtnes laikā parakņājušies visās mūsu mantās, jo birojos ir liela nekārtība," piebilda viņš.

Politico raksta, ka EP preses dienesta pārstāvji apgalvo, ka ir informējuši parlamentāriešus par zādzību faktiem Briseles birojos jau aprīlī, ēkas iekšpusē un ārpusē tika pastiprināta apsardze, savukārt drošības dienests veic izmeklēšanu sadarbībā ar Beļģijas varasiestādēm.

Izdevums precizē, ka 2020. gadā Eiropas Parlaments plāno iztērēt savu biroju apsardzei vairāk nekā 23 miljonus eiro.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 11,2 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 529 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 6,3 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
Eiropas Parlaments