Meitene bibliotēkā. Foto no arhīva

Latvijas populārākā augstskola: abiturienti iesnieguši iestāšanās pieteikumus

50
(atjaunots 12:46 12.07.2018)
Vairāk nekā 10 tūkstoši abiturientu iesnieguši iestāšanās pieteikumus Latvijas augstskolās; vai viņi ieklausījušies darba devēju padomos.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas augstākās izglītības mācību iestāžu sniegtajiem datiem, kopš uzņemšanas sākuma iestāšanās pieteikumus iesnieguši 10 047 abiturienti, vēsta Mixnews.lv.

Saskaņā ar portāla Latvija.lv apkopoto informāciju, elektroniskās dokumentu iesniegšanas sistēmā vispopulārākā ir Latvijas Universitāte (LU), kur pieteikumus iesnieguši 3 491 abiturients. Otra populārākā izrādījusies Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) – 2 388 pieteikumi. Trešo vietu ieņem Rīgas Paula Stradiņa universitāte, kas neietilpst vienotajā elektroniskajā dokumentu pieņemšanas sistēmā. Vēlmi studēt tajā izrādījuši 1 900 abiturienti.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē pieteikumus iesnieguši 807 abiturienti, Daugavpils Universitātē – 348. Banku augstskolā vēlas studēt 236 cilvēki, Liepājas universitātē – 215, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā – 208, Vidzemes augstskolā – 142, RISEBA augstskolā – 119, Ventspils augstskolā – 117, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā – 40, Ekonomikas un kultūras augstskolā – 36. Kopumā uz dažādām mācību programmām augstskolās iesniegti 33 232 pieteikumi.

Pirmais dokumentu pieņemšanas posms augstskolās noslēgsies 13. jūlijā, savukārt otrais posms ilgs līdz 17. jūlijam. Abiturienti, kuri nespēja iekļūt viņiem vēlamajās mācību programmās pirmā posma ietvaros, varēs pretendēt uz citām programmām otrā posma laikā. Tika ziņots, ka, saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) datiem, 2018. gadā Latvijas augstskolās jābūt pieejamām 26 327 budžeta vietām. Pamatizdevumi vienai budžeta vietai šogad pieauguši līdz 1 458,51 eiro. Pērn šie izdevumi sastādīja 1 393,11 eiro. Turklāt, 2018. gadā valsts finansējums budžeta vietām augstskolās un koledžās paaugstināts par 2 miljoniem eiro. Darba devēju izvēle

Iepriekš 2 654 Latvija darba devēji atbildēja uz jautājumu par to, kādu augstskolu beidzējus viņi uzskata par pieprasītākajiem darba tirgū. Pēc darba devēju domām, visvairāk kompānijas un uzņēmumi ieinteresēti RTU beidzējos. LU un Latvijas Lauksaimniecības universitātes beidzēji izrādījušies otrajā un trešajā vietā sarakstā. Tāpat darba devēji paziņoja par savu ieinteresētību Biznesa augstskolas "Turība", Banku augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes, RISEBA augstskolas, Rīgas Stokholmas ekonomikas augstskolas, Vidzemes Augstskolas un Transporta un sakaru institūta beidzējos.

Mācību programmu saraksta augšgalā atrodas LU datorzinātņu bakalaura programma. Izņemot to, pirmajā desmitniekā iekļuva LU komunikāciju un menedžmenta programmas, divas Biznesa augstskolas "Turība" programmas (tūrisma nozares uzņēmumu vadība un uzņēmējdarbības menedžments), Rīgas Stokholmas ekonomikas augstskolas programma BSc in Economics and Buisness, kā arī programmas, kas saistītas ar datorsistēmu apgūšanu, finansēm un celtniecību.

50
Pēc temata
Par ko studentiem maksās tūkstošiem eiro
Latvijā jūtami samazinājies studentu skaits
Atviegloti ārvalstu studentu uzturēšanās noteikumi Krievijas Federācijā
Ārzemju studenti ienesuši Latvijai 65 miljonus eiro
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

12
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
12
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa

Visiem donoriem Latvijā veiks koronavīrusa antivielu testu

9
(atjaunots 19:21 13.08.2020)
Valsts radusi iespēju papildus obligātajām analīzēm visiem asinsdonoriem taisīt Covid-19 antivielu testus.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Latvijā visiem asinsdonoriem papildus visām obligātajām analīzēm veiks Covid-19 antivielu testu, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā, vēsta tvnet.lv.

Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību profilakses un kontroles centram, lai novērtētu vispārējās tendences un kolektīvo imunitāti.

Donoriem ar pietiekamu antivielu līmeni piedāvās kļūt par rekonvalescentās plazmas donoriem, kura tiek izmantota kā vien no iespējamajiem ārstēšanas veidiem pacientiem ar smagu Covid-19 slimības gaitu. Šī metode jau tiek pielietota atsevišķās valstīs un tiek aktīvi pētīta, paziņoja Valsts asinsdonoru centrā.

Tāpat centrs aicina nodot plazmu tos, kas ir izslimojuši Covid-19, ne agrāk kā pēc 28 dienām pēc negatīva koronavīrusa testa rezultāta saņemšanas.

Atgādināsim, ka līdz vasaras beigām katrs gribētājs Latvijā var veikt valsts apmaksātu koronavīrusa testu. Pierakstīties var pa tālruni 8303. Ja simptomu nav, uz analīžu nodošanu var ierasties ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, lietojot sejas masku, kā arī atnākt ar kājām. Ja simptomi ir, sākumā ir jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Iepriekš Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā var būt lielāks, nekā oficiālie skaiti, taču tas nepārsniedz 1% iedzīvotāju.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 20,8 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 747 tūkstoši cilvēku nomira un vairāk nekā 13,7 miljoni izveseļojās.

9
Tagi:
donors, asins, koronavīruss
Pēc temata
Koronavīruss mazinājis apetīti: cik Latvijas iedzīvotājiem vajag naudas normālai dzīvei
Nav motivācija maksāt nodokļus: Rīgā zeļ un plaukst nelegālas ballītes
Infektologs: vakcīna pret koronavīrusu var izveidot imunitāti uz diviem gadiem
"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, kā jau viss ģeniālais"
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

0
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
0
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa