Latvijas dzelzceļš

Latvijas dzelzceļš attīstīs tranzītu uz parāda

45
(atjaunots 08:28 17.07.2018)
LDz parakstījis līgumu ar OP Corporate Bank plc. filiāli par 2018. gada investīciju projektu īstenošanai nepieviešamo finansējumu 31 miljona eiro apmērā.

RĪGA, 17. jūlijs — Sputnik. Latvijas Dzelzceļš (LDz) ņems kredītu 31 miljona eiro apmērā. Līdzekļi tiks novirzīti infrastruktūras objektu modernizācijas projektu īstenošanai, vēsta Baltic Course.

Aizņēmumu izsniegs OP Corporate Bank plc. filiāle uz septiņiem gadiem. LDz vadība jau parakstījusi atbilstošo līgumu.

LDz viceprezidents Aivars Strakšas pastāstīja, ka finansējums paredzēts infrastruktūras projektiem, kuri iekļauti LDz darbības vidēja termiņa stratēģijā un koncerna biznesa plānā.

"Lai nodrošinātu to izpildi, mēs strādājam divos būtiskos virzienos — uzturot un atjaunojot esošos infrastruktūras elementus, kā arī modernizējot infrastruktūru vietās, kur tas nepieciešams konkurētspējas paaugstināšanai," sacīja Aivars Strakšas.

Dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas mērķis ir nostiprināt kravu pārvadājumu, loģistikas un tranzīta nozari, kā arī dāvāt Latvijai iespēju efektīvāk iekļauties globālajos tranzīta ceļos.

Iepriekš LDz valdes loceklis Aivars Strakšas paziņoja, ka tranzīta sašaurināšanās apstākļos Latvijas Dzelzceļš neplāno samazināt infrastruktūras jautu. Viņš norādīja, ka plānos joprojām saglabājas elektrifikācija, parka un šķirotavas celtniecība Daugavpilī, ceļi Mangaļsalā un vienots kontroles centrs.

Savukārt koncerna vadītājs Edvīns Bērziņš paziņoja, ka strauju pārmaiņu apstākļos transporta un loģistikas nozarēs uzņēmums pievērš uzmanību uz klientiem orientēta mārketinga attīstībai, digitālo risinājumu plašam pielietojumam un inovācijām.

Ar informācijas tehnoloģiju palīdzību Latvijas Dzelzceļš cer optimizēt kravu pārvadājumu procesus, kā arī piedāvāt klientiem jaunas iespējas, piemēram, piekļuvi pakalpojumiem tiešsaistes režīmā.    

45
Pēc temata
Latvijas Dzelzceļš sācis krāt naudu nebaltai dienai
Tranzīta nozares glābšana draud Latvijai ar milzīgiem elektroenerģijas rēķiniem
Latvijas dzelzceļš pamazām atbrīvojas no darbiniekiem
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

2
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


2
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu