Kafejnīca Līvu laukumā Rīgā

Nacionālpatrioti par krievu valodu biznesā: "klientam vienmēr taisnība" novecojis trends

89
(atjaunots 21:48 25.07.2018)
Nacionāli noskaņotioe sociālo tīklu apmeklētāji lauza galvas par to, vai patiešām vienmēr taisnība klientam, kurš runā savā dzimtajā valodā.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Spriežot pēc visa, diskusiju par šo jautājumu latviešu nacionālpatriotu vidū sekmējis augošais tūristu skaits, kuru vidū ir liels skaits no kaimiņu Krievijas.

"Man pazīstama kafejnīcas oficiante saka: krievu valodā runāt nepieprasa tūristi! Krievu valodu pieprasa krievvalodīgi padsmitnieki ar 100 EUR kabatas naudu katrai dienai…" — stāsta Twitter apmeklētāja ar lietotājvārdu AijaCD.

​​"Nu tad vajag viņus pasūtīt cirst," — lakoniski ieteica pazīstamā latviešu publiciste un nacionālpatriote Elita Veidemane.

​​"Mana vidusskolniece, kas pa vasaru kā oficiante, stāsta to pašu. Vispirms izliekas, ka nemāk un pēc tam, ja nav variantu, atkārto arī latviski. Dažkārt pat labā valodā," — pastāstīja Anna Peipina.

​​"Tieši tā. Tūristi nepieprasa RU valodu. Viņi lūdz runāt RU valodā. Pieprasa vietējie, šeit dzimušie pilsoņi.  Putina gaidītāji," — secināja Jānis.

Spriedelējumu slaido "loģikas" virkni pārtrauca Jānis  Mednis.

​​"Realitātē jau Putins te nevienu neinteresē. Tūristi lūdz runāt krieviski, jo ir citā valstī. Vietējie pieprasa runāt krieviski, jo ir savā valstī," — viņš iebilda.

​​"Nu, nu. Ukrainā, atgādināšu, viss sākās ar ukraiņu valodas nicināšanu un atteikšanos runāt ukrainiski," — pārsteidzošu atklājumu publicēja Medņa sarunbiedrs, viņa vārdabrālis.

​​"Ukraiņi, ari baltkrievi un krievi ir radniecīgas tautas un viens otra valodas saprot bez īpašas mācīšanās. Runāt gan pagrūti. Tāpēc tur izsenis tāds divvalodibas modelis kā tagad pie mums — valsts valoda viena, bet katrs runā pa savam. Iespējams, bija mēģinājumi mainīt, bet…" — mēģināja paskaidrot Jānis Mednis.

Kāda Sarma Freiberga pastāstīja īsti "kliedzošu" gadījumu no savas prakses.

​​"Precīzi, zinu to no dzīves situācijām, kad slavenā Rīgas Puškina v.n liceja vidusskolēni demontratīvi sistemātiski kafejnīcā nerunāja latviski, kaut arī visu saprata," — bija sašutusi Freiberga.

​Kāds cits komentētājs uzskata, ka mēģinājumiem noskaidrot, kas ir jūsu priekšā — tūrists vai vietējais krievvalodīgais, ​nav nekāda sakara ar sekmīgu uzņēmējdarbību.

"Un!? Man pazīstams biznesa konsultants saka, ka apkalpošanas biznesā ir divi likumi. 1.Klientam vienmēr taisnība. 2.Ja klientam nav taisnība, sk. 1.punktu," — ir pārliecināts Ivars Lipskis.

Taču nacionālpatrioti iebilda.

​​"Man pazīstams biznesa konsultants saka, ka "klientam vienmēr taisnība" jau ir novecojis trends, jo rada nepatīkamu gaisotni. Atbaida citus klientus un darbiniekus. Izcila apkalpošana un pazemošanās nav savienojami," — uzskata Edīte Brikmane.

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī Latviju apmeklējuši 62 tūkstoši ceļotāju no Krievijas — par 15,1% vairāk nekā laikā no 2017. gada janvāra līdz martam. No Krievijas atbraukušo tūristu skaits joprojām ir lielākais. Otro vietu ieņem Igaunija (34,9 tūkstoši), trešo — Lietuva (33,3 tūkstoši).    

89
Pēc temata
Nacionālistu nakts murgi, jeb Diena, kad Latvijā aizliegs runāt latviski
Latviešu inteliģence par režisoru Aiku Karapetjanu: "Nez, viņam visi mājās?"
Pataisīsim Rīgu atkal latvisku: nacionālpatrioti par Dziesmu un deju svētkiem
"Atvainojieties krievvalodīgajiem": sociālie tīkli sašutuši par Kaimiņa partiju
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

4
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


4
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu