Kodolieroču izmēģinājumi ASV

Gasparjans: palīdzība Latvijas krieviem izraisīs ES sašutumu un beigsies ar karu

130
(atjaunots 22:19 25.07.2018)
Kādēļ Krievijas ĀM nereaģē uz to, kas notiek Latvijā, kādēļ politiķi nevar ietekmēt situācijas attīstību, kādēļ nav ekonomisko sankciju, pastāstīja politologs un žurnālists Armens Gasparjans.

RĪGA, 22. jūlijs — Sputnik. Tiesību aizstāvis, Latvijas Krievu kustības līderis Ruslans Pankratovs ir sašutis par to, ka Krievijas ĀM efektīvi nereaģē uz krievu tiesību apspiešanu Latvijā. Kādēļ Krievijas politiķi nevar ietekmēt situāciju un kādēļ Krievijas valdība solīja ieviest ekonomiskās sankcijas, taču konkrēta rīcība nesekoja, interesējas aktīvists.

Politologs un žurnālists Armens Gasparjans atbildēja uz Pankratova jautājumiem tuvāko ārvalstu un Baltijas valstu notikumu iknedēļas apskatā radio Sputnik.

Latvija pārvērsies Sīrijā

"Pirmkārt, atbildes sankcijas ir, un, spriežot pēc daļas latviešu biznesa raudāšanas, šie mēri sit tiem ļoti sāpīgi. Otra lieta, tas, par ko runā Pankratovs, tas ir pirmais solis pie totālās kampaņas ieviešanas, kuru vainago kara darbību sākums," paskaidroja Gasparjans.

Viņš piedāvāja iztēloties situāciju, kurā Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova politkorektuma runas vietā draud ar pasākumiem, kuri spēs Latvijai likt atgriezties pie saprāta.

"Pāris mirkļus pēc šāda paziņojuma tiks sasaukta ANO Drošības Padome ar galveno tematu par to, ka krievi gatavojas iet pret Latviju. Cik laika būs nepieciešams, lai Baltā nama preses sekretāre sāktu nervozi trīcēt un kliegt par to, ka krievi sajukuši prātā un tikuši klāt nelaimīgajai mazajai Latvijai," izteica minējumu politologs par notikumu attīstības turpmāko iespējamo variantu.

Pēc Gasparjana sacītā, jebkāds paziņojums no Maskavas puses, kurā var atraust kaut daļiņu provokāciju, tiks izvērtēts kā rupja iejaukšanās suverenas valsts lietās. Turklāt salīdzinājumam uzreiz tiks minēta Sīrija, uzskata Gasparjans.

Krievi Latvijā

Un pats galvenais, pēc politologa domām, pašā Latvijā nav nekādu mājienu, ka Krievija mestos kādu glābt. Jo krievu pilsoņu sabiedrība Latvijā ir ne vien nekonsolidēta savā pozīcijā, bet arī nespēj izlemt, kādas ir viņu politiskās simpātijas.

"Ja jums atkal desmitiem krievu partiju aizgāja uz vēlēšanām, tad tas nozīmē elektorāta dalīšanos. Te rodas jautājums, kas tad jums traucēja apvienoties, izveidot vienotu dūri, izveidot programmu. Ja jūs esat 500 tūkstoši, savukārt visas valsts iedzīvotāju skaits ir 1 miljons 700 tūkstoši, tad tas nozīmē, ka jūs varat iegūt trešo daļu Latvijas Saeimā vai Rīgas domē. Tad kādēļ krievu pilsoņu sabiedrība Latvijā pati nenodarbojas ar savu konsolidāciju," pauda sašutumu Gasparjans.

Viņš uzsvēra, ka ar lielu cieņu izturas pret Ruslanu Pankratovu, taču uzskata, ka no tiesību aizstāvja puses, pirms pieprasīt no Krievijas ĀM kaut kādu nopietnu iejaukšanos, sākumā būtu vērts tikt skaidrībā ar to, ko vēlas Latvijas krievu iedzīvotāji. Gasparjans uzskata, ka šie iedzīvotāji savā masā ir pasīvi un, acīmredzami, cer, ka tie retie politiskie aktīvisti, kuri apņēmušies aizstāvēt viņu tiesības Latvijā, izdarīs visu paši.

