Šķūnis

Gasparjans: "muļķa" krievi izveidoja no Baltijas valstīm PSRS skatlogu

158
(atjaunots 09:17 15.07.2018)
Ja agrāk Baltijas valstis bija Padomju Savienības skatlogs, tad tagad tās ir salīkušā šķūņa durvis, kas stāv ceļā uz ES, komentēja rakstnieka Didža Sedlenieka izteicienu žurnālists un politologs Armens Gasparjans.

RĪGA, 15. jūlijs — Sputnik. Latviešu fantastikas rakstnieks Didzis Sedlenieks diskusiju gaitā Facebook atļāvās Latvijā dzīvojošos krievu nosaukt par "dzīvniekiem" un "ģenētisko kļūdu". Un pats interesantākais, ka rakstnieka izteiciena komentāru vidū, izņemot naidīgus, bija daudz tādu, kuros tika pausts autora viedokļa atbalsts.

Politologs un žurnālists Armens Gasparjans NVS un Baltijas valstu nedēļas radio Sputnik notikumu apskatā paskaidroja, kādēļ joprojām atrodas tādi cilvēki, kuri atļaujas šāda veida izteicienus, un vai pastāv reāls iemesls tik ļoti nemīlēt krievus.

Preses materiālu glabātuve. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Būsim objektīvi. Ja es aicināšu visu manu sekotāju auditoriju sociālajos tīklos nosaukt katru latvieti par šproti, tad ticiet man, 50% šo cilvēku padarīs to par savu saukli un absolūti nesapratīs ironiju. Jo pats sociālo tīklu modelis domāts kādai mērķa auditorijai. Tādēļ nebūt nav brīnums, ka atradies ne mazums to, kuri atbalstīja rakstnieka izteicienu par ģenētisko kļūdu," pateica Gasparjans.

Pats Sedlenieka izteiciena saturs arī nepārsteidza Gasparjanu. Viņš nosauca šādus izlēcienus krievu virzienā par "noteikta cilvēku tipa labo tradīciju". Politologs atgādināja propagandas terminu no vācu nacionālsociālistu ideoloģijas — untermensch, kas tulkojumā nozīmē — zemcilvēks.

"Šāds izteiciens, kurš izskanētu, piemēram, no vikingu pārstāvju lūpām, es varētu saprast, taču no latviešiem, kurus pašus taisījās vācizēt, tas skan mazākajā gadījumā dīvaini. Un neaiztiksim jautājumu par to, ko krievi devuši pasaules kultūrai un zinātnei. Interesanti ir cits, kādā veidā PSRS prata pacelt Baltiju 50., 60., 70. gados. Ja šeit visi ir muļķi, visi ir nekam nederīgi un neprašas, tad kādēļ tad tā saucamā totalitārā režīma laikā Baltija bija Padomju Savienības skatlogs, savukārt tagad tā vairāk līdzinās salīkušā šķūņa durvīm ceļā uz Eiropas Savienību," painteresējās politologs.

Gasparjans uzsvēra, ka netiecas nevienu aizskart, taču lūdz pievērst uzmanību Latvijas ekonomikas rādītājiem, kuri bija toreiz, un tiem, kuri ir tagad.

Politologs atgādināja par lielākā Latvijas elektrotehnikas uzņēmuma — Rīgas Valsts elektrotehnikas rūpnīcas VEF slēgšanu, par Rīgas autobusu fabrikas Latvijas mikroautobusiem RAF, kuru ražošana arī tika pārtraukta.

"Likteņa ironijas pēc par pēdējo mašīnu, kura izgāja no Rīgas autobusu fabrikas konveijera, bija katafalks. Tas ir reģistrēts fakts, man personīgi stāstīja cilvēki, kuriem ir sakars ar rūpnīcu," pastāstīja Gasparjans.

Tāpat politologs pievērsa uzmanību tam, ka ražošanas neesamība Baltijā padarījusi gaisu šeit daudz tīrāku. Gasparjans atzīmēja, ka ir sajūsmā par to, kā Baltijas valstis rūpējas par ekoloģiju. Taču, pēc viņa sacītā, laba ekoloģija — tas visticamāk ir vienīgais sasniegums.

"Kad valsts no rūpnieciskas un agrāras pārvērtās agrārajā — tas drīzāk ir regress, nevis sasniegums. Baltijas problēma ir tāda, ka ā izrādījusies starp Krieviju un Eiropas Savienību, kā iepriekš — starp Hitleru un Staļinu. Pēc būtības, tā ir ES daļa, taču kāda daļa. Kas būs pēc 2020. gada, kad ES fondi pārstās finansēt šīs valstis," noslēgumā pateica Gasparjans.

 

158
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
Pēc temata
Gasparjans: Latvija dod atļauju Krievijai arestēt jebkuru latvieti, kurš ieradies Maskavā
Gasparjans: Latvijas valsts turpinās "pievilkt skrūves"
Pankratovs par krievu kopienas traģēdiju: Latvija pārvēršas par Guantanamo cietumu
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

8
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

8
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas
 Ilze Viņķele

Šokējoša veselības ministres atklāsme: viņa saņēmusi ziņu ar draudiem nošaut viņu

4
(atjaunots 16:52 31.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele saņēma nopietnus draudus: Veselības ministrijas vadītājai uzrakstīja, lai viņa gatavojas tam, ka viņu nošaus.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Par to, ka Latvijas Veselības ministrijas vadītājai Ilzei Viņķelei tiek draudēts, viņa uzrakstīja pati savā Twitter mikroblogā. Paziņojumu ar draudiem ministre saņēma Facebook Messenger lietotnē.

"Skaisti. Matīss Kondratjevs. Dien jaunsardzē. FB messinger atsūtīja ziņu, lai gatavojos, ka nošaus," pastāstīja Viņķele, publicējot draudēja profila ekrānbildi.

​Savā paziņojumā ministre atzīmēja Valsts policijas un Jaunsardzes profilus. Valsts policijas Twitter reaģēja, uzrakstot, ka nodevuši informāciju kolēģiem.

​Viņķele pateicās likumsargiem un paziņoja, ka gatavo iesniegumu policijai.

Uz Viņķeles tvītu reaģēja arī Latvijas Aizsardzības ministrija. No Aizsardzības ministrijas profila atnāca ziņa, ka pārbaudes gaitā noskaidrojies, ka cilvēks, kurš draudējis ministrei, nav Jaunsardzes rindās.

"Lūdzam turpmāk pārsteidzīgi neizplatīt maldinošu un nepārbaudītu informāciju, jo tā rodas viltus ziņas," brīdināja iestāde.

4
Tagi:
Ilze Viņķele
Pēc temata
Latvija vairs nav izņēmums: Viņķele ziņo par ārkārtējās situācijas izsludināšanas iespēju
Apmaksāt elektrības rēķinus un nopirkt austiņas: kā Latvija pāriet pie attālināta darba
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības