Grupa Bi-2

KNAB atzinis: grupa "Bi-2" nav aģitējusi koncertā Rīgā

37
(atjaunots 10:52 17.07.2018)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, pārbaudot partiju priekšvēlēšanu izdevumus, grupas "Bi-2" koncerta organizācijā saskatīja administratīvo resursu izmantošanu.

RĪGA, 17. jūlijs — Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārtraukusi lietvedību par administratīvo resursu iespējamu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā, organizējot grupas "Bi-2" koncertu Lucavsalā īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, vēsta tvnet.lv.

Likums paredz, ka par priekšvēlēšanu aģitāciju tiek uzskatītas jebkādas publikas darbības ar mērķi tieši vai netieši popularizēt partiju vai deputāta kandidātu, aicina balsot par to vai balsot pret kādu partiju. Pārbaudes gaitā nav saņemti pierādījumi, kuri liecinātu, ka koncerta organizācijas laikā vai tā gaitā būtu notikusi priekšvēlēšanu aģitācija.

Koncertu pagājušā gada 27. maijā organizēja Rīgas tūrisma attīstības birojs, kura dibinātāji ir Rīgas dome, aviokompānija airBaltic, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija un Latvijas tūrisma aģentu asociācija. Ieeja koncertā bija bez maksas, bet pasākuma organizatoriem tas izmaksāja 203 tūkstošus eiro. Koncertu apmeklēja 35 tūkstoši cilvēku.

Pārbaudot partiju priekšvēlēšanu izdevumus, KNAB saskatīja minētā koncerta organizācijā administratīvā resursa izmantošanu. Birojs sāka lietvedību pret amatpersonām, kas pieņēmušas lēmumu par iespējamo administratīvā resursa izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijas mērķiem.

Rīgas mērs un partijas "Saskaņa" līderis Nils Ušakovs atteicās komentēt šo jautājumu pirms pārbaudes noslēguma, informēja viņa preses sekretāre Laila Īvāna, taujāta, vai Ušakovs uzaicināts ierasties KNAB, lai sniegtu skaidrojumu un vai viņš būs gatavs atmaksāt koncertam iztērēto naudu, ja birojs šādu lēmumu pieņems.

2017. gada pavasarī jau pirms koncerta par līdzekļu iztērēšanu pasākumam ieinteresējās Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Viņam radās aizdomas, ka tūrisma birojam nav līdzekļu koncerta organizēšanai. Pēc viņa domām, līdzekļus izdevumu segšanai varēja atvēlēt Rīgas pašvaldība, bet tā ir nodokļu maksātāju nauda. Līdz ar to deputāts lūdza KNAB pārbaudīt grupas "Bi-2" no Krievijas koncerta organizāciju Rīgā un saukt vaininiekus pie atbildības par iespējamiem pārkāpumiem.     

37
Pēc temata
Sardze ir nogurusi: Latvijas iedzīvotāji zaudē interesi par politiku
Kas "stūrēs" Latvijas pilsētas – tauta jau ir izlēmusi
Izšķērdētāji: Deputātus sodīja par tulkojumu krievu valodā
ZZS un Rīcības partija pieķerti nelikumīgu ziedojumu saņemšanā
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%