"Taču tas ir raksturīgi ne tikai Latvijai, bet gan jebkurai sabiedrībai, pasīvā elementa, kurš gatavs dzīvot politiskajās interesēs, nekad nemēdz būt par daudz. Savukārt Latvijā, spriežot pēc visa, viņa principā nav," pateica politologs.

Neīstie krievi

Tāpat viņš uzsvēra, ka tas spiediens, kuru Latvijas varas iestādes rada krievu sabiedrībai, ir politiķu aizmāršība, kuri it kā nostājušies šīs sabiedrības aizstāvībā, un kuriem patiešām bija iespēja ar to nodarboties, taču kaut kādu iemeslu dēļ viņi to nolēma nedarīt.

Gasparjans atgādināja par "Saskaņas" partiju, kura sākumā pozicionēja sevi kā krievu partija, kura uzvarējusi vēlēšanās. Politologs paziņoja, ka tam bija jāsniedz iespēja krieviem ietekmēt politisko procesu. "Saskaņai" bija jākļūst par sava veida tribīni, no kuras tiktu translēti Latvijas krievu pilsoņu sabiedrības noskaņojumi. Taču, kā var redzēt tagad, nekas tāds nenotika, atzīmēja Gasparjans.

"Visa Krievija nesen aplaudēja krievu mēram un "Saskaņas" līderim Nilam Ušakovam. Visi domāja, ka viss būs labi, ka tagad ir kam nodarboties ar krievu problēmām. Taču noskaidrojies, ka praksē neviens neko šajā jautājumā nav darījis un nedara joprojām. Vai tiešām Zaharovai jāsūta Latvijas krievu partijām instrukcijas ar baložu pastu? Ja jums ir krievu elektorāts, kurš jūs ir ievēlējis, jums ir jāpamēģina veikt to izmaiņu likumdošanā, kura apmierina krievus, taču tas netiek novērots," paziņoja politologs.

Viņš pastāstīja, kas būs, ja Krievija tomēr ieviesīs visstingrākās sankcijas pret Latviju. Gasparjans uzskata, ka šādu mēru izmantošana attiecībā pret Latviju tikai atbalstīs Latvijas valdību tās rusofobiskās pozīcijās. Sankcijas pret Latviju Saeimā pārvērsīs no cīņas instrumenta ar rusofobiju pierādījumā tam, ka šī rusofobija ir pilnībā pamatota.

Latvijas krievu iedzīvotājiem izvirzīs šīs stingrās sankcijas, uzsverot, ka tās ietekmē ne vien latviešu biznesu valstī, bet arī krievvalodīgo biznesu.

"Un kas šādā situācijā būs sakāms Krievijai? Tas, ka par šādām sekām neviens nepadomāja?" uzdeva retorisku jautājumu Gasparjans.

Krievu nākotne Latvijas politikā

Pēc viņa domām, pēc Latvijas Saeimas vēlēšanām, kuras ieplānots 6. oktobrī, krievu pārstāvniecība Saeimā nekļūs stiprāka. Gasparjanam pastāv aizdomas, ka krievu šoreiz būs pat mazāk, nekā iepriekš. Un tas viss krievu nemākulības dēļ vienoties un konsolidēties.

Gasparjans uzskata, ka šajā vēlēšanu ciklā jāmēģina vismaz kaut kā atrisināt šo krievvalodīgo problēmu, vismaz gūt panākumus konsolidācijas virzienā.

"Taču, spriežot pēc tā, ka krievu politiķiem Latvijā nebija acīmredzams fakts, ka vienoties vajadzēja ilgi pirms vēlēšanām, ka bija jāapvienojas, tad nevajag gaidīt Krievijas ĀM un citu organizāciju atbalstu, te jau neko nevar izdarīt. Es pastāvīgi atkārtoju vienu un to pašu, taču nekad nekas nenotiek. Man dažkārt gribas apsēsties un sākt raudāt, jo viss ir bezcerīgi," noslēgumā pateica politologs.

130
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
Pēc temata
Gasparjans: kā "muļķa" krievi izveidoja no Baltijas valstīm PSRS skatlogu
Gasparjans: Latvija darījusi visu iespējamo, lai politizētu pagātni un žņaugtu krievus
Gasparjans: Latvija dod atļauju Krievijai arestēt jebkuru latvieti, kurš ieradies Maskavā
Gasparjans: Latvijas valsts turpinās "pievilkt skrūves"
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

5
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

5
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

4
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

4
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā